Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - шофирайте внимателно през 2024 година!

  • 39 005
  • 870
# 135
След като преди грубо 6 месеца е сменяно всичко по веригата, бих се обърнала към монтьорите, правили ремонта, да си оправят бакиите.
Виж целия пост
# 136
Здравейте,

моля за коментар! Сеат Алтеа, дизел, 2006. Карам я 3 г. вече, първа кола ми е, въпреки че имам книжка от 2004 г. Взех я от позната, запазена кола е, не съм имала проблеми досега. Смених акумулатор и съединител.
Днес сутринта като тръгвах за работа, воланът се беше заключил, досега не се е случвало, ама запалих, тръгнах. След 100 м светнаха 5-6 лампи на таблото, спрях, палих, гасих, светят си. Лампата за въздушната възглавница, за хлъзгав път, ABS, за двигателя и някакво воланче. Всичките в жълто и отвреме навреме се включва червен  удивителен . Колата върви иначе, но я паркирах пред вкъщи. Мисля довечера да разкача акумулатора и да видя дали няма да загаснат тия лампи. Ако не обаче трябва да я закарам в сервиз. Няма на кой да разчитам, ще се оправям сама. За диагностика на компютъра ли да я карам ?
Виж целия пост
# 137
Червен удивителен? Индикаторът за ръчна спирачка ли имате предвид?

Ако е това, проверете ръчна, спирачна течност и т.н.
Виж целия пост
# 138
Червен удивителен? Индикаторът за ръчна спирачка ли имате предвид?

Ако е това, проверете ръчна, спирачна течност и т.н.

Същия, да
Виж целия пост
# 139
За да светнат толкова неща на куп почти сигурно е електрически проблем (вероятно оттечка) или компютър се е скапал.
Ходи в сервиз, сама не можеш да го оправиш.
Виж целия пост
# 140
спирачна течност при нас се оказа този индикатор

Откъде да си купя кожена гюдерия? Имах такава в пластмасова кутия, но я е хванала липсата.

Виж целия пост
# 141
... отвреме навреме се включва червен  удивителен .
Знаете ли къде да видите казанчето за нивото на спирачната течност? Понякога мига при ниско ниво.
Изпреварили са ме Blush
Виж целия пост
# 142
спирачна течност при нас се оказа този индикатор

Откъде да си купя кожена гюдерия? Имах такава в пластмасова кутия, но я е хванала липсата.



В Лидл съм виждала.
Виж целия пост
# 143
... отвреме навреме се включва червен  удивителен .
Знаете ли къде да видите казанчето за нивото на спирачната течност? Понякога мига при ниско ниво.
Изпреварили са ме Blush

Оставих ключа на моя приятелка, която за разлика от мен знае кое къде е в атомобила. Та тя ще погледне.
Благодаря на всички! Аз съм технически неграмотна личност и много се срамувам от това.
Виж целия пост
# 144
Не слагайте спирачна течност. Има различни спецификации, които не  е добре да се бъркат.
Да го направи човек който разбира.
Виж целия пост
# 145
Тя и спирачната течност не се изпарява. Ако е намаляла изведнъж значи някъде има теч.
Виж целия пост
# 146
Няма да правя нищо, ще ходи на сервиз. Малко се чудя дали е безопасно да карам така, ама сервиза е на 3 пресечки, та мисля че ще стигна. Иначе лампите си светят, само тази дето е като хлъзгав път изгасна.
Виж целия пост
# 147
Скрит текст:
спирачна течност при нас се оказа този индикатор
Откъде да си купя кожена гюдерия? Имах такава в пластмасова кутия, но я е хванала липсата.
Има в магазините на някои бензиностанции, по спомен моята съм я купувала от магазина на бившия хотел Ихтиман, на АМ Тракия, посока от София към Бургас.
Виж целия пост
# 148
Нещо любопитно. По закон всеки автомобил 4x4 се води с повишена проходимост и затова по време на война подлежи на мобилизация. Отиде ви джипа...! Yum
Виж целия пост
# 149
Заменям си моя за 4х4, щом толкова се притеснявате Simple Smile

Да се оплача от ситроена си - шумът и тракането, освен изхабени накладки, се оказаха и проблем със спирачната система. Аз ли на кофти кола попаднах или всички ситроени все имат нещо за ремонтиране?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия