Професионални серии за коса - Тема 162

  • 118 645
  • 1 288
# 1 020
Момичета, някои от вас очакват като зададат въпрос, някой да им отговори с препоръка, която със сигурност ще е положителна за вас, но няма как. Понякога до отговора за даден продукт трябва да стигнете сами, тъй като всяка коса и скалп са различни, което става само с проба-грешка. Съответно понякога и пари на вятъра, но има и групи за размяна на козметика за коса.
Съвет от мен, не използвайте шампоан, който да отговаря на нуждите на дължината на косата. Скалпа и косата имат различни нужди. Когато опознаете косите си и нуждите им сами ще разберете, какво и кога трябва да използвате, както и кои продукти работят за вашата коса. Не всеки хвален тук продукт ще е подходящ за вас. И не винаги косата ще е на 100% перфектна.
Прочетете мненията тук, прочетете описанието на продукта в сайта от който ще купувате. Аз лично не пиша почти, но има съфорумки, които са много отзивчиви и пак няма как да дадат правилен отговор на всяка от вас.
Виж целия пост
# 1 021
Но моята коса не е третирана с нищо. Не е и боядисана. Въпреки маската или финиша ще има значение за крайния резултат и шампоана.
Ето това удебеленото от е от огромно значение да се споменава при задаване на въпрос. КАКВА е косата!
Преди да започна да третирам косата си ( по неволя, не защото исках промяна ) и моята имаше този най-прекрасен естествен по детски блясък, а ползвах само шампоан на Пантейн Smile Даже не се и сресвах, пръстите се плъзгаха през косата ми. Дори къдренето с маша не се задържаше повече от 2 часа.
Сега ако трябва да номерирам продуктите по важност с най-голямо значение е
1. Маската
2. термозащита/Финиш
3. Шампоан - най маловажното - важното е да не ми е косата като заплетена кошница след него Wink каквато става от почти всички repair серии няма значение дали е архитект, Алтерна или дори любимото Джойко

Агентче 3 продукта е екзистенциалния минимум да изглеждам прилично Simple Smile
Виж целия пост
# 1 022
Момичета, някои от вас очакват като зададат въпрос, някой да им отговори с препоръка, която със сигурност ще е положителна за вас, но няма как. Понякога до отговора за даден продукт трябва да стигнете сами, тъй като всяка коса и скалп са различни, което става само с проба-грешка. Съответно понякога и пари на вятъра, но има и групи за размяна на козметика за коса.
Съвет от мен, не използвайте шампоан, който да отговаря на нуждите на дължината на косата. Скалпа и косата имат различни нужди. Когато опознаете косите си и нуждите им сами ще разберете, какво и кога трябва да използвате, както и кои продукти работят за вашата коса. Не всеки хвален тук продукт ще е подходящ за вас. И не винаги косата ще е на 100% перфектна.
Прочетете мненията тук, прочетете описанието на продукта в сайта от който ще купувате. Аз лично не пиша почти, но има съфорумки, които са много отзивчиви и пак няма как да дадат правилен отговор на всяка от вас.
Благодаря за съвета.Аз също мисля че скалпа има нужда от нещо различно от дължините!Странно ми стана ,че четох във форума ,че дължините не се миели,а само от пяната на шампоана нанесен  в корена.Опитвам се да си намеря моита формула ,но наистина е много трудно като начинаеща.
Виж целия пост
# 1 023
Е не че не се мият. Това няма как да се избегне. Просто се нанася шампоан само в корените, разпенва се и като се отмива той по пътя минава и през дължините Wink
Ако си правя "протокол рестарт" с ДПШ то шампунирам и дължините защото там нанасям продуктите без отмиване, финиши, олиа.


забравих да кажа lidijag и мен ме дразни това крайно компетентно мнение на някой съфорумки, и в последно време наистина "намирисва" на реклама!  А на мен форума ми харесва точно защото нямаше инфлуенстване и афилиет маркетинг.
Виж целия пост
# 1 024
Но моята коса не е третирана с нищо. Не е и боядисана. Въпреки маската или финиша ще има значение за крайния резултат и шампоана.
Ето това удебеленото от е от огромно значение да се споменава при задаване на въпрос. КАКВА е косата!
Преди да започна да третирам косата си ( по неволя, не защото исках промяна ) и моята имаше този най-прекрасен естествен по детски блясък, а ползвах само шампоан на Пантейн Smile Даже не се и сресвах, пръстите се плъзгаха през косата ми. Дори къдренето с маша не се задържаше повече от 2 часа.
Сега ако трябва да номерирам продуктите по важност с най-голямо значение е
1. Маската
2. термозащита/Финиш
3. Шампоан - най маловажното - важното е да не ми е косата като заплетена кошница след него Wink каквато става от почти всички repair серии няма значение дали е архитект, Алтерна или дори любимото Джойко

Агентче 3 продукта е екзистенциалния минимум да изглеждам прилично Simple Smile
Мисля ,че на предната страница описах косата си,боята която ползвам от години е много щадящаКолор сойн(прикачих и снимка)Заредила съм си доста серии за косата,но май съм наблегнала на тежки ,а те май не са за моята косичка!
Виж целия пост
# 1 025
Аз искам да добавя нещо по повод препоръките за продукти, което поне при мен е много ключово 😁 Изчела съм поне 50 теми назад (по няколко пъти) и с времето вече имам усещане за няколко неща - първо, на повечето често пишещи каква им е косата, какъв ефект търсят и харесват, кое как им действа, как хвалят и как отхвърлят, с две думи - най-общо какво им е отношението към цялата грижа и третирам мненията на всяка съфорумка през тази призма. Изобщо не претендирам за изчерпателност, но за мен лично работи в 99% от случаите.
Но си трябва много четене с разбиране 😄
Виж целия пост
# 1 026
В темата много се ползва Лалга, къде сгреших с въпроса, освен на хидратиращата серия и останалите шампоани на Лалга ли са течни, редки и непенещи като констистенция?
при мен пък шампоана на L’alga прави хубава пяна ,но е от серията за финна коса!Последно си взех шампоана им за растеж,той по малко се пени,но съм доволна след няколко ползвания(само този ментов аромат ми идва малко в повече😀)

djesi1982, много благодаря за отговора! Flowers Hibiscus
Поръчах си и възстановяващата серия на Лалга, а след нея мисля да пробвах и тази за разстеж и олиото.
Да споделя за хидратиращата серия, от нея имам огромен обем, косата ми е двойна.
Виж целия пост
# 1 027
И аз харесвам точно тези два шампоана на Лалга-за финна коса и за растеж.
Иля, коя е хидратиращата серия ?
Виж целия пост
# 1 028
Когато ми залипсва  обем и живец, ползвам на Лакме дълбокопочистващия шампоан и после вече косата ми е супер със сериите, които въртя.
Aз постигам подобен ефект със дълбокопочистващия шампоан на Wella.

И аз така действам, чувствам го като рестарт. До момента с глинения шампоан на Елсев и scalp treatment със салицилова киселина, но вече имам официален ДПШ на Медисютикълс. Innocent Силиконовата четка за скалп също е game changer в качественото почистване и значително намалява честотата на тези рестарти.
Виж целия пост
# 1 029
Иля, коя е хидратиращата серия ?

Серията се води за хидратация и възстановяване с алгае.
https://www.zlatnaribka.com/lalga/seamore-za-vazstanovyavane/sha … algaseawet-250-ml
https://www.zlatnaribka.com/lalga/seamore-za-vazstanovyavane/mas … lgaseacure-250-ml
Виж целия пост
# 1 030
При мен за жалост серията ми смачка косата!Обем никакъв но само с пръсти минава през косъма!То си е индивидуално,сега ще заложа малко на протеин,проба грешка😀начинаеща съм от скоро с професионалната козметика за коса.На мен ДПШ на Лакме за сега ми е добре!
Виж целия пост
# 1 031
Джеси, върнах се да прочета за твоят тип коса, много сме различни.
Моята е гъста, суха, къдрава, изрусена, аз също постоянно се изправям с преса.
При мен ефект имат тежките, силни серии на Алтерна, Лалга, а леките не ми хидратират и възстановяват достатъчно косата.
Виж целия пост
# 1 032
След като прочетох последните страници, обмислям да си поръчам Лалга за възстановятане на тънка коса Simple Smile.
Свърши ми Джойкото и имам нужда от хидратираща маска.
Виж целия пост
# 1 033
Днес ми пристигна маската от новата серия на Керастас ,с подарък пре-грижата в травел размер😊нямам търпение тази вечер след ДПШ да я пробвам !Някой ползвал ли я е?
Виж целия пост
# 1 034
Ти не писа ли че косата ти е тънка и нетретирана?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия