Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 71

  • 23 881
  • 751
# 210
А възможно ли е глюконеогенезата да е "бъгната" в даден организъм?
Когато аз получавах хипогликемии, се е случвало да стане, когато не съм яла 15 часа (от последното хранене вечерта до обяда на следващия ден). Нямало е какво да ми вдигне инсулина, не съм и била гладна. Обаче... като почнех да треперя изведнъж, рязко избиване на студена пот, много ускорен пулс, и силно причерняване. Бам хипогликемия. Един път успях да я премеря захарта тогава, щото в тея моменти ме обземаше силна паника да не припадна. Та тогава показа 2.3. Та... възможно ли е тоя процес да не работи нормално?
Виж целия пост
# 211
А за Средиземноморската диета имате ли наблюдения?
Виж целия пост
# 212
А възможно ли е глюконеогенезата да е "бъгната" в даден организъм?
Когато аз получавах хипогликемии, се е случвало да стане, когато не съм яла 15 часа (от последното хранене вечерта до обяда на следващия ден). Нямало е какво да ми вдигне инсулина, не съм и била гладна. Обаче... като почнех да треперя изведнъж, рязко избиване на студена пот, много ускорен пулс, и силно причерняване. Бам хипогликемия. Един път успях да я премеря захарта тогава, щото в тея моменти ме обземаше силна паника да не припадна. Та тогава показа 2.3. Та... възможно ли е тоя процес да не работи нормално?
Възможно е да има дисбаланс, но процесът си съществува и си работи, освен ако черният дроб не е безвъзвратно увреден може би. Също е възможно при тежка хипогликемия човек да припадне, че дори да умре, ако не се вземат мерки. Само че тежка хипогликемия и изобщо хипо не се получава в следствие от неядене на въглехидрати, а в следствие обикновено на прекалено много въглехидрати. С други думи, за да се предотврати хипогликемия, може да се ядат други неща, а не захар, която всъщност те вкарва в порочния кръг на висока захар-висок инсулин-хипогликемия.

Може да има и други причини за хипо при недиабетици, но те са вече друга тема.
Виж целия пост
# 213
Да не забравяме, че кортизолът също вдига инсулина. Както казва доктор Боз, сутрешният пик на кортизола доставя "а whole meal of glucose without eating"...Вероятно има и други фактори, влияещи на инсулина.
Виж целия пост
# 214
Възможно е да има дисбаланс, но процесът си съществува и си работи, освен ако черният дроб не е безвъзвратно увреден може би. Също е възможно при тежка хипогликемия човек да припадне, че дори да умре, ако не се вземат мерки. Само че тежка хипогликемия и изобщо хипо не се получава в следствие от неядене на въглехидрати, а в следствие обикновено на прекалено много въглехидрати. С други думи, за да се предотврати хипогликемия, може да се ядат други неща, а не захар, която всъщност те вкарва в порочния кръг на висока захар-висок инсулин-хипогликемия.

Може да има и други причини за хипо при недиабетици, но те са вече друга тема.
Две от най- тежките хипогликемии са ми били тази, която споменах и един път в колата, докато шофирах. Тогава наистина имах чувството, че щях да умра. За това много ме е страх от тях. При тази в колата, преди това бях яла обичаен режимен обяд - пилешка пържола с краставици. Тогава бях на стриктно кето. И 30 минути след това ме сполетя. По- интересното е, че преди да мина на това хранене и се хранех основно с хляб, месо и картофи, никога не съм имала гликемии. Започнаха около половин година след режима. Черния ми дроб е пушка иначе. Затова попитах дали е възможен бъг в глюконеогенезата.
Виж целия пост
# 215
Има го и още едно нещо в случая - ниска или сравнително ниска КЗ е проблем само когато няма друго гориво, т.е. кетони. За човек който е адаптиран и лесно сменя от едното на другото, изобщо не е страшно че захарта е малко. Но за някой който може само и единствено на това да кара, може да си е истински проблем.
Беше ставало дума из темите тук, а дали не го обсъждахме и с Невена че в дълбока кетоза дори КЗ 2 и нещо може да не пречи да си функционира човек, ама да кажем че това е за "напреднали" чак толкова ниско. Неадаптиран човек при токава стойност ще приритва вече.
Виж целия пост
# 216
Да, вярно е, кетоните заместват гюлкозата, но не и за мозъка. Той си иска глюкоза, но пък ако останалата част разчита на кетони, за мозъка винаги има глюкоза. Важно е човек да е адаптиран да гори мазнини за енергия. Най-ниската измерена КЗ при мен е била 3,3 в края на 72 часа фаст и си се чувствах отлично.

Шарпи, аз правех хипогликемии преди режима, а откакто съм на това хранене, не съм имала. При теб не знам от какво може да са, във всеки случай не е от увредена на глюконеогенеза. Не знам даже дали може да се говори за такова нещо.
Ти не пиеше ли някакви лекарства? С такова впечатление съм останала. Може те също да имат пръст.

А, забравих да спомена, че аз не съм ограничавала количествата храна никога, освен когато съм във фаст разбира се. Иначе ям когато съм гладна и ям стабилно.
Виж целия пост
# 217
Пилешка пържола с краставици не ми звучи като много кето. По-скоро като ниски вгх+ ниски мазнини. Освен ако не са били с повечко зехтин и/или пържолата поне с кожата.
Nevermoresleep, аз точно такава КЗ искам да видя при някой от следващите ми фастове.🙂
Виж целия пост
# 218
Момичета, дали може да хапваме закуски с рецепти от Зоната? Само закуска, не всички хранения? Омръзнаха ми яйцата 😂😂
С точни грамажи. То и без това не ми трябва много храна сутрин.
Аз си купих втора опаковка инофолик. Още не мога да дам мнение дали помага за ИР. Не съм правила изследвания от юни. На цикъла ми се отрази да е по-малко болезнен. Иначе си дойде пак навреме, но при мен по принцип рядко има някакви аномалии.

Аз довечера заминавам за вилата и съм се подготвила с месо и зеленчуци 😊😂
Виж целия пост
# 219
Не мисля, че инофолик сам по себе си може да има чак такова значение, освен ако само това са ти липсите в организма. Години наред съм пила фолиева, докато чаках да забраменея. Преди втората бременност пиех и инозитол + фолиевата. Определено гестационния диабет не ме подмина.
Виж целия пост
# 220
alivi, инозитола защо го пише и имаше ли ефект, и колко време? Питам, защото съм в процес на пиене и чакане на инсулина и захарта да се оправят, за да започна опити. Дали са ми го за леко повишен тестостерон.
Тайс, как са нещата? Дано скоро сш е при теб мъжа ти.
Момичета, аз включих много спорт, което ме прави доста гладна, но си ям режимно. Преди време (два месеца) ми дадоха едни хапчета за холестерол, чудя се дали да не ги започна... иначе тотално се отказах от Глюко, това не е живот. Айде бе, мога и сама да се справя (с ваша помощ)
Виж целия пост
# 221
Какви са тези хапчета за холестерол и защо да ги пиеш?
Виж целия пост
# 222
Опитай Ураганче. А какво мислиш да ядеш?
Виж целия пост
# 223
Аз пиех инозитол ежедневно в последните 5г (спрях по време на последното море и още не съм се наканила да го почна отново, но не съм се отказала). Има множество ефекти, а вече и множество статии в PubMed, не е трудно да се намерят (от телефона съм, но ако трябва, ще вляза и ще кача).
Накратко, вече се сравнява активно като ефективност с метформина при подобряване на инсулиновата чувствителност.
За мен лично ефекта беше мноооого по-регулярен цикъл. Ефекти върху кз, инсулин и холестерол не мога да коментирам, нямам база за сравнение, но съм сигурна, че ги има.
И още нещо - инофолик е твърде скъп за сроковете и дозите, в които трябва да се приема при ИР. Има много по-достъпни варианти.
Виж целия пост
# 224
Nataspin са хапчетата, даде ми ги специалистът по тромбофилии (после и ендото ми даде някакви, ама първите ги бях купила вече), заради висок холестерол. Аз откъм мазно месо не консумирма свинско много, много отдавна, пържено също, заради махнатата жлъчка, но заради ИР е висок, така си го обяснявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия