Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 81

  • 33 784
  • 759
# 105
От 20 дни съм на нисковъглехидратен режим...кетоните се появиха седмица след започване на режима.. преди това в нито едно изследване на урина не съм имала ...ендо ми даде и лентички в къщи да проверявам и също показват,че има или малко или умерени следи....
Виж целия пост
# 106
Вероятно заради режима на хранене ендокринолога казва, че не са проблем - когато са ниски въглехидратите, има кетони (защото организмът започва да се храни с мазнини вместо въглехидрати).
Виж целия пост
# 107
Според моя АГ и еднокринолог са проблем кетоните при бременност. Увеличете въглехидрата. Кетоните до колкото на мен ми обясниха са по-голямото зло.
Виж целия пост
# 108
Здравейте момичета, разбрах че съм бременна вчера и се водя в 5г.с.
Пуснах първи изследвания ЧХГ и прогестерон всичко изглежда добре. Проблема е че моят гинеколог може да ме види чак на 31ви.
Въпрост ми е редно ли е през идната седмица да посетя гинеколог за да се види дали всичко е наред ?
Благодаря ви.
Виж целия пост
# 109
Ами според моя ендо кетони в урината от висока КЗ са вредни ,но кетони от диета не са..ако ям въглехидрати захарта скача,което не е добре......каза ми няма как да си на кето режим и да не ти излязат кетони...прочетох в интернет и дори хората на кето режим постоянно си следят за кетони и на тях целта е да има...значи са в кетоза...ще питам и АГ...
Виж целия пост
# 110
Ако няма обяснима причина, нормално да не са желани. Но ако има, вероятно докторът си знае и затова не се притеснява. Може да зависи и от това в коя седмица си. Най-добре консултация с добро обяснение от ендокринолога и след това консултация с добро обяснение при АГ. Поне според мен, без да съм медицинско лице или някакъв експерт.
Виж целия пост
# 111
Аз лично бих си направила още една консултация. Абсурдно е да се твърди, че кетоните не са вредни - консултирала съм се с няколко лекаря. Кетоните са ацетон… най-просто казано да живеете в лакочистител по най-тъпия начин ОК ли е…
Виж целия пост
# 112
Чакаме масов проблем в спорта значи Simple Smile Дано остане тук-там някой здрав атлет, че да има състезания от време на време.
Ацетонът е един представител на вида органични съединенията, известни като кетони.
Виж целия пост
# 113
Здравейте момичета, разбрах че съм бременна вчера и се водя в 5г.с.
Пуснах първи изследвания ЧХГ и прогестерон всичко изглежда добре. Проблема е че моят гинеколог може да ме види чак на 31ви.
Въпрост ми е редно ли е през идната седмица да посетя гинеколог за да се види дали всичко е наред ?
Благодаря ви.

Може да отидеш примерно в края на 6та или направо в 7г.с, за да може да чуеш и пулса Simple Smile
Виж целия пост
# 114
Чакаме масов проблем в спорта значи Simple Smile Дано остане тук-там някой здрав атлет, че да има състезания от време на време.
Ацетонът е един представител на вида органични съединенията, известни като кетони.

Изобщо не е адекватно да се сравнява функционирането на организма на възрастен човек с формирането на организма на плода.



Всеки си знае, аз не съм лекар, споделям моя опит при посещение на трима лекари при установяване на еднократно кетони в урината след започната нисковъглехидратна диета. С повече течности и малко въглехидрат към всяко хранене /ориз, картофи… не вафли и пасти/ нещата влязоха много бързо в нормата.
Виж целия пост
# 115
Съгласна съм напълно за въглехидрата и че няма как всички да с апод общ знаменател Simple Smile Но натрупване и някакво нищожно наличие не са едно и също. Освен това, ако лекар те сложи на конкретен режим и знае за какво да следи и кое е нормално и кое тревожно, не виждам причина да си изкарваш акъла. При съмнене в лекаря, отиваш при друг за още едно мнение. Не мисля, че в случая има нужда от паника и стрес.
Виж целия пост
# 116
Здравейте и от мен. В 6 г.с съм допреди да видя положителния тест се борех с тревожност и пиех Дуксет. Веднага щом разбрах го спрях. Но от 3-4 дни усещам онова ужасно замайване, придърпване и напрежение. Другата седмица ще зв на лекаря си. Но искам като съвет и подкрепа да ми каже някой имал ли е тревожност пиел ли е Ад и изобщо как кара бременностт. Страх ме е да не започнат паники и вдигане на кръвно занапред. Но и да се пие Ад едва ли е препоръчително.
Виж целия пост
# 117
Съгласна съм напълно за въглехидрата и че няма как всички да с апод общ знаменател Simple Smile Но натрупване и някакво нищожно наличие не са едно и също. Освен това, ако лекар те сложи на конкретен режим и знае за какво да следи и кое е нормално и кое тревожно, не виждам причина да си изкарваш акъла. При съмнене в лекаря, отиваш при друг за още едно мнение. Не мисля, че в случая има нужда от паника и стрес.

Аз изобщо не говоря за паника, а за навременни мерки. Simple Smile
Виж целия пост
# 118
Здравейте не знам дали е тук мястото ,но искам да попитам дали някой друг е пил неофолик мета и актив мама заедно или само едното да се пие в 5 месец съм.
Виж целия пост
# 119
Аз пиех Неофолик Мета до 3-4м, после Прегнакеър Макс и сега минах на Актив Мама, но нещо ми идва недостатъчно сякъш ( усещане), на мен доктора от ж.к. ми каза, че след третия месец няма нужда от толкова фолиева киселина. Може би е добре да не се предозира?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия