Юлски Бебета 2023 - Тема 2

  • 24 058
  • 715
# 300
Здравейте мами Blush някой скоро беше коментирал удължаването на кратките дрямки. Аз имах голяма драма дълго време с тях, защото моят хубостник прави само кратки дремки през деня 20-40мин. Всячески се мъчих да ги удължавам, рядко с успех. Обачеее.... ето я светлината в тунела. Bulb Изведнъж започна сам да си удължава първата или втората дрямка за деня. Както и бодърстването му става все по-консистентно Simple Smile
Той се роди към края на юни и тази седмица прави 4 месеца.
Много ме притеснява регресията в съня, защото той заспива самостоятелно в кошарата и не искам покрай нея да му създам асоциации, които ще развалят това му умение :/
Виж целия пост
# 301
Мишел, не се самонавивай. Може и нищо да не стане.

Иначе и аз забелязах, че децата сами си напасват режима. И нашата госпожица изведнъж от дремки на ръце започна да си спи е леглото.
Виж целия пост
# 302
Аз не мога да се оплача - обичаме да си поспиваме. От почти самото начало вечер си я оставям в леглото и си заспива сама. Напоследък по-дълго си лежи и си гледа въртележка докато заспи, но си заспива от само себе си. През деня вече е различно - понякога спи две-три по-дълги дремки, друг път по начесто и по за кратко. Общо взето съм я оставила тя да командва - когато, каквото й се прави.
Виж целия пост
# 303
Да се похваля... Вече и в будно състояние се обръщаме по коремче!🤗 Поне разбрах защо се буди толкова тези дни!
Виж целия пост
# 304
Ние сме също вече на 4+месеца,. Заспива си сама в кошарата (така я свикнах от началото), гледа си играчките, говори им, гледа въртележката. Вече бърбори безспирно 😊, пробва си гласните струни, пищи, смее се, вика и както си вика започва да плаче за кратко, после пак се смее и пищи. По някое време се уморява и заспива. Палецът е постоянно в устата, докато заспи 😭, после го пуска. Дневните дремки от дълги (поспиваше си добре) станаха или накъсани по 1 час, 1 час и малко или две по-дълги, а останалите кратки. Времето на бодърстване също се увеличи. Засега нощем спи, но според мен сме в скок на растежа и регресията на съня тече с пълна сила. 😭 Днес например почти не е спала през деня, бяхме и на ваксина, не знам през нощта как ще е...
P. S. Допълвам се сега сутринта в 09ч30 😊.Спа като къпана до 6ч00. Хапна и в 06ч30 пак откат до момента, ако котаранка не я събуди с мяукането си, разбира се. 😉Дори кафе и фреш направих, че и закуска изпекох за нас 😊.
Виж целия пост
# 305
При нас започна зъбоникненето. За сега е сравнително спокоен, надявам се да не е тежко. Явно слюнченето си е било от зъби. Купих Дологел и го намазах веднъж, сякаш веднага успокои.
Храненето ни също започва да става проблем. Яде все по на рядко и както до скоро осмукваше и двете гърди, сега само от едната хапва и започва да блее, гука, хили се. Притеснявам се да не ми намалее кърмата твърде много. Имате ли опит с това?
Виж целия пост
# 306
Как разбра, че започва зъбоникненето? С напипване по венците ли? Аз на нашата не мога да ѝ отворя устичката, не седи мирна и една секунда само върти главичката наляво и надясно. Въобще не мога да я огледам, а и при нас е обилно слюнкоотдвлянето. Имам, разбира се, под ръка Дологел. 😊
При нас започна зъбоникненето. За сега е сравнително спокоен, надявам се да не е тежко. Явно слюнченето си е било от зъби. Купих Дологел и го намазах веднъж, сякаш веднага успокои.
Храненето ни също започва да става проблем. Яде все по на рядко и както до скоро осмукваше и двете гърди, сега само от едната хапва и започва да блее, гука, хили се. Притеснявам се да не ми намалее кърмата твърде много. Имате ли опит с това?
Виж целия пост
# 307
Докато съм над него при кърмене и той ми се хили успявам да надникна, така видях две пъпчици на долния венец преди два дена. Днес вече са си черти и му ги опипах с пръст.

Как разбра, че започва зъбоникненето? С напипване по венците ли? Аз на нашата не мога да ѝ отворя устичката, не седи мирна и една секунда само върти главичката наляво и надясно. Въобще не мога да я огледам, а и при нас е обилно слюнкоотдвлянето. Имам, разбира се, под ръка Дологел. 😊
При нас започна зъбоникненето. За сега е сравнително спокоен, надявам се да не е тежко. Явно слюнченето си е било от зъби. Купих Дологел и го намазах веднъж, сякаш веднага успокои.
Храненето ни също започва да става проблем. Яде все по на рядко и както до скоро осмукваше и двете гърди, сега само от едната хапва и започва да блее, гука, хили се. Притеснявам се да не ми намалее кърмата твърде много. Имате ли опит с това?
Виж целия пост
# 308
Благодаря! 😊 Аз ще гледам да я докопам на повивалника ☺️.

Докато съм над него при кърмене и той ми се хили успявам да надникна, така видях две пъпчици на долния венец преди два дена. Днес вече са си черти и му ги опипах с пръст.

Как разбра, че започва зъбоникненето? С напипване по венците ли? Аз на нашата не мога да ѝ отворя устичката, не седи мирна и една секунда само върти главичката наляво и надясно. Въобще не мога да я огледам, а и при нас е обилно слюнкоотдвлянето. Имам, разбира се, под ръка Дологел. 😊
При нас започна зъбоникненето. За сега е сравнително спокоен, надявам се да не е тежко. Явно слюнченето си е било от зъби. Купих Дологел и го намазах веднъж, сякаш веднага успокои.
Храненето ни също започва да става проблем. Яде все по на рядко и както до скоро осмукваше и двете гърди, сега само от едната хапва и започва да блее, гука, хили се. Притеснявам се да не ми намалее кърмата твърде много. Имате ли опит с това?
Виж целия пост
# 309
Здравейте! От много време не съм писала, но освен успешната почивка нямаше нищо интересно около нас. Сега сме болни, всички освен бебето и така както мислих да спирам с кърменето декември май ще си продължа до пролетта, че с тия вируси ... От няколко дни съм 99% сигурна че не е това лигавене от това че не може да преглъща, Ами си започват да я мъчат зъбки явно и нея, вечер става особено нервно и настървено яденето на ръце. Иначе започна да се обръща по корем, но пак малко седи, днес я оставих на земята на килимче боса и откри че може да се придвижва така по гръб и беше много смешна. Още не иска никой освен мен Sad
Но поне започна да се заиграва с някакви висящи играчки и не е постоянно в мен . Започна да седи и в раницата и през деня в нея заспива, но ако я оставя в кошарата се събужда почти веднага, аз не я и насилвам да спи там , защото докато спи в мен тя си почивам и аз. Дано не си вкарвам автогол, ама иначе няма почивка за моя милост. През деня си прави 3-4 спанета по минимум час , вечер заспива в 19:30-20ч и се събужда към 7-8-9 , ноооо яденето е на 3ч , последните 2 седмици направо имам чувството че имам новородено отново. Не знам, не й стига кърмата ли, какво ли, но вместо да разреждаме ние ги увеличаваме храненията . Опитах да й дам от шише кърма, ама беше ужасена , та и с това ме разколебава за отбиването по-рано .
Много дълъг пост, поздрави на всички и дано сте здрави!
Виж целия пост
# 310
Магента, нвма страшно  Не си вкарваш автогол. Щом детенцето е спокойно, всичко е наред Simple Smile
Доколкото знам, рядко явление е кърмено бебе да спи през цялата нощ. Кърмата се обработва много бързо и по-бързо огладняват бебетата. И аз кърмя по 3-4 пъти на нощ, ама съм го приела и толкоз.
Оказа се, че девойката много бавно наддава. Днес купихме везна и ще я следя по-изкъсо. Педиатърката каза, че ако не е наддала добре до 4 седмици, от 5 месец трябва да започна да захранвам. Това категорично няма да се случи, но не й го казах веднага. Първо ще изчакам да видя как вървят нещата. Надявам се да започне да си хапва по-обилно.
Виж целия пост
# 311
И ние смее зъбясали. Не иска да яде през деня, само в просъница. ММ казва, че били колики защото и пръцкал много обаче той си пръцка и рядко съвпада рев с пръцкане. Според мен го дразнят венците - ръката все на едно и също място я ползва за гризалка. Лиги точи като санбернар 😅, а няколко пъти така ме захапа, че си спомних защо бях решила с помпата да си играя този път. И според педиатъра са ни почнали лека полека зъбките.  Каката и тя така, от 3м докато не изкара първия зъб беше камилия денто бейби всеки ден или поне през ден. Даже още имаме запас в шкафа. Добре, че има дълъг срок.  Ние сме на ръце или в кошарата гледа въртележката и бърбори. Ръце нямам вече обаче рядко ми се случва да спи другаде освен в ръцете ми. Не защото не иска,а защото кака му като го види и започва да го тормози веднага. Много са ми интересни двамата. Само иска да го гушка, като не и го да се сърди обаче като и го дам гушне го малко и го зареже. А баща им като го вземе или започва да ревнува или се радва. Зависи на какъв кеф е. Та и баща им не може да ми помогне защото предпочитам да избегна истериите като може. По цял ден съм с малкото, едвам успявам да и обърна внимание. Вече си мисля, че ми се сърди.... и все си повтарям,че като стане на 3м малкото ще се нормализират нещата...
Виж целия пост
# 312
И при моя господин започнаха неразположенията от зъбките, взех му гелчета, хомеопатия и кехлибарено герданче. Общо взето всичко дето се сетих хаха

Вие кога мислите да започнете захранването,  и с какво? Малкия е изцяло на кърма и за сега си е супер.
Виж целия пост
# 313
Магента, нвма страшно  Не си вкарваш автогол. Щом детенцето е спокойно, всичко е наред Simple Smile
Доколкото знам, рядко явление е кърмено бебе да спи през цялата нощ. Кърмата се обработва много бързо и по-бързо огладняват бебетата. И аз кърмя по 3-4 пъти на нощ, ама съм го приела и толкоз.
Оказа се, че девойката много бавно наддава. Днес купихме везна и ще я следя по-изкъсо. Педиатърката каза, че ако не е наддала добре до 4 седмици, от 5 месец трябва да започна да захранвам. Това категорично няма да се случи, но не й го казах веднага. Първо ще изчакам да видя как вървят нещата. Надявам се да започне да си хапва по-обилно.
Голямата към 3я месец ядеше в 20ч после чак 4-5-6ч . Ама няма дете с дете еднакво, тя пък трудно заспиваше през нощта, тази няма тоя проблем и реално яде, държа я поизоставена 10минутки заради рефлукса и си я слагам спяща в леглото.
Да са здрави само, че болно бебе не знам как се гледа, каката чак тази пролет след варицелата започна да се разболява , не знам какво е болно дете и бебе и се надявам така да си остане .
Аз мисля да започна да захранвам поне след 5 навършени месеца , но ще видя дали проявява интерес вече бебето. Да почне да седи по -стабилно също ми е един от критериите за започване .
Виж целия пост
# 314
Мисля да пробвам захранване водено от бебето. За него е хубаво да е на поне 180 дни.
Аз и ММ сме били много злояди деца и ще гледам да го избегна всякак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия