👣 Августови бебета 2023 🤱 - тема 2

  • 25 481
  • 725
# 225
Мами, с какви колички сте? На нас ни дадоха на заем, но вече искам да си купим и де чудя каква. Има мноого голям избор и не знам от къде да започна.
Buba zaza. Много съм доволна, но количката е доста голяма.
Виж целия пост
# 226
При нас през деня будува около 1-2часа. Понякога спи по 30мин, понякога за около 15-20мин😀 повечето дни има и поне по една дрямка от 2-3 часа през деня. Но не е в едни и същи часове и всеки ден е различно🤷♀
Обикновено вечер заспива между 21-22:00 и спи до 6-7 сутринта .
Виж целия пост
# 227
Ние имаме проблеми с дневния сън още от раждането и все още се боря с него.
От всички лекции, които изгледах за 2 месеца + интервала за будуване  е около 1 час и 30 мин, но като всичко останало, това е осреднена стойност и трябва да наблюдаваш бебчето и да му определиш неговия интервал.
Кои консултанти по сън ползвате? Те би трябвало според разказаното от вас да определят индивидуалния интервал на бебчето.


Количката ни е Easy Walker, много добро шаси, страшно маневрена. От коша за новородено съм доволна за сега.
Иначе приятелка е със Cybex и също е много добра.
Виж целия пост
# 228
Будува около 1:30-2часа. На 3+++. Прекрачи ли двата часа по-трудно се отпуска да заспи.
Виж целия пост
# 229
А как се приспивате?
Ние за сега на ръце. Но през деня спи само в ръцете ми, та си помислих, ако сменя тактиката. Да пробвам варианти да си заспи в кошарата, за да не се налага оставяне.
Виж целия пост
# 230
А как се приспивате?
Ние за сега на ръце. Но през деня спи само в ръцете ми, та си помислих, ако сменя тактиката. Да пробвам варианти да си заспи в кошарата, за да не се налага оставяне.

И при нас е същото. От около седмица спи дълбоко през деня само в ръцете ми или навън в ергономичната раница. Оставя ли го в леглото се буди почти веднага. Заспиването е съпроводено с плач, не знам защо, следя кога му се доспива, не се преуморява. Вечер заспива сам към 20:30, буди се за ядене към 12 и 5:30. Понякога се буди към 3, но давам биберон и заспива веднага. Окончателно се събужда към 7:30. Така е от няколко дни.
Виж целия пост
# 231
И ние се приспиваме на ръце и го оставям в кошарката или количката през деня.
И при нас има плачене при заспиване 🤷♀
Виж целия пост
# 232
На почти 11 седмици будува между час и 20 и 2 часа, с напредването на деня се увеличава и будуването. Дрямка повече от точно 31 минути е мираж, на първата за деня я държа на ръце след събуждане, за да поспи още 40-50 минути. Общо около 3 часа дневен сън има. Вечер се трупясва в 9 и сутрин в толкова става с ядене в 2 и в 6.
И ние сме с количка Easywalker и си оправдава и името, и цената.
Виж целия пост
# 233
Напоследък ,когато го храня започва да бута шишето и да мята ръчички .Дали е нормално това мятане 🤔
Виж целия пост
# 234
Напоследък ,когато го храня започва да бута шишето и да мята ръчички .Дали е нормално това мятане 🤔
И нашият така.
Виж целия пост
# 235
И аз да дам отчет. На 3 месеца - 6800 гр, 62 см. Появи се белег от БЦЖ-то на рамото.
В слинг вече много ми тежи, самият плат се разтяга и след час носене основно аз го държа, а не слинга. Чакам да направи 4 месеца и ще купувам раница. Също знам, че не трябва да се носи напред, заради позицията на гърба.
Будуването през деня със сигурност е повече от 3 часа. Ако сме си вкъщи и не е на разходка си е буден. А през нощта се опитва да пропуска храненето в 1 ч.
Виж целия пост
# 236
Ние имаме проблеми с дневния сън още от раждането и все още се боря с него.
От всички лекции, които изгледах за 2 месеца + интервала за будуване  е около 1 час и 30 мин, но като всичко останало, това е осреднена стойност и трябва да наблюдаваш бебчето и да му определиш неговия интервал.
Кои консултанти по сън ползвате? Те би трябвало според разказаното от вас да определят индивидуалния интервал на бебчето.


Количката ни е Easy Walker, много добро шаси, страшно маневрена. От коша за новородено съм доволна за сега.
Иначе приятелка е със Cybex и също е много добра.
Ние се обърнахме към “Мамо, спи ми се”. Ще имаме още корекции по режима. Но днес намалих будуване на 1:35, и спа на вън  в количка 1:50 , преспивам на ръце и оставям в леглото и тя не се събужда, което за нас е УАУ!!
А как се приспивате?
Ние за сега на ръце. Но през деня спи само в ръцете ми, та си помислих, ако сменя тактиката. Да пробвам варианти да си заспи в кошарата, за да не се налага оставяне.
Аз многократно пробвах да преспивам директно в кошарата, винаги завършва с истеричен плач …
Виж целия пост
# 237
Малката будува макс 2 часа през деня, иначе през деня редовно заспива в шезлонга. През деня в приспивам или като в кърмя на леглото и тя си заспива и в местя в нейната кошара, или заспива в шезлонга (Joie Dreamer) и пак я местя.
Иска ми се да не я уча са заспива на ръце, но да видим дали ще се получи. 😊
Нашата количка е Cybex Balios S 2023  много съм довол за сега, маневрена е, супер удобна, компактна и лека.
Виж целия пост
# 238
Нашето момиче успява да заспива самичка в кошарата. Понякога се случва да трябва да я приспя, но не е всеки път. Колко будува, ами май час и половина. Случва се и да будува между 2 хранения, но обикновено след второто си заспива. Силно се надявам така да си остане, че роднини все ме плашеха, че не трябва да свиква да спи на ръце - ама тя беше новородено тогава и аз много си я гушках - тя имаше нужда от нежност тогава.

Обаче сега страшно много си бърка в устата, много слюнка и по-често се дави с нея, и докато е будна, и спейки ☹ взема ми ума.
Виж целия пост
# 239
И при нас будуването е около час и половина иначе се изнервя и не заспива или заспива много трудно. Аз след дълга “борба” с приспиването на ръце, горе-долу успях да го коригирам. Сега през деня си заспива сама, вечер се гушкаме на леглото докато се унесе и после я местя в кошарата. Бутам бибката няколко пъти и заспива. Все по малко са случаите да се приспиваме на ръце.
Нашата количка е Mast M2X и е уникална. Силно препоръчвам. Маневрена, лека, компактна. Съотношение цена-качество е доста оптимално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия