Задачата ме затруднява, някой ми ръка подава, чувствам се така прекрасно, когато всичко ми е ясно.

  • 38 932
  • 740
# 510
Имало ли в предишни теми решени задачите от областния кръг на олимпиадата за 5 и 6 клас от 12.02.2022? Да не повтарям въпрос за едни и същи задачи.
Виж целия пост
# 511
Може и да е имало, но сме забравили.
Виж целия пост
# 512
Че срешаващите задачи за забавление сме изкукали, изкукали сме, ама баш наизуст коя задача от къде е не знаем. Joy
Виж целия пост
# 513
И да е имало е било отдавна, предполагам в темите от 2022 година.
https://bg-mam.ma/t/1395453
Виж целия пост
# 514
Намерих ги - ФБ страницата на Дидева Математически турнири. Не съм търсила внимателно.
Виж целия пост
# 515
Здравейте! Моля помогнете ми със следните задачи :



Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 516
Първите три не се ли решават с пропорция и подобие? Мисля, че са подобни. Ако съм права:
АС е подобна на РС, а АВ е подобна на РQ, съответно и ъгълът между две подобни отсечки в един триъгълник е равен на ъгъла между две отсечки в другия триъгълни. Първи признак мисля, че беше
7:4
21:х
От тук на кръст: 7х = 21*4

Пак подобие и в 11 задача:
16 : 12
12: х
От тук на кръст: 16х = 12*12

И:
МР подобна на FP, а PN е подобна на  PE
От там и:
30 : 12
12+х : 6
От там умножаваме на кръст
30*6= (12+х)*12
Виж целия пост
# 517
.
Виж целия пост
# 518
Първите три не се ли решават с пропорция и подобие? Мисля, че са подобни. Ако съм права:
АС е подобна на РС, а АВ е подобна на РQ, съответно и ъгълът между две подобни отсечки в един триъгълник е равен на ъгъла между две отсечки в другия триъгълни. Първи признак мисля, че беше
7:4
21:х
От тук на кръст: 7х = 21*4

Пак подобие и в 11 задача:
16 : 12
12: х
От тук на кръст: 16х = 12*12

И:
МР подобна на FP, а PN е подобна на  PE
От там и:
30 : 12
12+х : 6
От там умножаваме на кръст
30*6= (12+х)*12
Няма понятие подобни отсечки.
Виж целия пост
# 519
Облак, специално си се регистрирал днес, за да питаш за задачи. Ученик или родител си и какво не ти е ясно? Искаш подробни решения или подсказване?
Виж целия пост
# 520
https://matematika.martinmarinov.info/index.php?no=31
Ганис, приемам забележката. Подсказвам все пак, мисля, че задачите са за седми клас, да използват признаците за подобие на триъгълници.
Виж целия пост
# 521
Подобни триъгълници и свойство на ъглополовящата не се ли учат в 8 клас?
Виж целия пост
# 522
Подобни триъгълници и свойство на ъглополовящата не се ли учат в 8 клас?
В 9 клас, в 7 клас само еднакви триъгълници.
Виж целия пост
# 523
Възможно е и да е в девети. Не е написано за кой клас са задачите. Моето е седми и тъкмо са на ъгли и триъгълници, еднакви триъгълници. Ама замина на школа и не са й тук нещата по математика, за да погледна, затова предположих.
Виж целия пост
# 524
Да, за девети клас са задачите. Съжалявам, забравих да напиша. Просто някакви насоки ако ми дадете, ми е достатъчно. Не са ми необходими пълни и подробни решения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия