ДВАНАДЕСЕТИ клас. Рокли, курсове, сертификати..., но още е спокойно на душата

  • 51 958
  • 763
# 660
Не помня точно, но им го бяха дали от училище - в две части за 11 и 12 клас -автор е Иван Инев. Естествено, че неговите есета не могат да бъдат сравнени с есета на зрелостници, но може да се види разликата дори и при професионалист колко много се изисква в написването на едно хубаво есе и какво се изисква в ЛИС. Та то може да е един ориентир за насочилите се към есето да видят, че това не са просто някакви  лични размишления и позиция по зададена тема…
Виж целия пост
# 661
Аз есета не съм учила в училище, но пък избрах точно това да пиша, когато кандидатсвах в СУ. За първа година се даваше възможност да се пише есе на кандидатстудентски изпит, а стихотворението беше "Вяра" на Вапцаров. Това е автор, когото обожавам и чиито произведения зная наизуст с пунктуацията(включително съм се явявала на конкурси за рецитиране). Изкарах 5,20 без никога през живота си да съм писала и учила  есе.
От дъщеря ми,която е в ЕГ с първи език английски и доста взискателен преподавател по езика, зная,че есето на английски и на български се различават като структура и не можеш да разчиташ,че ако се справяш отлично на есе по английски,ще си топ по български. На нея лично есетата на английски и вървят по-добре.
Виж целия пост
# 662
pisho, и синът ми спряга като срок 21.02. за заявлението.В сайта на училището виждам срок 06-17.02. При вас на сайта ли е обявено, че реалният срок е по-кратък?
Виж целия пост
# 663
В училището на дъщеря ми заявленето за ДЗИ трябва да бъде представено другата седмица.Спомена ми дата 06.02,но реално това е началото на втория срок.В сайта на училището не намирам информация по въпроса.
Виж целия пост
# 664
В училището на СМ са им дали точни дати - между 06.02 и 08.02 трябва да се подадат заявленията за ДЗИ. В час на класа ще ги попълват.
Виж целия пост
# 665
pisho, и синът ми спряга като срок 21.02. за заявлението.В сайта на училището виждам срок 06-17.02. При вас на сайта ли е обявено, че реалният срок е по-кратък?
Съобщиха ни го на двете родителски срещи досега, съответно и младежите са си информирани надлежно. От 6-8 февруари попълват и предават на класната, заедно с копие на лична карта от двете страни за сверяване на данните и попълването им в системата.
Виж целия пост
# 666


Това от сайта на МОН. Всичко друго явно си е от самото училище.
Виж целия пост
# 667
Е сега вече ме притеснихте личната карта на моят син дали ще стане до тогава ?
Виж целия пост
# 668
Старата лична карта нали си е у вас още.
Ако не е готова новата, ще снимате копие на старата.
Виж целия пост
# 669
Моят никаква идея няма за това кога ще подават заявление. На сайта на училището също нищо няма. Класната и тя не знае. Така като гледам какви са сроковете, дали няма да са първата паралелка неявила се на матури поради липса на попълнени заявления.
Виж целия пост
# 670
Айде, най-сетне датите в СУ:
Кандидатстудентските изпити ще се проведат както следва:

- Математика – от 9.00 часа на 7 април 2024 г.;
- Биология – от 9.00 часа на 13 април 2024 г.;
- Химия – от 9.00 часа на 20 април 2024 г.;

- Математика – от 9.00 часа на 8 юни 2024 г.;
- Биология – от 9.00 часа на 9 юни 2024 г;
- Английски език – от 9.00 часа на 15 юни 2024 г.
- Физика – от 14.30 часа на 15 юни 2024 г;
- Химия – от 9.00 часа на 16 юни 2024 г.;
- Италиански език – от 14.30 часа на 16 юни 2024 г.;
- Френски език – от 9.00 часа на 22 юни 2024 г.;
- Немски език – от 14.30 часа на 22 юни 2024 г.;
- Събеседване за специалности „Изобразително изкуство“ и „Графичен дизайн“ - от 9.00 часа на 23 юни 2024 г.;
- География – от 14.00 часа на 23 юни 2024 г

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/novini_i_s_bitiya/ … sitet_prez_2024_g
Виж целия пост
# 671
Айде, най-сетне датите в СУ:
Кандидатстудентските изпити ще се проведат както следва:

- Математика – от 9.00 часа на 7 април 2024 г.;
- Биология – от 9.00 часа на 13 април 2024 г.;
- Химия – от 9.00 часа на 20 април 2024 г.;

- Математика – от 9.00 часа на 8 юни 2024 г.;
- Биология – от 9.00 часа на 9 юни 2024 г;
- Английски език – от 9.00 часа на 15 юни 2024 г.
- Физика – от 14.30 часа на 15 юни 2024 г;
- Химия – от 9.00 часа на 16 юни 2024 г.;
- Италиански език – от 14.30 часа на 16 юни 2024 г.;
- Френски език – от 9.00 часа на 22 юни 2024 г.;
- Немски език – от 14.30 часа на 22 юни 2024 г.;
- Събеседване за специалности „Изобразително изкуство“ и „Графичен дизайн“ - от 9.00 часа на 23 юни 2024 г.;
- География – от 14.00 часа на 23 юни 2024 г

https://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/novini/novini_i_s_bitiya/ … sitet_prez_2024_g

Най-накрая...... В очакване сме на план-прием.
Виж целия пост
# 672
План-приема края на март, началото на април месец..
Виж целия пост
# 673
Гледам заявлението за ДЗИ, защо има ред за попълване: прилагам копие от диплома за средно образование  номер...
Виж целия пост
# 674
Защото са малоумни. Не го попълваш просто.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия