На море в Турция - тема 81

  • 55 496
  • 740
# 285
Здравейте. Изключително боса съм в туризма и не знам нищо. Иска ми се да отидем с децата на море в Турция, но не знам в кой хотел, коя агенция, как се случват нещата и тн. Изискванията са стая за 2 възрастни и 2 деца/5 и 10г/, да има водни пързалки, на първа линия с хубав плаж и олинклузив. Бюджета ни е около 3000лв за 5 нощувки. Дали ще има нещо добро? За транспорта също не знам дали да е с кола или ако има нещо със самолет и аз не знам. Моля помагайте
Виж целия пост
# 286
Да допълня - получих потвърждение от Камелия, че всичко е наред с резервацията. Много съм доволна! До сега не знам защо не бях проверявала stayforlong. Но не за всички хотели е ОК. Примерно, доста от тези, които следих са на същата или дори по-висока цена от това, което ми се предлагаше в нашата агенция, дори и след това black friday намаление.
Сега започвам да следя цените на Пегасус от София. Тази година мъжът ми не иска да шофира в Истанбул и ще летим от тук. Към момента са безумно високи - около 3000лв. За 2 възрастни + бебе и дете на 3г. И то без багаж.
Виж целия пост
# 287
Да допълня - получих потвърждение от Камелия, че всичко е наред с резервацията. Много съм доволна! До сега не знам защо не бях проверявала stayforlong. Но не за всички хотели е ОК. Примерно, доста от тези, които следих са на същата или дори по-висока цена от това, което ми се предлагаше в нашата агенция, дори и след това black friday намаление.
Сега започвам да следя цените на Пегасус от София. Тази година мъжът ми не иска да шофира в Истанбул и ще летим от тук. Към момента са безумно високи - около 3000лв. За 2 възрастни + бебе и дете на 3г. И то без багаж.
Следи и сън експрес. Цените им към днешна дата са доста по-евтини от тези на Пегасус.
Двупосочен билет София Анталия София/отиване и  връщане/ за 1 човек е 210€. А при Пегасус само отиването ти е 270€
Виж целия пост
# 288
Роже, благодаря! Надявах се да се включиш със съвет като най-опитен от пишещите в темата.
Виж целия пост
# 289
Тези цени валидни ли са и за БГ граждани?   


Да ви кажа новината, дано да не е фейк, обаче гледам, че в сайта stayforlong са обявили Black Friday -25% днес,  така пише (аз работя с френската му версия). Има и още по-големи намаления - напр. -38%.
Нова съм в ровенето в този сайт и не им знам още маркетинговите му трикове (кое е лъжа, кое е зарибявка), но се надявам  намаленията да са реални.
 Така например по молба на една позната - намерих оферта за края на май - в случая за 2 възрастни и 3 невръстни деца за хотел J'adore Deluxe Hotel & Spa в Манавгат (мисля, че съм чувала да го коментират като хубав този хотел във форума) - представете си ол инклузив с цена 1 116 € Total , като се плаща сега невъзвръщаем аванс 45 евро и на 11 май цялата останала цена, а има и опция за анулиране до същата дата. Според мен е супер добра находка.
Та мисълта ми е - който ще пътува с кола - ако желае да се порови може да си открие изгодна оферта днес на Черен петък ха ха..
За Navy -  дето си търси квартира (казано по нашенски) излизат мнооого оферти за апартхотели (с името apart-hotel) a също виждам и оферти за gest hous (това, което турците наричат pansyon).
За да стане по-ясно какво аз виждам  - пускам линк с резултата от моето търсене
https://www.stayforlong.fr/tr/city/manavgat?adults=2&affiliate=s … tr&countryCode=tr®ion=&searchTerm=Manavgat%2C%20Manavgat%2C%20Antalya%2C%20Turquie&term=Manavgat%2C%20Manavgat%2C%20Antalya%2C%20Turquie&zone=
Виж целия пост
# 290
Prinx, аз вчера резервирах през италианската версия, след което писах на хотела и ми потвърдиха, че всичко е наред.
Виж целия пост
# 291
Здравейте отново!
Заглеждам хотели за мен и дъщеря ми (на 11 г) за последната седмица на Юни 2024. Вече съм писала на лично с някои потребители,но все още ми е трудно да реша. Последно съм сортирала тези и ще се радвам на помощ кой да избера. Мисля да пътуваме самоорганизирано със самолет, освен ако няма някоя супер оферта с БГ агенция.
https://www.booking.com/hotel/tr/megasaray-westbeach-antalya.en- … ucfs=1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/tr/selin-antalya.en-gb.html?aid=30 … ucfs=1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/tr/crystal-flora-beach-resort.en-g … ucfs=1&#hotelTmpl

https://www.booking.com/hotel/tr/club-golden-beach.en-gb.html?la … results#hotelTmpl
Виж целия пост
# 292
Мислим , размишляваме ,но ще заложим отново на Нирвана Космополитан .
Тази година останахме много доволни от там . Това ,което виждам в момента и като цени и като мнение за другите хотели нищо не ни впечатлява.
Виж целия пост
# 293
Здравейте, може ли да се направи сравнение на хотел Атлантик в Кушадасъ и Ефталия Океан например? Загледах Атлантик заради аквапарка, но с деца не сме ходили в Кушадасъ.
Посещавали сме и двата, Атлантик ни беше първия хотел в Турция преди 10 години и все още нямаше аквапарк.
Океана бяхме преди 3 години. Двата хотела са много различни като концепция. Атлантик са няколко сгради на по 3 или 4 етажа, прилежащи алей и 2 неголеми басейна. Плюс е сега аквапарка, който като съм гледал на снимки ще е по интересен за по-малки деца до 8 годишна възраст.
Океана е голяма хотелска част с огромен басейн + още три басейна с пързалки, като има за всички възрасти от малки деца до големи възрастни и това всичко в самата територия на хотела. Отделно долу на острова има огромна територия с още няколко басейна и аквапарк пак за всички възрасти.

По мое мнение Океана е по-добрия избор. Да не говорим, че и цената която има е много добра за това което предлага.
Виж целия пост
# 294
Морето пред Ефталиите колко е дълбоко?
Виж целия пост
# 295
Здравейте отново!
Заглеждам хотели за мен и дъщеря ми (на 11 г) за последната седмица на Юни 2024. Вече съм писала на лично с някои потребители,но все още ми е трудно да реша. Последно съм сортирала тези и ще се радвам на помощ кой да избера. Мисля да пътуваме самоорганизирано със самолет, освен ако няма някоя супер оферта с БГ агенция.

Доста са различни хотелите, на които сте се спрели - има с хубав плаж и с такъв изцяло от камънак, с голяма територия и съвсем компактен, с много на брой ролби и такъв без водни атракции, холидей вилидж и висока сграда... Много е трудно да се сравнят без да е ясно на какво обезателно държите и кое е без значение.

Иначе като ниво Селин ми се струва най-добре. Ако цените на четирите хотела са близки, според мен в Камелия като комплекс ще получите най-добра услуга за парите си. Ако имат по-съществено разлика, а те обикновено имат, тогава въпросът става още по-спорен.
Виж целия пост
# 296
Случайно попаднах на агенция Aries holidays. Някой дали знае за нея? Цените, които са им в сайта за 2024г са поне с 300-400 лева по-ниски в сравнение с другите агенции. Гледах собствен транспорт. Чак се учудих. Само не разбрах какви са условията при резервация.
Виж целия пост
# 297
Дали има някой с актуална информация от лято 2023 за цената входа за Легендите и тази за картите за бърз достъп?
Виж целия пост
# 298
Дали има някой с актуална информация от лято 2023 за цената входа за Легендите и тази за картите за бърз достъп?

Октомври като бяхме беше 45 евро, преди това 100. За бърз достъп не знам, не сме ползвали.
Виж целия пост
# 299
Дали има някой с актуална информация от лято 2023 за цената входа за Легендите и тази за картите за бърз достъп?

Октомври като бяхме беше 45 евро, преди това 100. За бърз достъп не знам, не сме ползвали.

Актуална инфо може да намерите на страницата на легендите
https://thelandoflegendsthemepark.com/

Там може да си проиграете различни ценови варианти и да видите какво излиза.
Аз направих един опит без много да се задълбочавам и излезе за 1 човек (възрастен) на 9 ноември - 35 долара, това ми излезе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия