Атопична кожа при бебе / начин на живот

  • 3 419
  • 30
Здравейте,
синчето ми е в 5м. с атопична кожа, дали може някоя мама да даде някой друг съвет как се справят с него в живота?
Каква козметика ползвате, колко пъти се къпите, косата с какво се измива, какъв прах за пране използвате и омекотител?
Има ли храни, които са се отразили лошо на вашето дете? Кога започнахте захранването?
Каква температура поддържате в стаята? Какви препарати използвате за почистване на стаята?
Виж целия пост
# 1
Здравейте, дъщеря ми е с атопичен дерматит. Вече е на 2.8 г и тази зима за момента не се е изразил много. Но миналата година беше ужасно, до кръв. Къпем я веднъж на 3 дни, използваме душ олио на Биодерма. А за мазането отрих крема на Weleda baby, хидратиращ с невен и супер много й помага.
Перем с Тео бебе, омекотител в никакъв случай. Забелязвам, че се влошава ако има работещ климатик или печка, която работи на принципа на стоплен въздух. Вкъщи сме с инфрачервени отоплителни уреди и е не се отразяват, защото не изсушават въздуха.
За храна не съм забелязала нещо конкретно да й действа. Само от доматите се зачервява около устата. Също намалявам сладки и всякакви боклуци от този род, но при вас все още не са на дневен ред.
Това е за сега, но е постоянно изпробване...
Виж целия пост
# 2
А как разбирате ,че са с атопичен дерматит някакви белези ли има или ? Питам ,защото моя син е със суха кожа и по бузките и ръцете излизат ситни пъпчици като при гъшата кожа
Виж целия пост
# 3
Появи се зачервяване по бузите, което мажехме с Ербагил за кожни възпаления, но уви нямаше резултат, при което  отидохме на дерматолог... той ни каза, че има атопична кожа.

Атопичният дерматит (екзема) е хронично възпалително кожно заболяване, характеризиращо се със следните характерни черти:

Суха и Чувствителна Кожа: Кожата при атопичния дерматит често е суха и чувствителна. Тя може да изглежда груба и пукната.

Червени Петна: Често се появяват червени петна или области на възпаление върху кожата.

Обриви и Сърбеж: Една от основните характеристики на атопичния дерматит е сърбежът. Обривите са често причина за допълнителни наранявания и възпаление.

Малки Пъпки и Пустули: На засегнатите области може да се появят малки пъпки или пустули (малки мехурчета с течност), които могат да се развият в открити рани.

Опухване и Оток: Кожата може да бъде опухнала и отекла, особено при тежки случаи на атопичен дерматит.

Често Засягани Области: Атопичният дерматит често засяга определени области на тялото, като задната част на лактите, задната част на коленете, лицето и шията.

Хроничен Характер: Заболяването е хронично и има тенденция да се повтаря периодично. Обичайно преминава през фази на обострение и подобрение.

Сприятелищи Фактори: Фактори като стрес, алергии, използване на агресивни по отношение на кожата продукти или изложение на кожата на екстремни условия (например, много студено време) могат да влошат състоянието на атопичния дерматит.

Важно е да се отбележи, че тези симптоми и характеристики могат да варират от човек на човек, и техният характер и тежест могат да се различават. Ако подозирате, че имате атопичен дерматит, ви се препоръчва да потърсите консултация с дерматолог или друг здравен професионалист за точна диагноза и управление на състоянието.
Виж целия пост
# 4
Когато атопичният дерматит е обострен, тоест в момента бебето се чеше и има петна, е редно да се третира с лекарства по лекарско предписание. Водила съм дъщеря ми 3-4 пъти на прегледи при дерматолог за изписване на съответната терапия, която винаги е била успешна. Мисълта ми е, че само с разни бебешки кремчета и душ гелове няма да стане и детето ще се мъчи, представете си да ви сърби и то много цялото тяло и да не може да се почешете.
След като премине,  използвайте поддържаща терапия. Последния обрив на дъщеря ми беше преди около половин година, но все още я мажа с медицинска козметика подходяща и за бебета. Не я навличам с прекалено много дрехи, спи по тънко боди и с олекотена завивка, която не спарва. В стаята е около 21-22 градуса. Не я къпя с гореща вода, не повече от 37-38 градуса. Умишлено не споделям лекарства, защото не е редно, все пак се касае за бебе, но козметиката от която съм много доволна е тази на А Дерма за атипична кожа. Само тя обаче не излекува обрива, прилагахме и съответните кремове по лекарско предписание.
Виж целия пост
# 5
Мисля че при всеки протича различно. На нас само и единствено ни изписват кортикостероиди. Не я мажа при първото зачервяване и сухо петно, което излиза и разчесва. Мажа я когато вече е наложително, има множество петна по цялото тяло, които разчесва постоянно (китки, стъвки на лакти, зърна, целия корем, зад колената и бедрата, гърба, интимна зона).Тези лечения са за по 10 дни курса. Останалото е поддръжка. И пробвах всякакви медицински козметики за по 60-100 лв крема. Всеки дерматолог ми изписва нов и нов (в зависимост от фирмата, която им промотира и дава мостри). При нас точно бебешко кремче помага в предотвратяването на пристъпа.
Няма универсален лек, както каза една дерматоложка Атопичният дерматит е отворен прозорец. Може да се активира от всичко, което ни заобикаля и поемаме. И най важното е да се поддържа. Ясно е че в момент на пристъп не може да се остави детето без лекарства и лекарско мнение, но също е важно вие да следите от какво се отключва.
Виж целия пост
# 6
Не може ли все някога да се излекува? Казвали са ми, че с израстването би трябвало да стане.
Виж целия пост
# 7
На към пубертета....
И аз това щях да кажа - по-рядко къпане и то с измивно олио.
Виж целия пост
# 8
 
Сина ми има такива от 4 месечен напоследък излизат и по ръцете и бедрата,но по-малко(за сега) такива ли са и при вас ?
Не се чеше нито пък му причиняват дискомфорт ,препоръчайте с какво да мия и мажа ? Само да отбележа,че изглеждат можеби като гнойни пъпки,но изобщо не са гнойни
Виж целия пост
# 9
Здравейте, у нас живеем с псориазис (мъжът ми страда от него) и в търсене с какво да го пера попаднах на https://terrawash.bg/ Ползвам го две години вече.
Вижте го, не е препарат и елиминира дразненето от перилни препарати. При ММ даже и бебешките олиа и перилни препарати дразнят и не са опция.
От сърце пожелавам децата ви да израстат кожните тревоги.
Виж целия пост
# 10
А някоя от вас дали е водила детето си при алерголог?
Виж целия пост
# 11
Много пъти. За съжаление, тъй като бебетата растат не може да се определи точно вида алергия до към 5 г. Всичко е "стрелба в тъмното". Моят син по едно време реагираше бурно на домати и цитрусови, после му мина.
Виж целия пост
# 12
Синът ни е с АД, резултат на алергии и непоносимости. Още на 4м му правихме изследвания и си показаха алергията.
Виж целия пост
# 13
И към какво имаше вашето алергия и атопичната кожа заради алергия ли я имат ?
Виж целия пост
# 14
С АБКМ е, също към яйчен белтък, банан, сусам, фъстъци, бадеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия