Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 76 (м. декември и м. януари)

  • 76 150
  • 1 930
# 180
Оф, аз пък нали си купих тахани. Лешников и бадемов.
Още не съм ги отворила Joy
Виж целия пост
# 181
Оф, аз пък нали си купих тахани. Лешников и бадемов.
Още не съм ги отворила Joy
Отидох да пазарувам по-рано тази вечер. На отиване минах през парка, където в момента има коледен базар. Я да разгледа Натка, не че ще си купя греяно вино с мед или нещо от сорта, ама пък шаренко нали Grinning
Е, примамиха ме от една къщичка дето продаваха безброй видове тахани и подобни Grinning Ама заповядайте, ама не щете ли да си опитате, ама много са готини...
Накрая си купих някакво от лешници дето е с какао и с подсладител, от него няма шанс да изям много а ще е всеки път опитване само Grinning Добре че другите дето опитах не ми и харесаха. Подсладителят е изомалт, дори не знам точно какъв е ама като знам че наведнъж едва ли да изям повече от кафена лъжичка, хич не си го слагам на сърце. Сложих го до тахана, който си купих сигурно преди няколко месеца и бурканчето е почти пълно, като се знам ще ми стигнат до другата Коледа Joy
Виж целия пост
# 182
А моите не са подсладени. Надявам се де.
Виж целия пост
# 183
Ох, и аз редовна на Мр. Алмонд, основно за лешников. Върви си, няма да лъжа Joy
Виж целия пост
# 184
Таханът ми и той не е подсладен, него също го ям дюс с лъжица като ми скимне. А това го взех само щото го опитах и видях че не е много сладко. Имаха и баш сладки, там вече отказах твърдо Grinning
Нали ти казвам, даваха ми да опитам, пробвах 3-4 неща и тогава реших да го купя. Някакъв Шоко лешник, абе накратко - личи си че съм точно пред цикъл Joy В нормално състояние сигурно и това щеше да ми се види твърде сладко.
И каката на щанда ми вика "Ето, шоколад без угризения!"  "Хмм, че аз и по принцип си нямам угризения когато ям шоколад" Grinning Погледът беше безценен. Явно реши че понеже питам с какво е подсладено това нещо, съм изперкала на тема сладко.
Виж целия пост
# 185
Здравейте всички Simple Smile
Включвам се пореден опит след 2 години с опит за нв вмх.не знам доколко ми се получава , през какви ли не опити за диети минах, докато не установих, че този режим е единственото, което мога да спазвам сравнително стриктно в дългосрочен план. Не ми се получи с броенето на калории, а и въглехидратите не ми понасят- озверявам от глад и преяждам жестоко. Не мога да изям един бонбон, изяждах 10 Sad и т.н Качих килограми , HOMA ми е в граничната група, холестерол-висок.
 Проблемът е,  че се притеснявам от странични ефекти  - пикочна киселина, още по-висок холестерол , проблеми с бъбреците и т.н. Това влияе и върху мотивацията ми, естествено. Чета доста по темата и наистина мненията са противоречиви, дори на специалисти.
Исках да попитам -наистина ли има хора , които се придържат към режима с години , чувстват се добре и здравословните им показатели са се подобрили ?
Постоянно ли сте в кетоза, позволявате ли си дни с повишен прием на въглехидрати или периоди с ‘почивка’?
Виж целия пост
# 186
Странници сме ние, само в темата не звучим налудно 😀.
Като казах, че не ям картофи на онези дами, те решиха, че не обичам. Първият човек, който срещали, да не обича картофи. Как да кажа, че обичам, като ще отворя тема до вечерта 🤣

Поли, само да ти кажа, че аз от режима свалих с по една единица холестерола. Отдовам го на Омега 3, масло от крил , и повече пиле, риби, бед много свинско, да не изброявам. И само с кокосово масло готвех, зехтин. Без масло, мас .
Това за половин година стана.
Виж целия пост
# 187
Тайси, не отваряй кутията на Пандора, че няма да те викнат повече. 🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 188
Скрит текст:
Здравейте всички Simple Smile
Включвам се пореден опит след 2 години с опит за нв вмх.не знам доколко ми се получава , през какви ли не опити за диети минах, докато не установих, че този режим е единственото, което мога да спазвам сравнително стриктно в дългосрочен план. Не ми се получи с броенето на калории, а и въглехидратите не ми понасят- озверявам от глад и преяждам жестоко. Не мога да изям един бонбон, изяждах 10 Sad и т.н Качих килограми , HOMA ми е в граничната група, холестерол-висок.
Проблемът е,  че се притеснявам от странични ефекти  - пикочна киселина, още по-висок холестерол , проблеми с бъбреците и т.н. Това влияе и върху мотивацията ми, естествено. Чета доста по темата и наистина мненията са противоречиви, дори на специалисти.
Исках да попитам -наистина ли има хора , които се придържат към режима с години , чувстват се добре и здравословните им показатели са се подобрили ?
Постоянно ли сте в кетоза, позволявате ли си дни с повишен прием на въглехидрати или периоди с ‘почивка’?
Кой и къде казва че ВМНВ хранене причинява такива проблеми? Разбирам да беше Дюкан или нещо от сорта, ама точно ВМ хранене... Пък и човек дето не толерира въглехидрати и не се справя с тях, ще си повреди бъбреците от високата кръвна захар, поне аз така ги виждам нещата.
Виж целия пост
# 189
Здравейте всички Simple Smile
Включвам се пореден опит след 2 години с опит за нв вмх.не знам доколко ми се получава , през какви ли не опити за диети минах, докато не установих, че този режим е единственото, което мога да спазвам сравнително стриктно в дългосрочен план. Не ми се получи с броенето на калории, а и въглехидратите не ми понасят- озверявам от глад и преяждам жестоко. Не мога да изям един бонбон, изяждах 10 Sad и т.н Качих килограми , HOMA ми е в граничната група, холестерол-висок.
 Проблемът е,  че се притеснявам от странични ефекти  - пикочна киселина, още по-висок холестерол , проблеми с бъбреците и т.н. Това влияе и върху мотивацията ми, естествено. Чета доста по темата и наистина мненията са противоречиви, дори на специалисти.
Исках да попитам -наистина ли има хора , които се придържат към режима с години , чувстват се добре и здравословните им показатели са се подобрили ?
Постоянно ли сте в кетоза, позволявате ли си дни с повишен прием на въглехидрати или периоди с ‘почивка’?

Поликсени, проблемът е, че много хора бъркат ВМНВХ с Дюкан. Тук се набляга на мазнини, а не на протеин. Тоест, не би трябвало да има отражение върху бъбреците. Единственото под въпрос за мен е въглехидратите, които трябва да се приемат на ден и отражението върху щитовидната жлеза. Има няколко пирамиди на храненето, които могат да се следват и ти би могла да избереш тази, която отделя най-голямото количество на зеленчуците.
Кетоза не означава кетоацидоза. Първото е, че гориш собствени тлъстинки, когато имаш нужда от енергия и нямаш нужда от шоколадче, за да се почувстваш енергична. Второто си е опасно и си е натравяне.
Мотивацията ти трябва да бъде да вкараш показателите в норма и да свикнеш на такъв начин на живот. После можеш да следваш схема 80-20. 80% стриктно хранене, и 20% угаждане на небцето и душата. Simple Smile Но това, когато вече си адаптирана. Да знаеш, че едно парченце баклава ти е достатъчно, а не да метнеш цялата тава. Simple Smile
Та, накратко, проблеми няма. Добре дошла.
Виж целия пост
# 190
Кетоацидоза също така означава висока глюкоза+ високи кетони. И си е опасно състояние, да. За разлика от кетозата- при нея е трудно да има и много висока глюкоза, и много високи кетони едновременно.
Последните няколко публикации ме подсетиха за нещо казано от доктор Боз- пикочната киселина може да бъде повишена и когато се приема много фруктоза с храната...
Виж целия пост
# 191
Аз така и не отидох на ендокринолог, макар че ЛЛ ме посъветва. Опитвам да се храня с много зеленчуци, риба, яйца , но тъй като също избягвам свинско и мазни меса ( не обичам просто) , сигурно прекалявам с млечните - правя постоянно някакви запеканки със сметана и различни сирена. Опитвам обаче да хапвам по-малки порции и долу-горе да следя калориите.
При нас е много странно , защото мъжът ми е много консервативен и е от поколението, което вярвам, че не трябва да се ядат повече от две яйца на седмица и че няма нищо по-лошо от животинските мазнини . Сега пости и иска да става веган Simple Smile и двамата сме непрекъснато в кухнята, за да си готвим-той меси хляб, аз стържа тиквички и хрупам броколи Simple Smile само с рибата сме Ок и двамата.
Сега буквално стои и злорадства колко много ще се разболея от толкова мазнотии Simple Smile и как съм си задръствала вените с холестерол .
Силно се надявам да опровергая.
А по празниците и всякакви там коледни партита как се справяте ?
Виж целия пост
# 192
Сега буквално стои и злорадства колко много ще се разболея от толкова мазнотии Simple Smile и как съм си задръствала вените с холестерол .
Това е често срещано мнение във веганските/вегетарианските среди.🙂 Все пак, холестерол ни е нужен.
За празниците има няколко стратегии: стриктно режимно хранене, режимно хранене с леки компромиси (хапване на нещо извън режима, но без да се прекалява и без да се превръща в няколко седмици хранене с вгх) или стандартно хранене. Най-общо са тези. Аз лично си позволявам по празниците по нещо от стандартните храни, като се старая да балансирам с по някой фаст.
Виж целия пост
# 193
Здравейте, дами. Чета си ви редовно за вдъхновение. Преди време писах тук с резултати за мнение. Оказа се, че въпреки, че инсулина не беше голяма драма, правех хипогликемии. Изписаха ми хапче, даже не знам какво, защото не го купих. Наритах си дупето и от три месеца съм в мир със себе си. Без да ми е лошо, имам сили и тренирам силово у дома. Захар в норма и минус 12 кг., и по 10 см от ханш, корем и гърди. И ръчичките вече са красиви, а не с онова грозно одебеляване. Знайте, че помагате и вдъхновявате. Аз просто съм от четящите и много рядко пишещите. Бъезо възстановяване на болните.
Виж целия пост
# 194
Сергеева, това, което споделяш, също е много мотивиращо! Браво!🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия