Юлски бебчета 2024

  • 64 376
  • 732
# 285
Момичета някоя от вас има ли проблем с косопада. За косопад след раждане съм чувала, но по време на бременност почти няма информация. Нещо страшно е. Имам чувството, че докато родя ще остана без коса.
Виж целия пост
# 286
Тествай желязо, Вит Д, Б12. Сигурно имаш там липси и после се засили с добавки.
Виж целия пост
# 287
Мацки, внимавайте с чайовете, моля ви. Както VaniaK е написала, май само плодовите са безобидни. Билковите по-добре ги избягвайте, на мен са ми изрично забранени от лекаря, който ми прави трансфера, точно защото не можем да сме сигурни коя билка какво влияние ще окаже върху плода. Четох наскоро за едно момиче, което точно от липов чай си беше докарало проблеми.
Би ли споделила какви проблеми?
Аз доста четох уж по темата и тези поне, които ги изброих ги дават безобидни.
Аз ще добавя само, че в плодовите има каркаде в голям %, което четох, че е доста опасно, за това чета отстрани цялото съдържание на всяко пакетче, какви билки и плодове съдържа. Понеже доста са опасни.
Виж целия пост
# 288
Здравейте. Вчера ми излязоха резултатите за БХС но не разбирам пък на лекаря не мога и да ги пратя деактивирал си е пощата и ще се чака…
Виж целия пост
# 289
Здравейте, какво мислите за сгъваема кошара?
До сега не сме ползвали. Имам дървена вече от децата. Всяка седмица ходим на село и се задържаме, когато децата са болни. Мисля, че ще ни е удобна и при пътуване, или да я местя от стая в стая. Нямам представа удобни ли са. Гледам тези на две нива. Ясно е , че горното ниво ще се ползва 2-4 месеца, после няма ли да е много на ниско детето?
Виж целия пост
# 290
Здравейте! Ние купихме такава, когато първото ни дете беше на 1 месец, точно, за да я оставим на село или да я вземаме при пътувания. Удобна ни е била винаги, носили сме я и на морето и другаде като пътуваме.  Мисля, че и детето се чувства добре в нея, спи си спокойно. И нашата е с две нива и с пролука с ципче, от която детето може да влиза и излиза само, когато порасне.

Здравейте, какво мислите за сгъваема кошара?
До сега не сме ползвали. Имам дървена вече от децата. Всяка седмица ходим на село и се задържаме, когато децата са болни. Мисля, че ще ни е удобна и при пътуване, или да я местя от стая в стая. Нямам представа удобни ли са. Гледам тези на две нива. Ясно е , че горното ниво ще се ползва 2-4 месеца, после няма ли да е много на ниско детето?
Виж целия пост
# 291
Малко късно отговарям, но да, бях се панирала, че е нещо притеснително това, че е толкова голямо. Вече съм спокойна, мина феталната и ми промениха термина за 22 юли.

Аз също пия желязо, Вит Д и фолиева.
Знам, че Б12 пречи на усвояването на желязото, за това за мен е добре да се редуват - примерно на 2 седмици или месец.
Пробиотика ми е Омнибиотик 6.
На мен ми казаха да ги приемам и двете и Б12 и желязо.

Twinkle0812 ,от какво се е притеснила,че върви много напред ли?
Виж целия пост
# 292
Малко късно отговарям, но да, бях се панирала, че е нещо притеснително това, че е толкова голямо. Вече съм спокойна, мина феталната и ми промениха термина за 22 юли.

Аз също пия желязо, Вит Д и фолиева.
Знам, че Б12 пречи на усвояването на желязото, за това за мен е добре да се редуват - примерно на 2 седмици или месец.
Пробиотика ми е Омнибиотик 6.
На мен ми казаха да ги приемам и двете и Б12 и желязо.

Twinkle0812 ,от какво се е притеснила,че върви много напред ли?

И моят термин е 22.07.Къде се следиш?
Виж целия пост
# 293
Малко късно отговарям, но да, бях се панирала, че е нещо притеснително това, че е толкова голямо. Вече съм спокойна, мина феталната и ми промениха термина за 22 юли.

Twinkle0812 ,от какво се е притеснила,че върви много напред ли?

И моят термин е 22.07.Къде се следиш?
[/quote]

В МЦ Феникс 87, при д-р Татяна Абаджиева. До колкото знам, тя изражда в Шейново и по тази причина (дълго търсих някой кадърен лекар, с който да родя в държавна болница) я избрах. Все още не съм се записала за ЖК , но ходих два пъти до сега платено при нея и на 30.01 имам час и ще и занеса направлението. Много съм доволна, внимателна е и много бързо отговаря, когато я потърся при проблем. Феталната я правих в Оскар при Стратиева днес и също съм с добри впечатления. А ти къде се следиш ?
Виж целия пост
# 294
Здравейте! Някой, които е правил БХС в Щерев моля ви споделете какви са били вашите резултати на тези хормони. Не срещам други подобни изследвания с тази мерна единица на PAPP, за да мога да сравня. Струва ми се страшно високо ама се надявам да се притеснявам излишно. В 13 г.с. съм. Знам,че тълкуването им в съвкупност от много други фактори, но все пак...
Виж целия пост
# 295
Здравейте! Някой, които е правил БХС в Щерев моля ви споделете какви са били вашите резултати на тези хормони. Не срещам други подобни изследвания с тази мерна единица на PAPP, за да мога да сравня. Струва ми се страшно високо ама се надявам да се притеснявам излишно. Знам,че тълкуването им в съвкупност от много други фактори, но все пак...



Привет. Това са моите. За фетална бях при д-р Калев, каза ми че всичко е наред. При теб втория параметър е доста висок, но реално те вписват в системата тези неща плюс параметрите от самата фетална на ехографския преглед и така изчисляват ако има риск. При мен каза че всичко е наред и ме посъветва да не правя пренатален. Според мен изчакай прегледа, за да ти разяснят повече. Иначе резултатите и Певтичев му ги пратих, той ми е следящ също каза, че не вижда нищо притеснително.
Виж целия пост
# 296
Papilio_ , знам че ниските стойности са проблем.Говорят за развитието на плацентата,насочват към хромозомни аномалии, но за високите стойности нищо не знам.
Пиши после какво са казали .
Виж целия пост
# 297
Здравейте.
Понеже и аз съм на темата с бхс качвам моите резултати. Някой знае ли това PAPP какво показва. Излезе ми риск за Даун 1:152. На 35 съм, бременноста е след инвитро на генетично изследван ембрион. Знам, че бхс-то е статистика, но някой има ли опит с изследван ембрион и висок риск за Даун?
Виж целия пост
# 298
Най-вероятно риска идва от възрастта. Като минете феталната, ще ви коригират риска за Даун.
Виж целия пост
# 299
Здравейте, включвам се при вас с термин 08.08.2024 с момченце, най-вероятно раждането ще се измести юли, защото другото ми дете е родено със секцио и това ще е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия