Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - шофирайте внимателно през 2024 година!

  • 39 007
  • 870
# 180
Здравейте! Смятам да си купувам кола, но това се оказа нелека задача 😀 бюджетът ми само за колата е макс 8000, от 2008г. нагоре, не малка, но и не супер голяма, на газ, с 5 врати. Карам Опел Вектра 94 и бих искала нещо поне тази големина. Много ми харесва Сеат алтеа, но вътре ми се вижда тесничка и с малък багажник. Всеки модел, който ми хареса и споделя с някой разбиращ от коли бива " оплют" 😁 един казва вземи кола х, друг не, боклук е , вземи у, обърках се, а и няма кой знае какъв избор , особено от частно лице. Последно ми хареса Нисан ноут😉

Кола за 8000 и на +20 години най-вероятно ще е сдухан боклук. И ако намериш нещо по-запазено и в добра кондиция купуваш състоянието, а не марката, която може да се окаже всякаква, въпрос на късмет.
Виж целия пост
# 181
Сдухания боклук от втория линк наистина е на тези километри, а мислех, че с газовата е милионник. Специално го проверих Grinning

Виж целия пост
# 182
Сдухания боклук от втория линк наистина е на тези километри, а мислех, че с газовата е милионник. Специално го проверих Grinning


Аха, за 9 години е минала 90000 км и после за 4 години още 100000 км.
И я махат, защо ли?
Колко е ресурсът на този двигател?
Добре сте се ориентирали, търсете си кола от тук, от частно лице, дори и да не е първи собственик. Гледайте автомобилът да има ясна история на поддръжката и ремонтите.
От Дупница нищо свястно не може да се купи. Там гърците взимат новия внос директно от автовоза, а каквото остане се лустросва и отвисява в автокъщите.
Виж целия пост
# 183
За размера на багажника може да гледате в аутодата. Колко са достоверни данните не знам, ама ги има.
Виж целия пост
# 184
Здравейте! Смятам да си купувам кола, но това се оказа нелека задача 😀 бюджетът ми само за колата е макс 8000, от 2008г. нагоре, не малка, но и не супер голяма, на газ, с 5 врати. Карам Опел Вектра 94 и бих искала нещо поне тази големина. Много ми харесва Сеат алтеа, но вътре ми се вижда тесничка и с малък багажник. Всеки модел, който ми хареса и споделя с някой разбиращ от коли бива " оплют" 😁 един казва вземи кола х, друг не, боклук е , вземи у, обърках се, а и няма кой знае какъв избор , особено от частно лице. Последно ми хареса Нисан ноут😉
Какво търсиш в един автомобил?
За какво ще се ползва?
Аз търсих автоматик, да е широко на задните седалки и с по-голям багажник от голф.
Взехме голф плюс.
Виж целия пост
# 185
Аха, за 9 години е минала 90000 км и после за 4 години още 100000 км.
И я махат, защо ли?
Колко е ресурсът на този двигател?
Добре сте се ориентирали, търсете си кола от тук, от частно лице, дори и да не е първи собственик. Гледайте автомобилът да има ясна история на поддръжката и ремонтите.
От Дупница нищо свястно не може да се купи. Там гърците взимат новия внос директно от автовоза, а каквото остане се лустросва и отвисява в автокъщите.
Аха, това са данни от италианските власти, не е като да ти каже бай Пешо, че колата е обслужена в официален сервиз с най-скъпите части, ама я дава евтино, даже на загуба Grinning
А познай, защо навсякъде са публични, а тук не Grinning
Аз приключих със съветите, кой каквото ще да взима, нямам намерение да споря вече Blush
Виж целия пост
# 186
Аха, за 9 години е минала 90000 км и после за 4 години още 100000 км.
И я махат, защо ли?
Колко е ресурсът на този двигател?
Добре сте се ориентирали, търсете си кола от тук, от частно лице, дори и да не е първи собственик. Гледайте автомобилът да има ясна история на поддръжката и ремонтите.
От Дупница нищо свястно не може да се купи. Там гърците взимат новия внос директно от автовоза, а каквото остане се лустросва и отвисява в автокъщите.
Аха, това са данни от италианските власти, не е като да ти каже бай Пешо, че колата е обслужена в официален сервиз с най-скъпите части, ама я дава евтино, даже на загуба Grinning
А познай, защо навсякъде са публични, а тук не Grinning
Аз приключих със съветите, кой каквото ще да взима, нямам намерение да споря вече Blush
Както написах, да търси кола с история, поддържана в официален сервиз, може и в друг сервиз, но да има документи, които доказват какво и кога е правено по  автомобила. Това от личен опит и опита на няколко близки хора го казвам. И след доста обикаляне по автокъщи в и извън София.
Виж целия пост
# 187
Моля Ви, нека публикацията ми не е повод за  пререкания😉 първо за жалост съм от североизток, така че София ми е доста далечко за избор на кола. Ако въпросът е "любов от пръв поглед" става, но да ходя по огледи от град на град ще е малко скъпичко и времеемко. Търся кола, по-скоро ван тип алтея, Мерива, но по-голенмият модел, обмислях и Мерцедес б, хюндай и 30... Искам отвън да не е огромно, но да е широко вътре. Искам с газ, понеже често ми се налага ходене извън града. Мислех си направо да се купи с газови, но ми казаха, че щом идва от чужбина така , е карана много, така че вече гледам бензин. Избор на дизелови  автомобили бол или ми се струва така, защото не търся🤩
Виж целия пост
# 188
Някога съм преговаряла и поръчвала няколко Опел Зафира. Не знам каква им е славата, но бяха на много добра цена и не са ни правили ядове във фирмата, а бяха служебни коли на търговски пътници.
Просто да се има предвид, не че препоръчвам.
Виж целия пост
# 189
Зафира Б за тези параметри има 1,6 бензин 95 кс. с фабричен метан; 1,6 и 1,8 бензин с пулове на клапаните /ако някой се сеща какво представляват и връзката им с газта/ и 2,2 с директно впръскване /пак ако някой прави връзка с газифицирането му/ Blush
Виж целия пост
# 190
С две ръце за Зафира. Моята е дизел обаче 😊
Нямам забележки, макар че доста неща съм й правила. Не ми се струва евтина за поддръжка. Но пък откъм багажник няма равна. Скоро прекарах и една нова интериорна врата, със свалени задни седалки, разбира се. 😄
Аз не бих сложила газ. Но пък с тези рестрикции към дизела, ще се почудя следващата дали да е такава.
Виж целия пост
# 191
За километрите, от това превъртане на километражи,  .. получава се дискриминация на колите с реални километри. Имам голф с два пъти превъртян километраж-жив. Палим я като се скапе новата. Simple Smile А най-яката ми кола е Мечо купен на 600 хил км. Двигателят работеше като нов. Яд ме е, че го продадох.
Всичко е до поддръжка.
Някой реално възползвал ли се е от услугата заместващ автомобил? Имам такава опция, но застрахователят все има много добра причина да не осигури.
Виж целия пост
# 192
Аз, но съм в чужбина. Имах щета на задницата( един влетя в нея на едно кръгово и избяга, въпреки това поеха щетата) и се наложи колата да остане в сервиза два дни. И трябваше да стиковаме нещата, за да имат налична кола да ми дадат.
Виж целия пост
# 193
Привет, къде да си сменя масло и филтри в София? По възможност да не се чака много.
Виж целия пост
# 194
Пишете в кой район.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия