Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 20 тема

  • 70 165
  • 910
# 480
Да, бях сигурна,че си отишла другаде и затова е бил този коментар.
Аз говоря само от моя личен опит.
Винаги,абсолютно винаги когато съм била подстригвана с филажна ножица,косата ми е цъфтяла след две седмици.
Та при мен е така.
Виж целия пост
# 481
Момичета, ползвали ли сте шампоаните на Dr. ForHair (Original и Silk)? Интересува ме дали са ок за коса на кичури (не искам да ми се промени цвета, че много го харесвам). И какви са ви впечатленията като ефект от тази марка?
Виж целия пост
# 482
Caroline,ако е към мен коментарът ти - да, точно така беше. Бях убедена, че ще каже нещо негативно за другата фризьорка, те имат навика да се плюят една друга и да обясняват колко другата е некадърна ( не конкретно тези две фризьорки, а като цяло ). Надявам се да греши и косата ми да не цъфне. Не я филираха, дано да няма фал, че много ще ме е яд.
Виж целия пост
# 483
а откскоро и една корейска маска, която е доста хидратираща.
Може линк към маската?

Tова е маската.

Закупена е от сайта на kocos, но в момента не е налична, но може да я има и в други сайтове, които предлагат корейска козметика.
Споделям линк https://kocos.bg/Lador-Hydro-LPP-Treatment-Osmanthus-1-2861
Ето и косата ми на трети ден след измиване
Скрит текст:
Виж целия пост
# 484
Caroline,ако е към мен коментарът ти - да, точно така беше. Бях убедена, че ще каже нещо негативно за другата фризьорка, те имат навика да се плюят една друга и да обясняват колко другата е некадърна ( не конкретно тези две фризьорки, а като цяло ). Надявам се да греши и косата ми да не цъфне. Не я филираха, дано да няма фал, че много ще ме е яд.
Да,към теб е.
Така е в тези среди.
Маникюристките са същите.
Не го разбирам. Клюкарска работа.
Всички са така.
Няма една да каже нещо хубаво за колежка.
Много ми стана смешно като го каза.
Масово са така.
Рядкост е една да похвали друга.
Виж целия пост
# 485
Факт. И често това, което те правят, не е много по-добро, ако изобщо.
Виж целия пост
# 486
Излагат се. Но имат самочувствие и се мислят за специалисти. Аз от около 2 г. чета много за косата, започнах само професионални продукти да ползвам, информирам се и се уча непрекъснато.
Тази, първата ми фризьорка никога не слага никаква термозащита, а като ми измие косата с нейните Keune ми я залепва за главата и ми обяснява как няма как да имам обем от корена. Честно, аз като се мия и суша вкъщи постигам по-добър резултат. Ето защо ходя само за подстригване, всичко друго си правя сама.
Виж целия пост
# 487
То само това да е... Често се налага да си повдигам кичурите/балеажа (поне 2 пъти в годината), при тези процедури стават най-големите гафове и поразии по косата, а и няма как сама да си го направя, трудоемко е.
Виж целия пост
# 488
Здравейте! Нахлувам в темата с въпрос относно хининовата вода. Не съм сигурна как точно се прилага и колко често. На опаковката пише след измиване. Предполагам, това означава, че на все още мокра коса? И ако мия косата два пъти седмично, мога ли на всяко измиване да ползвам хининовата вода? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 489
Здравейте! Нахлувам в темата с въпрос относно хининовата вода. Не съм сигурна как точно се прилага и колко често. На опаковката пише след измиване. Предполагам, това означава, че на все още мокра коса? И ако мия косата два пъти седмично, мога ли на всяко измиване да ползвам хининовата вода? Благодаря предварително!

Можеш след всяко измиване.
Прилага се след измиването на косата,докато е още мокра. Просто си пръскаш от шишенцето с пулверизатор в корена.
Чувала съм,че може и на суха коса,но рядко съм го правила.
Може и всеки ден да се ползва,но на мен ми омазнява,а и е занимавка.
Има ефект,ако си с постоянна. Като всичко.
Виж целия пост
# 490
Благодаря за бързия отговор! От четене на тази тема се вдъхнових да пробвам продукта.
Виж целия пост
# 491
Чудя се дали да не отида съвсем малко да оформят косата с един два см
Виж целия пост
# 492
Чудя се дали да не отида съвсем малко да оформят косата с един два см
Отиди, кажи им да ти направят прическа, съобразена с фигура, лице, специално за тебе, не по принцип. Фризьорът да ти каже какво предлага първо, да ти покаже в някое списание нещо подобно,, а ти само потвърди. Ако е много фрапантно, откажи, да ти предложи друго. Може да се наложи да изрежат и повече см на места, за да ти се предаде красива форма на косата. Не се притеснявай, дори и да е по-късо, или филирано ( разредено) на места. В момента стои много дебело в краищата, поне както си с изправена коса. Иначе не мога да преценя колко си къдрава/с чуплива коса.
А може и боя да ти измислят, балеаж, някакви по-светли, по-тъмни акценти. Но в този случай прическата струва значително повече. Иди на фризьор-стилист.
Ако искаш да си пускаш дълга коса, също му кажи, това не пречи да те подстриже, но поне ще има предвид да не изтънява много. Пак ще изглеждаш по-добре в процеса на порастване на косата, в сравнение ако нищо не направиш и  просто ходиш като Офелия.
Виж целия пост
# 493
Момичета, извинявам се за поредния може би банален въпрос, но съм лаик в тази сфера. Има ли определено време, в което да оставя хининовата вода да действа преди да пристъпя към подсушаване на косата?
Виж целия пост
# 494
viara1912, кажи в кой град си, за да ти препоръчат момичета свястен фризьор.
Стой надалеч от дрогерийните продукти, ако толкова искаш нещо добро пробвай шампоан и маска за фидратация на Макадамия. С удоволствие бих ти дала количество за проба, но съм в Канада.
Може някое от момичета да ти помогне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия