С какво ви дразнят свекървите? – 152

  • 39 710
  • 750
# 120
Моята първа свекърва беше с претенции за модерна жена обаче беше ужас. Дълго е за разказване. Другата майка на приятеля не сме се женили, беше от село и казвала" аз съм проста селска жена . Все се извиняваше, нямаше за какво, но беше толкова добре и интелигентна жена. Разликата между двете беше от тук до луната , в полза на селската жена , светла и памет. Да си допълня , сега видях ,че върви сериала " Всички обичат Реймънд" сещате ли се за майка му Simple Smile
Виж целия пост
# 121
Аз пък се чудя защо здрави и прави жени 55-65 годишни не си извадят кредитните карти да купят билети от Уизеър, да си направят резервации в Букинг и да се разходят из Европа, ами пържат филии, защо? Моите приятелки и познати карат ски, играят тенис и си шопингуват на черния петък, даже си правят блефаропластики, наскоро научих какво е това😀 Какви задръстени свекърви имате, къде живеят тези жени за които говорите? Моята свекърва, родена 1935 г, светла ѝ памет беше доста по отворена и съвременна.

Така ли ,ти да видиш ..
Ама не всички свекърви и болшинството,което описваш са от тая черга и само може да си мечтаят за кредитни карти,почивки и черен петък ...WTF?!
Майка ми е 1962 набор ,всеки е 1963 ,друсат на смени до пенсия ,могат и да си мечтаят само са такива екстри,и не ,не са виновни ,че са с по 35г стаж ,че правят зимнини к носят дрехи от 20г...Повечето им набори сама това дередже,вие в коя България живеете?
Не всеки е бачкал по чужбините ..
Крайно нетактичен и ограничен коментар съчинихте !
Виж целия пост
# 122
Съжалявам, обаче отдавна не сме равни, социализма свърши през 1990 г. Наборите 1962-1963 година да бяха си внасяли осигуровки и да бяха мислили за старини, финасова култура му се казва. Ограничен е този, който виси на врата на децата си и им вменява задължения.
Виж целия пост
# 123
Какво лошо има да се прави зимнина? Първата партида кисело зеле тъкмо ми е станало.
Виж целия пост
# 124
Не знам защо в темата непрекъснато се пише, че възрастните хора трябва да ходят по екскурзии.
Даже и да имат финансова възможност, не всички хора обичат да пътуват.
Виж целия пост
# 125
Аз познавам няколко жени над пенсионна възраст, които продължават да работят, взимат прилична заплата и никога не са си позволили да отидат на екскурзия в чужбина. Подпомагат финансово семействата на порастналите си деца. А в семействата им всички работят на много добри позиции в добри фирми, та не е като да висят на майките си. Защо тези жени го правят, аз не разбирам и никога няма да разбера.

Ами защото помага да не се фиксираш в семейството на детето си. Хайде да не е екскурзия, може да е почивка, СПА. Да има някакво разнообразие. Иначе седят у дома, гледат турски сериали и нищо добро не следва.
Виж целия пост
# 126
Защото така са програмирани, да се дава всичко за децата. Така се смята за правилно и от "децата".
Виж целия пост
# 127
Съжалявам, обаче отдавна не сме равни, социализма свърши през 1990 г. Наборите 1962-1963 година да бяха си внасяли осигуровки и да бяха мислили за старини, финасова култура му се казва. Ограничен е този, който виси на врата на децата си и им вменява задължения.

Ха-ха ,свършил ли?!Ти четеш ли какво пиша ,с по 35г трудов стаж ,означава ли ,че не са си внасяли осигуровките?
Никой не виси на врата на никой,просто доходите като са ниски и е мираж да осъществиш каквото и да било,освен да се молиш да не пиеш лекарства и да не притесняваш децата си...

Не категоризирайте и обвинявайте цяло поколение майки и бащи-нямате това право!
Виж целия пост
# 128
Аз познавам няколко жени над пенсионна възраст, които продължават да работят, взимат прилична заплата и никога не са си позволили да отидат на екскурзия в чужбина. Подпомагат финансово семействата на порастналите си деца. А в семействата им всички работят на много добри позиции в добри фирми, та не е като да висят на майките си. Защо тези жени го правят, аз не разбирам и никога няма да разбера.

Защото са отгледали слаби и несамостоятелни деца. Пълно е с такива семейства.
Това са къщите на 3-и етажа, за да има за децата, да не се мъчат като тях.
А майките (свекървите) се изживяват на мъченици и очакват благодарност и от синове и от снахи.
Абсолютно излишно затриване на собствения си живот.
Виж целия пост
# 129
Какво внасяне на осигуровки? 62-63 набор са на 60-61,жените се пенсионират на навършени 62 с осигурителен стаж от 36 години и 4 месеца.
Кой виси на врата на децата? Обикновено българите работят и след пенсия,за да помагат на децата си.
Къде са тези пенсионери разбиващи се от почивка и пластични операции?
Виж целия пост
# 130
Ами и аз това се питам,да отговори Stoiyana
Виж целия пост
# 131
Тези, дето не са трупали евтини тухли и винкели цял живот за безценния син и още по- безценната му жена, а са си гледали почивките, тоалетите, приятелите. Това си е манталитет и в двата случая. Или са си плащали тухлите като инвестиция за собствено добруване.На  Сина му стига да му платиш образованието. Оттам да се оправя сам
Виж целия пост
# 132
Мои познати пенсионери, които работят го правят, защото с една пенсия не може да си платиш сметките ,не да помагаш на а децата. В нашия регион пенсионери с добри пенсии от Лукойл и пристанището ,вечв почти няма, другите са на минимални пенсии. Това поколение е така осигурявано , нямаш голям избор ,работил не работил, това е.
Виж целия пост
# 133
tays, ти май също беше купила на сина си имот. Не че ние не сме, де, всъщност е на наше име.
Виж целия пост
# 134
tays, ти май също беше купила на сина си имот. Не че ние не сме, де, всъщност е на наше име.
Живее в несвой, но сега си купи негов. Аз още плащам ипотека за лично мой 😀. И той ще си плаща ипотеката.
При мен няма и не е имало глезотии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия