ДЕВЕТИ КЛАС - Отминават дните дълги и топли и с трепет чакаме първите входни

  • 34 907
  • 736
# 135
Карзче, честито!!!
Отърва кожата младежа.
Ей, зарадвах се много!
Виж целия пост
# 136
Защо повечето родители си мислят и вярват, че не е допустимо и вината е на учителя, ако детето им е останало на поправителен изпит?
Хей, Ганис радвам се да се появиш в нашата тема. Мечтая си детето да има учителка като теб. Нашата се пенсионира и сега сме в очакване на новата.

Не го взимай присърце. Но и ти знаеш, че има особени учители, то се предполага, че и като хора са такива. Не може едната математичка да не е оставила никой на поправителен, а другата да остави и то не малко. Не може при едната да има шестици за срочни и годишни оценки, а при другата нито една. Всъщност едно има 6 по ИУЧ. Голям късмет. Не може да кажеш на децата, че се пенсионираш и не те интересува какви оценки ще имат. Не им даде шанс за повишаване, правеше контролни в рамките на 15 минути и на децата не им достигаше време. Но аз нали вярвам в учителите, не вярвах на детето, че няма да им даде шанс. Карах го да решава, бореше се да достигне заветната шестица, но... си остана само с борбата.
Виж целия пост
# 137
Карз, браво на детето. Много успехи му желая за напред.
Виж целия пост
# 138
Пфууу, браво  на детето Карз..за съжаление, както един учител, може да ти съсипе психиката и унищожи всякакъв интерес по предмета, никой друг не може.....
П.П. А защо се смята по дифолт, че учителят е някаква безгрешна и бяла величина?....
Всъщност темата е вечна и винаги защитавана от учителя....
Виж целия пост
# 139
Карз, браво на детето! Зарадва деня ми с тази хубава новина!

В училището на набора има доста поправителни сесии, но са по специалните предмети.
Виж целия пост
# 140
А, никой не смята, че учителите са безгрешни и бели.
Но логически погледнато, по-малка е вероятността някой/я да се надъха толкова срещу конкретен знаещ ученик, че да си създаде тройна работа, като го остави на изпит, плюс разговорите с директора, цупенето на колегите - изпитващи и квестори, единствено с цел да го прецака и да му "съсипе бъдещето", отколкото някое хлапе да се е отпуснало яко в някакъв период от тинейджърската си битност.
Виж целия пост
# 141
Затова на моите още от първи клас съм им обяснявала, че е важно да слушат и внимават в час, да вземат участие, да не влизат в безсмислени спорове. После преди многото учители в пети клас пак им ги припомних тези неща. Ако учителят си изгради добро впечатление за тях, животът им става много по-лесен.
Виж целия пост
# 142
Karzz, браво на момчето! Положил е труд и резултатите са налице.
Дано сега му уври главата за догодина. Ако са при същата госпожа ще трябва да си дава малко повече зор, че нарочат ли те веднъж, по-лесно не става . Разбира се, това си е малко обобщаващо и не е задължително учителят така да подхожда.  Flowers Four Leaf Clover
Gargamela, и ти си права. Много лесно се отпускат децата. Даже най-вече като е наредил няколко 6-ци , а предмета го имаш всеки ден.
Стон, и аз това му казвам на моя, ама май нещо не вдява съвсем. Все трябва нещо да каже и изкоментира Joy
Краси, дано сега в 9 клас имат късмет децата с преподавателя по математика.
Ние сме на морето и от вчера вечерта вали и трещи. Дано да спре, че поне да се разходим. Както каза ММ, днес ще сме на СПА (спане и лежане).
Христоматията я взех и на тази почивка, даже я мъкна и до плажа, пак аз. Седи си горката на дъното на чантата забравена.

Дали ще правят входни нива по разказвателните, тези които не са ги учили миналата година? Или всеки учител си преценява индивидуално.
Виж целия пост
# 143
ims, спомените ми от каката преди 3 години са, че правиха входни.
Виж целия пост
# 144
От Наредба 11: "... В триседмичен срок от началото на учебната година чрез текущо изпитване се установява
входното равнище на учениците по учебни предмети или модули, които са изучавали през предходната учебна година в задължителните учебни часове."

Не би трябвало. Само по ЧЕ, БЕЛ, мат, философия, ИТ, ИИ, музика и ФВС. 😄
Виж целия пост
# 145
А, никой не смята, че учителите са безгрешни и бели.
Но логически погледнато, по-малка е вероятността някой/я да се надъха толкова срещу конкретен знаещ ученик, че да си създаде тройна работа, като го остави на изпит, плюс разговорите с директора, цупенето на колегите - изпитващи и квестори, единствено с цел да го прецака и да му "съсипе бъдещето", отколкото някое хлапе да се е отпуснало яко в някакъв период от тинейджърската си битност.
Имам един въпрос който ми е интересен! На тези изпитващи и квестори плаща ли се за това, че се явяват на тези поправки?
Виж целия пост
# 146
Извън заплатата ли? Не.

П.П. Всъщност, сега се замислих, много евентуално, ако няма двама учители с тази специалност или правоспособност в училището и се наложи да се викне и външен учител за изпитващ, може и да вземе 6-7лв.
Виж целия пост
# 147
От Наредба 11: "... В триседмичен срок от началото на учебната година чрез текущо изпитване се установява
входното равнище на учениците по учебни предмети или модули, които са изучавали през предходната учебна година в задължителните учебни часове."

Не би трябвало. Само по ЧЕ, БЕЛ, мат, философия, ИТ, ИИ, музика и ФВС. 😄
Права си - така може да е по наредба, но си правят преговор и изпитват/правят контролни. Посто може да не ги наричат входни.
Виж целия пост
# 148
Какво ли ще помнят от разказвателните!? 😂 Дано поне от чуждия език имат идея.
Виж целия пост
# 149
Аз нямам нищо против входните. При големия, преди две години, правиха входни и по предметите, които не бяха изучавали в осми клас. Не помня как фигурираха в дневника, но принципно, не само тогава, тези оценки са с много ниска тежест и почти не се вземат предвид при срочното оценяване. Поне при нас е така. Съгласете се обаче, че примерно един учител по физика, се среща сега с напълно непознати за него деца и най-логичното е след като  направи един бърз преговор, да даде контролно и да е наясно с какви знания са децата, с които трябва да работи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия