Боледуване на децата ни-тема 74

  • 30 946
  • 782
# 660
Тони, а има ли вариант да повръща от някаква конкретна храна там. Каза че не сте вкъщи, та не яде обичайните неща.
Виж целия пост
# 661
Извинете някой беше писал за цистита на детето ми каква точно урина да пусна,урокултура ли беше изобщо не съм на ясно какво се казва
Виж целия пост
# 662
Стерилна, най-добре. Миеш я сутринта, пишва малко и средната струя я взимаш.
На нас Лл ни каза утре при нея първи за крака..изрових интернета,много съм притеснена.
Виж целия пост
# 663
Тони, а има ли вариант да повръща от някаква конкретна храна там. Каза че не сте вкъщи, та не яде обичайните неща.

Единствената разлика е, че яде сладко. Аз вкъщи ако му давам е малко, на няколко дни. Всякаш другите неща, които е ял не са кой знае какво.. сега пръцна и изцапа гащите, извинете за описанието.
Виж целия пост
# 664
Danaeka
Не се е  запекла. Ходи си, но по много пъти и по малко. Незнам какво ще е това
Утре ще  се види.
Виж целия пост
# 665
Мартина, по едно време бях забелязала подобно на краката на децата...и на двете. Беше от седенето върху краката като си играят на пода. Дали е същото не мога да кажа, но мястото е същото.
За урината освен стерилна и общо химично изследване, но ако детето е доцре хич не се заншмавайте според мен.
За паразитите не излизат толкова бавно. При нас паразитолога е лабораторията, където ходя е на график, обикновено ако занеса петък, то събота е готово. Паразитите не изискват техническо време като микробиологията, а само си рриготвят микроскопските препарати и се гледат. Знаете ли как се взима проба за паразити?
Виж целия пост
# 666
Проба от акото, и стъкло сутрин след сън. Това знам.
Пробиотик да включа някакъв? Досега съм давала пробиен кидс жели.мечета, при приемна на Аб, но сега май трябва някой по "мощен"
Виж целия пост
# 667
Моят син повърна 2 пъти прозрачно като слюнка ...
Виж целия пост
# 668
Дефакто след като изпи содата е добре но вчера дадох сироп и постоянно я питам боли ли я казва не и аз се чудя какво да я правя,изобщо и незнам как ще пишка в контейнер тя знае само гърне и толкова понякога я карам да пишка в банята ваната да не вдигам няма братче 🤣иначе навън си ходи
Виж целия пост
# 669
Мими, от добре измито гърне можи да пресипеш. Има и едни пликчета за урина, лепят се на бебетата за събиране на урина.
Стъкло и скоч лента има от къде да вземете за паразити. Аз като работех в лаборатория давахме на хората стерилен тампон за микробиология. Сутршнта преди пишкане и акане леко навлажняват тампона под чешмата и обтриват гънкити на дупето и връщат в пликчето. Акото може да е от предния ден в хладилник.
Виж целия пост
# 670
Извинете някой беше писал за цистита на детето ми каква точно урина да пусна,урокултура ли беше изобщо не съм на ясно какво се казва
Най- добре стерилна и обща.Измива се сутрин, пишка малко навън и взимате в стерилно контейнерче.Стерилната излиза по - бавно , но и в общата има седимент, кетони белтък  и др.
Виж целия пост
# 671
Урокултура и антибиограма, аз го писах. Освен това обикновена урина /ОХИ/ и седимент - още от тях става ясно дали има проблем или не. В банята се измива хубаво детето сутринта преди да е пишкала, след това по възможност се взема средната струя урина - нито е сложно, нито е травмиращо за детето.
От цистит може да стане пиелонефрит и изобщо не е шега работа, но разбира се всеки си преценява дали да се занимава. Дъщеря ми беше на 2г., когато от цистит и неглижиране на лекари направи пиелонефрит, оставяйки я 2 седмици да пие "сиропче" и детето беше много, много зле.
Относно повръщането явно само аз не мисля, че лека хрема може да причини повръщане. 🙄
Виж целия пост
# 672
Винаги, когато детето не повръща постоянно и има апетит и се храни търся причината за повръщане другаде. Особено пък когато заспивайки става да повърне.
Каката ни до 6 годишна повръщаше при всеки сопол, докато не мине сопола. Винаги вечер, като заспива. Сополите я задавяха и докато не повърне, не се успокояваше. През деня не повръщаше. Малкият не е така, но при него на практика сополи няма. Всичко е назад в гърлото и надолу.
Виж целия пост
# 673
И даже и капки против повръщане, примерно Вомитусхил, не я успокояваха и 6г. си повръщаше нон стоп?
Виж целия пост
# 674
Урокултура и антибиограма, аз го писах. Освен това обикновена урина /ОХИ/ и седимент - още от тях става ясно дали има проблем или не. В банята се измива хубаво детето сутринта преди да е пишкала, след това по възможност се взема средната струя урина - нито е сложно, нито е травмиращо за детето.
От цистит може да стане пиелонефрит и изобщо не е шега работа, но разбира се всеки си преценява дали да се занимава. Дъщеря ми беше на 2г., когато от цистит и неглижиране на лекари направи пиелонефрит, оставяйки я 2 седмици да пие "сиропче" и детето беше много, много зле.
Относно повръщането явно само аз не мисля, че лека хрема може да причини повръщане. 🙄
В два контейнера ли трябва?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия