Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - шофирайте внимателно през 2024 година!

  • 39 007
  • 870
# 165
Примерно при премиум сегмента като Мерцедес и БМВ обикновено получаваш заместващ автомобил докато твоя е в сервиза, но при евтините марки/модели това го няма.
Проверил ли си? В чужбина го има и за евтините коли.
Виж целия пост
# 166
Не може да се сравнява кола на над 300 хиляди, км каквито сигурно са масово по улиците на Бг, с чисто нова от магазина. Поне десетина години няма да има какво да й правиш, поне в сравнение с вече 25- годишния таралясник. Пък нека е френска и евтина.
Служебният ситроен 2018 на 75 хил. км. утре отива за смяна на ламбда сонда.

ПП: при новите автомобили ако не за ремонти пари отиват за гаранционно обслужване. Което ако не се лъжа карал не карал трябва да го правиш
Ламбда сондата е консуматив. Има си препоръки кога да се сменя. В гаранционното обслужване няма нищо лошо, то за това и повечето автомобили, докато са в гаранция, не създават ядове Simple Smile
Виж целия пост
# 167
И в България има Каско със заместващ автомобил. Но впечатленията ми са, че масовите автомобили се ремонтират все по-бързо. Ако не караш някоя скъпа, специална, дето й доставят частите само по заявка от производител и не се изисква да се разглобява, обичайните поддръжки и смени се правят бързо.
Виж целия пост
# 168
Напосоки избрана компания за Каско в България:

https://www.uniqa.bg/individualni/avtomobilni-zastrahovki/uslugi … i-shteta-po-casco

"Безплатно ползване на заместващ автомобил, в периода, в който твоят личен автомобил се ремонтира в доверен сервиз "
Виж целия пост
# 169
Искаш каско на колата (нова, стара, скъпа, евтина) - сключваш и си плащаш според покритията. Горе спорът е, че не се предлага в България. Предлага се. Едва ли колите свършват, работят с фирми за коли под наем. Разбира се, вероятно не предлагат точно като твоята, но предполагам, че тук не сме се събрали изискани наследници на клана Ротшилд, свикнали да се возят само на определен лукс.

Но все пак да питам - имам нужда от кола, която да е с по-голям багажник, да не е капризна и скъпа за поддържане, предпочитам да не е дизел. Няма да е нова, гараж нямам, и ако има такова чудо като минимално набъкано с електроника, ще е супер. Каква марка да търся и каква да не търся? Модел и година - ще съобразявам според финансите.
Виж целия пост
# 170
Но все пак да питам - имам нужда от кола, която да е с по-голям багажник, да не е капризна и скъпа за поддържане, предпочитам да не е дизел. Няма да е нова, гараж нямам, и ако има такова чудо като минимално набъкано с електроника, ще е супер. Каква марка да търся и каква да не търся? Модел и година - ще съобразявам според финансите.
С най-големите багажници са вановете. Grinning

И без да се обижда някой, но в моята класация за автомобили, френските коли са някъде на последно място. Даже и не си помислям да гледам такава. Возила съм се в такава, имали сме такава, която дори и не исках да карам.
Предпочитам немска или японска.
Виж целия пост
# 171
Но все пак да питам - имам нужда от кола, която да е с по-голям багажник, да не е капризна и скъпа за поддържане, предпочитам да не е дизел. Няма да е нова, гараж нямам, и ако има такова чудо като минимално набъкано с електроника, ще е супер. Каква марка да търся и каква да не търся? Модел и година - ще съобразявам според финансите.

От нескъпите коли (не казвам от евтините) с най-големи багажници са Шкода Октавия, може и комби да е за още повече, но хечбек като че ли е оптимално. И са относително евтини и за поддръжка, здрави са. Но май повечето са дизели.  Само за илюстрация копирах първата попаднала ми снимка на багажник на модел 2018 година, но те са все такива:

Виж целия пост
# 172
Не знам защо ми изтриха мнението, но без бюджет и без ясно дефиниран критерии няма полза от помощ. Ето почнаха да се препоръчват ванове, хечбек и т.н.
Без бюджет и сегмент с по-голям багажник за да е полезно мнението ми мога да добавя:
- комби
- пътническа баничарка
- миниван
Виж целия пост
# 173
Е да де, ама ако човек иска миниван или баничарка обикновено си го казва. А ако каже само "кола" 99% става дума за нормален автомобил. И що се отнася до октавиите, според бюджета ще избере година и километри, ама багажникът ще е все същият.
Виж целия пост
# 174
Мда, окачването е много добро Grinning
Какво пишеше отзад- OCTAВИA Blush
Виж целия пост
# 175
Няма да споря, всеки си има някаква мантра за всеки модел. Виждала съм доста фирмени шкоди и нямаха проблеми. Даже много хора си ги откупиха като направиха нужните години.
Виж целия пост
# 176
О, и аз знам за хора, които си купиха фирмените шкоди. Нито за миниван питам, нито за баничарка. Просто не искам да сложа два куфара в багажника и да се чудя другия багаж къде да го набутам, пък за колелото на детето няма място, а аз се сбутвам с някой багаж в краката. Или за всяко по-голямо нещо, примерно като си купувам мебели, да поръчвам задължително транспорт, понеже кашоните са с една педя по-широки от багажника.
Виж целия пост
# 177
Здравейте! Смятам да си купувам кола, но това се оказа нелека задача 😀 бюджетът ми само за колата е макс 8000, от 2008г. нагоре, не малка, но и не супер голяма, на газ, с 5 врати. Карам Опел Вектра 94 и бих искала нещо поне тази големина. Много ми харесва Сеат алтеа, но вътре ми се вижда тесничка и с малък багажник. Всеки модел, който ми хареса и споделя с някой разбиращ от коли бива " оплют" 😁 един казва вземи кола х, друг не, боклук е , вземи у, обърках се, а и няма кой знае какъв избор , особено от частно лице. Последно ми хареса Нисан ноут😉
Виж целия пост
# 178
О, и аз знам за хора, които си купиха фирмените шкоди. Нито за миниван питам, нито за баничарка. Просто не искам да сложа два куфара в багажника и да се чудя другия багаж къде да го набутам, пък за колелото на детето няма място, а аз се сбутвам с някой багаж в краката. Или за всяко по-голямо нещо, примерно като си купувам мебели, да поръчвам задължително транспорт, понеже кашоните са с една педя по-широки от багажника.
Аз затова карам ван и нямам проблем с багажника. Даже понякога карам и 7 човека. Голям плюс е. Не бих го заменила. Моята е уж евтина марка, но хич не ми се струва евтина поддръжката й. Grinning
Баничарка не бих карала, миниван - също. Но аз и обикновена кола вече не бих.
Виж целия пост
# 179
Здравейте! Смятам да си купувам кола, но това се оказа нелека задача 😀 бюджетът ми само за колата е макс 8000, от 2008г. нагоре, не малка, но и не супер голяма, на газ, с 5 врати. Карам Опел Вектра 94 и бих искала нещо поне тази големина. Много ми харесва Сеат алтеа, но вътре ми се вижда тесничка и с малък багажник. Всеки модел, който ми хареса и споделя с някой разбиращ от коли бива " оплют" 😁 един казва вземи кола х, друг не, боклук е , вземи у, обърках се, а и няма кой знае какъв избор , особено от частно лице. Последно ми хареса Нисан ноут😉
Моето скромно и неангажиращо мнение е, че и двата ви избора са добри. Ако Алтеа ви е тясна, пробвайте Алтеа XL, малко по-голяма е. Ламарината е малко по-слаба от WV, но всичко друго е 1:1;
Ноут е една идея по-добра, бензиновия 1,4/ 88к.с. е с верига, няма нужда от голяма първоначална порция разход /но да се провери при огледа как е веригата/. дизела 1,5 dci е на Рено, но там рано или късно се проявяват помпа и дюзи. Не бих взел от частно лице, нивото на сервизите и консумативите тук, където е обслужвана, не са на ниво и е компромис. Нов внос с регистрация и последващо обслужване щи ви влезе в бюджета. Ето едно случайно бижу, което е идеално за бюджета:
https://www.mobile.bg/obiava-11669996057922785-nissan-note-1-4i- … lift?slink=vn0jtj
И още една с газ:
https://www.mobile.bg/obiava-11682598471461752-nissan-note-1-4-gpl?slink=vn0jtj

ПП Не съм търговец, колите не са мои, моля не трийте Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия