За любителите на салати - тема 6

  • 82 144
  • 731
# 420
Как ми се дояде цвекло. Не купих вчера. Ще чакам до утре. Иначе вчера имахме табуле. И фалафели. Само не знам как се приготвя таханов сос за фалафели. Свекито само с мед приготвя тахана, а  соса за фалафели е солен.
Виж целия пост
# 421
Сусамов тахан и топла вода 1:1, лимонов сок, сол и чесън на вкус. Някои слагат кисело мляко вместо вода. Пасират се заедно за по-добра консистенция.
Виж целия пост
# 422
мерси. чесъна също ли е пасиран или е на прах ?
Виж целия пост
# 423
kinira, в случая цвеклото е само нарязано и сварено.
Виж целия пост
# 424
мерси. чесъна също ли е пасиран или е на прах ?
Както харесваш 🤗 аз примерно слафам скилидки пасирани, на прах ми е по-друг вкуса.
Виж целия пост
# 425


Зелени салатки





Макаронени салати



И цезар салата, любима ми е

Виж целия пост
# 426
От няколко дни сме на зелева салата с краставици, домати, червен лук и много копър и магданоз.
Виж целия пост
# 427
Есенна салата-айсберг, домат, моркови, печени чушки
без подправки само малко олио

Скрит текст:
и плодови салати
банан, райска ябълка, червена ябълка, грозде
Скрит текст:
Виж целия пост
# 428
Една руска салата със звучното име "Любовница"


Виж целия пост
# 429
Правила съм я тази любовница в младите си години. Много вкусна. Заедно с нея правих още една, но трябва да разровя старите тефтери за рецептата.
Виж целия пост
# 430
изглежда супер салатата.
Виж целия пост
# 431
Таз любовница много водка пие по мои спомени!
Виж целия пост
# 432
Таз любовница много водка пие по мои спомени!

И ракия чадо, и ракия.
Виж целия пост
# 433
Скрит текст:
Таз любовница много водка пие по мои спомени!

Скрит текст:
Таз любовница много водка пие по мои спомени!

И ракия чадо, и ракия.

И двете, чадо. Smile
https://ipeychev9.blogspot.com/2024/11/blog-post_15.html
Виж целия пост
# 434
Пейч, благодаря, че ми припомни тая рецепта! Ще я направя някой път.
От мен другата салата, която не знам защо е наречена кукла - 6 сварени картофа, 3 сварени яйца, 100гр.сирене,100гр. кашкавал,100гр.колбас, майонеза, кисело мляко.
Реди се на слоеве и се залива със соса от майонеза и кисело мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия