Първокласници 2023/2024 - 3 тема

  • 27 164
  • 685
# 315
Записването за кенгуруто е май до 5 март. Ще го пропуснем, тогава има екскурзия.
Виж целия пост
# 316
Имате повече от седмица до 5 март, или имаш предвид, че екскурзията е в деня на провеждането?
Истината е, че първолака го "хвърлям в боя" на по-малка възраст, отколкото батко му, и ми дожалява на моменти Simple Smile Причината е вероятно, и ограниченията в провеждане на състезания покрай Ковида, но пък дотук беше на 3 състезания вече, вероятно Кенгуруто ще му е последно, стига толкова за първа учебна година Simple Smile
Виж целия пост
# 317
На датата на провеждането е.
Виж целия пост
# 318
Аз ще го пусна на Кенгуру само ако се  провежда в училището му. Ще избирам между него и ВМС.
Виж целия пост
# 319
Извинете ме за въпроса, но някой може ли да ми обясни какво е това "пресмятане с преминаване"? Какво влагат в този термин?
Не го разбирам. Все задачи са си...
Виж целия пост
# 320
Преминаване на 10 - например 7+8, т.е. резултатът е повече от 10. По същия начин и преминаване на 20 и т.н.
Виж целия пост
# 321
“С преминаване на десетицата” се наричаше преди.
Виж целия пост
# 322
Търся за числови редици примери, на за момента не успявам. Учи се Jump match.
Някой да е запознат?
Виж целия пост
# 323
Това с преминаването:
Например като сметнеш
15 - 3 = 12, само преписваш 1 и смяташ реално 5-3
Но при пример
15-7 = 8
не може да го направиш същото.
За децата е трудно, защото трябва да им се обясни решението на задачата, а именно, не вадят от 5-7, а преминават директно на 10-ицата.
Тоест или 10+5-7 или 15-5-2
Аналогично е и със събирането
пример 9+8 е по-труден за смятане от 18+1


За числовите редици
2,4,6,8,10,12,14,16,18 - нещо такова ли имате предвид, това са редици с някаква стъпка
В сборника имаше различни с различни стъпки, госпожата е давала и от тестове такива...
Виж целия пост
# 324
Това с преминаването:
Например като сметнеш
15 - 3 = 12, само преписваш 1 и смяташ реално 5-3
Но при пример
15-7 = 8
не може да го направиш същото.
За децата е трудно, защото трябва да им се обясни решението на задачата, а именно, не вадят от 5-7, а преминават директно на 10-ицата.
Тоест или 10+5-7 или 15-5-2
Аналогично е и със събирането
пример 9+8 е по-труден за смятане от 18+1


За числовите редици
2,4,6,8,10,12,14,16,18 - нещо такова ли имате предвид, това са редици с някаква стъпка
В сборника имаше различни с различни стъпки, госпожата е давала и от тестове такива...


Може ли информация за сборника?
Виж целия пост
# 325
Моите деца са по джъмп мат. Не заглеждам много учебниците признавам, за пръв път чувам и за преминаване. Но си се справят и не се налага да им обяснявам това.

Другата седмица дано си вземат учебниците от училище (сега ги бяха забравили) ще обърна внимание на редиците.
Виж целия пост
# 326
Аз пък за сефте чувам за джъмп мат. Може ли да разкажете малко повече?
Виж целия пост
# 327
Ами да ви кажа те са много, реално разпечатваме задачи и от всички възможни съзтезания. Раздават ни и някакви допълнителни листи. Вече доста пъти е имало редици различни.
Иначе
Ето този си купихме освен основният пакет, госпожата го препоръча и мисля, че е сполучлив. Има и няколко по-сложни задачи, и доста лесни. Но редици не знам дали има само отделен раздел. По-скоро във всяка тема има различни видове задачи и там и редици.
Казва се Курс по математика за 1. клас - с всички видове основни задачи и задачи за приемни изпити
Автори: Борянa Милкоева, Костадин Беев, Христина Беева, Дачо Беев
Издателство Вега 74
Виж целия пост
# 328
Аз пък за сефте чувам за джъмп мат. Може ли да разкажете малко повече?

https://progresivno.org/jump-math/,
По принцип , за да решат да работят по Джъмп мат , учителите трябва да преминат специален курс на обучение.
Програмата може да се използва и в 4- та група в дг, като се ползват отделни книжки за работа и не се работи с другите издателства като Просвета например.
Виж целия пост
# 329
Благодаря. В нито едно училище в Пловдив не се прилага, което обяснява защо ми е непозната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия