Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 71

  • 23 881
  • 751
# 195
Hypochondriac, първо ядеш малко и второ ядеш въглехидрати на всяко хранене - филии, ориз, което хич не е малко въглехидрати, че да доведат до хипо, но определено е малко храна. В добавка, мазнини кажи-речи никакви. Отгоре на всичко, очевидно имаш проблем с инсулина, щом правиш хипогликемии - това е 99,99% сигурно.
   
Ако си решила да се храниш нисковъглехидратно, трябва да е и високо мазнинно. Не може просто да орежеш едното, освен ако не искаш да си постоянно гладна и недоволна.
Ако си решила да се храниш нисковъглехидратно, започвай да четеш.

п.п. Според мен, натоварването с глюкоза е излишно, но ако искаш да видиш цифри - направи го. 
п.п.п. Няма такова нещо като хипогликемия от психически причини.

Ще се разчета, бях почнала, но просто 70 теми за кратко време не мога да смогна. Да съгласна съм, че понякога малко се храня, но от два дни съм се стегнала и си ям през 3,4 часа по-обилно. Малко съм объркана вече дали нисковъглехидратно или не, ще ми се да си има ок въглехидрати, просто естествено вече няма да са вафли и боклуци, ами сложни въглехидрати. Малко ми е травмиращо да броя макроси и калории, защото преди години бях анорексично слаба, но първите месеци може да се наложи за макросите, докато ми се стабилизира тялото. А за инофолик някакви мнения?
Виж целия пост
# 196
Здравейте, момичета!
Тайс, радвам се, че мъжът ти има подобрение малко по - малко ще се възстанови! Аз минах през същия проблем, така че знам какво е усещането.
 Днес да дам отчет  😁
Закуска - кафе
Късен обяд - 2 кюфтета със гръцка салата
Вечеря листна салата със сьомга
Тренировка - Core цяло тяло
Виж целия пост
# 197
Nevermoresleep, лекарката е било от онези, които е видяла слаба жена с нормална кз и инсулин и просто решила, че нищо и няма.
Некомпетентни такива ги знаем. Вредни лекари.

Hypochondriac, хипогликемиите крещят, че имаш проблем. Ако нямаше, нямаше да огладняваш и да се тъпчеш през 2 часа с храна. Вече дали ще вярваш на лекарката или ще помислиш и почетеш е твоя работа и решение.
Вместо да четеш 70 тема с еди колко си поста, вземи да почетеш сериозна информация първо.
Да, има много хубави постове в темите. И е трудно за изчитане, но става малко като игла в купа сено.
Изчети първо основата, после почвай постове.
Виж целия пост
# 198
Инофолик го обсъждахме скоро. Пила съм го по лекарско предписание за СПКЯ - доволна бях.
Виж целия пост
# 199
Скрит текст:
Hypochondriac, първо ядеш малко и второ ядеш въглехидрати на всяко хранене - филии, ориз, което хич не е малко въглехидрати, че да доведат до хипо, но определено е малко храна. В добавка, мазнини кажи-речи никакви. Отгоре на всичко, очевидно имаш проблем с инсулина, щом правиш хипогликемии - това е 99,99% сигурно.
   
Ако си решила да се храниш нисковъглехидратно, трябва да е и високо мазнинно. Не може просто да орежеш едното, освен ако не искаш да си постоянно гладна и недоволна.
Ако си решила да се храниш нисковъглехидратно, започвай да четеш.

п.п. Според мен, натоварването с глюкоза е излишно, но ако искаш да видиш цифри - направи го. 
п.п.п. Няма такова нещо като хипогликемия от психически причини.

Ще се разчета, бях почнала, но просто 70 теми за кратко време не мога да смогна. Да съгласна съм, че понякога малко се храня, но от два дни съм се стегнала и си ям през 3,4 часа по-обилно. Малко съм объркана вече дали нисковъглехидратно или не, ще ми се да си има ок въглехидрати, просто естествено вече няма да са вафли и боклуци, ами сложни въглехидрати. Малко ми е травмиращо да броя макроси и калории, защото преди години бях анорексично слаба, но първите месеци може да се наложи за макросите, докато ми се стабилизира тялото. А за инофолик някакви мнения?
Нямах предвид да четеш темите, а литература по въпроса. Тук се споменаха няколко книги, в първия пост на темата има също много полезна, както установих, информация. Броенето също не е задължително, щом ти е тежко.
Аз преди години просто отрязах всички въглехидрати и ядях на корем позволени храни. Като имах проблем, търсех отговори в нета и експериментирах докато си намеря моето.

Не мога да кажа нищо за инфолик, аз не съм пила никакви лекарства или добавки във връзка с ИР.

Елора, и на мен така нищо ми нямаше и съветите бяха да се храня редовно и по малко та ме докараха до здравословни проблеми, които още боря след години на режим.
Виж целия пост
# 200
Инофолик го обсъждахме скоро. Пила съм го по лекарско предписание за СПКЯ - доволна бях.
Колко време го пихте и след колко време забелязахте резултат?

Nevermoresleep, ще се разчета, гледам клипчета, но аз леко бъркам нисковъглехидратно хранене с изцяло изключване на въглехидрат. Засега следвам на Глюкозната революция заръките и той най вече че ако ще се яде въглехидрат, да бъде бавен и с някакъв протеин или мазнини. А ако искам нещо сладко, което рядко ми се случва да милея за сладко, някакъв плод. Пробвах и това с първо зеленчуци, после протеин, ама колко има ефект не съм сигурна. Благодаря ви и се извинявам ако прекалено новашки се включвам от нищото.
Виж целия пост
# 201
То за СПКЯ няма какво да забележиш като резултат. Иначе 6 месеца го пих и имаше общо ободряващо действие на организма. Чувствах се жизнена и енергична (като се има предвид кръвоизливите, които имах).
Виж целия пост
# 202
Явно ще трябва да прочетеш и за видовете въглехидрати.
То и аз бях така. Мислех хляб за протеин.
Виж целия пост
# 203
Явно ще трябва да прочетеш и за видовете въглехидрати.
То и аз бях така. Мислех хляб за протеин.

Напълно загубена се чувствам честно казано, някъде чета като снак ядки, тук гледам че не е хубаво въобще да се ядат ядки, другаде чета че боба е окей храна, полезна, тук пак виждам че не е препоръчително, казват да се яде умерено ориз и картофи, другаде имало значение какъв ориз, не знам откъде да почна просто…
Виж целия пост
# 204
Нисковъглехидратно обикновено значи без зърно и бобови, не умерено. Въглехидратите ти идват от зеленчуци и млечни. Плодове по малко, в сезон и основно от т.нар. берита - малини, къпини, боровинки, ягоди. Ако ядеш умерено ориз и картофи, не се храниш нисковъглехидратно. Нисковъглехидратно значи под 20% от калориите ти да идват от въглехидрати, и то от специфични такива.

Объркващо е в началото, но не е нужно и не е възможно от раз да си топ, така че не се шашкай толкова.
Виж целия пост
# 205
Започни според мен с началния пост на текущата тема, има страшно много информация там, че и още източници посочени. Ще ти се изяснят доста неща, вероятно не всичко от едно прочитане, но пък нищо не пречи и да се връщаш да четеш отново.
Това ако си решила да си на ВМНВ хранене, ще ти помогне и с режима. Че тук основно такова хранене обсъждаме - кой по-либерално, кой на строго кето.
Има доволни и от Зоната, там вече не мога да говоря от опит. А и при Зоната си има броене и сметки също.
Но каквото и да решиш за храненето, информацията относно ИР ще ти е полезна.
Виж целия пост
# 206
Нypochondriac, не е страшно да не знаеш или да си объркана. Проблем е, ако нямаш желание за промяна или за нова информация. Всичко друго се оправя с четене и желание.🙂
Виж целия пост
# 207
Благодаря ви много, аз пък ядох боб за вечеря, нищо ми няма засега. Ще се разчета из статиите в описанието на темата. А иначе и Ендото ми говореше за Зоната. Толкова пъти я спомена и си викам “ зоната като норми за изследвания ли кви ги приказва”, пък после ми обясни, че било балансирано хранене и тн, но със сигурност ще чета линковете от темите. Сподели и че все някакви въглехидрати трябват на мозъка, тялото ще ви набави от мазнини, но било важно някак мозъкът да си ги набави. Затова малко ме плаши нисковъглехидратният режим.
Виж целия пост
# 208
Сподели и че все някакви въглехидрати трябват на мозъка, тялото ще ви набави от мазнини, но било важно някак мозъкът да си ги набави. Затова малко ме плаши нисковъглехидратният режим.
Да си скъса дипломата тази лекарка. Мозъкът ти си ги набавя перфектно от глюкозата произведена от черният ти дроб, чрез процесът наречен глюконеогенеза. Нямаш нужда да си я набавяш чрез ядене на въглехидрати.
Има незаменими аминокиселини, незаменими мастни киселини, но няма незаменими въглехидрати. Незаменими значи такив, които тялото не може да произведе от други източници.

От години съм на НВВМХ и все още съм с всичкия си Laughing
Виж целия пост
# 209
Да добавя, че и в една купа салата от домати и краставици има предостатъчно въглехидрати.
Или пък друг вид зеленчук. Зеле, моркови, цвекло, сещате се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия