Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - шофирайте внимателно през 2024 година!

  • 39 004
  • 870
# 90
Нашата кола /не фиат/ завиваше сама надясно. Оправи се със софтуерен ъпдейт.
Виж целия пост
# 91
Може ли да ме ориентирате как вървят цените в автосервизите за рециклиране на турбина+работа за гр. София?
Виж целия пост
# 92
Зависи от марка и модел и колко заминала е твоята турбина.
Виж целия пост
# 93
Здравейте, имам проблем с парното на колата - почти го няма… При много студено време духа леко топло. Правих две промивки вече, в началото е добре и после пак същото… Как може да се оправи?
Виж целия пост
# 94
При нас за същото намериха малко нещо запушило някаква тръбичка. Операцията струваше 110 лв. Sad
Виж целия пост
# 95
Проблем с климатик сме имали на "уличница" - паднали листа бяха запушили вътре в тръболяците и трябваше здраво почистване в сервиз.  И то не листа, а относително дребните цветове на липови дървета, много са коварни.
Виж целия пост
# 96
Аз правих вече две промивки, но решава проблема до първото палене… Казаха ми смяна на радиатор е следващото, но трябва да се свали цялото табло и много не ми се иска да се занимавам с това, но ми се иска да разбера със сигурност дали е термостат или радиатор. За Опел Корса става въпрос.
Виж целия пост
# 97
А колата загрява ли нормално, за да изключим термостата?
Виж целия пост
# 98
Ако си смените термостата , предполагам че ще се оправи. Поне при мен след смяна на двата , колата започна да духа топло на 2-та минута
Виж целия пост
# 99
А колата загрява ли нормално, за да изключим термостата?
Как дали загрява нормално? Нямам индикация за температура на двигателя ако за това питате.
Виж целия пост
# 100
Такъв символ някъде нямате ли?
Виж целия пост
# 101
Да, може и да няма, на Астра Н също няма. Но има скрито меню за бордовия компютър, има начин да се влезе там.
Друг вариант е загряване на място и пипате маркуча КЪМ радиатора. Интересува ни моментът на отваряне на термостата. Преди отваряне трябва да е студен, след отваряне топъл. Ако стои постоянно отворен, тогава практически работи само големия кръг и съответно нормалното загряване е нарушено, от там влияе на парното Blush
Виж целия пост
# 102
Да, може и да няма, на Астра Н също няма. Но има скрито меню за бордовия компютър, има начин да се влезе там.
Друг вариант е загряване на място и пипате маркуча КЪМ радиатора. Интересува ни моментът на отваряне на термостата. Преди отваряне трябва да е студен, след отваряне топъл. Ако стои постоянно отворен, тогава практически работи само големия кръг и съответно нормалното загряване е нарушено, от там влияе на парното Blush
Ейй, поразрових се за бордовия компютър и наистина може да се извади меню. Изобщо нямах представа.. супер, полезен форум!
Виж целия пост
# 103
Щях да пусна линк, но не знам коя точно Корса, с какъв дисплей и т.н., че има разлики и там  Blush
Виж целия пост
# 104
Как дали загрява нормално? Нямам индикация за температура на двигателя ако за това питате.
Гледай стрелката на водата. Ако показва около 90 градуса и не духа топло то вероятно проблема е в радиатора. Друг вариант е да са клапаните и да не вкарва топъл въздух от радиатора.
Има едни момчета в Лозен (елбатрон) които са специалисти по тази част.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия