Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства - шофирайте внимателно през 2024 година!

  • 39 004
  • 870
# 105
Здравейте! Имам един много интересен въпрос, да попитам и тук. Аз съм шофьор вече втора година и на моя изпит такива неща нямаше. Но от няколко месеца чувам как един изпитващ в нашия град задавал следният въпрос на който никой досега не е успял да му отговори и директно пишел 3 наказателни още преди да е започнал самия изпит. Дори и инструкторите нямат отговор. А въпроса е следния - какви са правилата при слагане на колана? Когато му се кажат 3 - 4 такива той се ядосвал и казвал, че не са 3 - 4, а са 16. Никой не бил учил, срамота. Та, какви са тези 16 правила? 🙄 Убих се да търся и никъде нищо не ми излиза за такива.
Виж целия пост
# 106
Какви са тия въпроси? Откога изпитващите на кормуване питат такива неща за теория? Това записва ли се някъде? Нали вече са онлайн изпитите, как така някой решава да сваля точки с подобни въпроси?
Виж целия пост
# 107
Абе питат. Моят изпитващ ме попита какви са функциите на парното. Сглобих едно есе набързо, мина номерът.
Виж целия пост
# 108
Здравейте! Имам един много интересен въпрос, да попитам и тук. Аз съм шофьор вече втора година и на моя изпит такива неща нямаше. Но от няколко месеца чувам как един изпитващ в нашия град задавал следният въпрос на който никой досега не е успял да му отговори и директно пишел 3 наказателни още преди да е започнал самия изпит. Дори и инструкторите нямат отговор. А въпроса е следния - какви са правилата при слагане на колана? Когато му се кажат 3 - 4 такива той се ядосвал и казвал, че не са 3 - 4, а са 16. Никой не бил учил, срамота. Та, какви са тези 16 правила? 🙄 Убих се да търся и никъде нищо не ми излиза за такива.
Някои инструктори са в комбина с изпитващите. Имам информация от първо лице за искани 150 лв от инструктора за да се вземе изпита от първия път. Уж за изпитващия, но вероятно си ги делят. Явно дори и камерите не могат да спрат корупцията, както и некадърните шофьори по улиците.
Виж целия пост
# 109
И аз имам такава информация от курсист, от преди 3-4 години, 100 лв. беше.
Виж целия пост
# 110
С получаването на фишовете по Вайбър, до колко време може да се плати на по-ниска цена глобата?
И някой има ли проблем с това да разгледа подробности за нарушението? Нито ПИК приема, нито електронен подпис.
Виж целия пост
# 111
Приема Ел.подпис, нямах никакъв проблем, отваря се, вижда се.
Обаче се оказа, че имам още два стари фиша, които не са налични там и не знам как да ги видя.
Предполагам че до две седмици след отварянето на документа плащането е с -30%.
Виж целия пост
# 112
С КЕП отворих линка и приех фиша. Свалих файла и видях къде и за какво ми е глобата. Щом е отворен фиша, се счита за връчен и има срок до 14 дни да се плати с отстъпка иначе после цялата сума. Моята глоба беше 50 лева, аз платих 35.
Вчера бях в районното за подмяна на книжка, че изтича и там също казват ако имаш нещо не връчено. За щастие нямам повече нарушения.
Виж целия пост
# 113
Здравейте! Чести празник/ци🥳
Бих искала да попитам как тълкувате текста от правилника, че продължението на тротоарите е пешеходна пътека, ако не се лъжа чл. 54 от закона. За мен това означава, че не може да се пресича по средата на пътя, а в края на тротоара, т. е. на самото кръстовище. Спираш, изчакваш и ако ти спрат или няма коли пресичаш. За мен разликата с нарисувана пътека е, че на нея са длъжни да спрат, а така не, но пешеходецът не е в нарушение. Обръщам се към вас тук, защото там, откъдето минавам всяка сутрин за работа, дълги години имаше ПП. Но след ремонт на улицата и новия закон на колко метра трябва да са ПП една от друга я "махна" и често се случва да се карам с шофьорите, които хем ми спират, хем ми се карат защо пресичам там като няма ПП😁
Виж целия пост
# 114
Означава, че пешеходците имат предимство там.
Виж целия пост
# 115
Тук опираме до "де юре" и "де факто".  По принцип си права и даже и да няма нарисувана на платното и обозначена със знак ПП, на кръстовище продължението на тротоара е все едно ПП. Обаче де факто вероятността шофьорите да не те отразят при липса на ПП е много голяма и рискуваш живота и здравето си, пък нека си права по закон. Иначе те често и на истинска "зебра" не спират.

Или с две думи - ако се скарате имаш аргументи, но иначе изчаквай Simple Smile
Виж целия пост
# 116
Черна станция ви го каза кристално ясно,че животът на пешеходеца е изцяло в неговите ръце. Демек,забравете какво пише в законите и правилата за движение,ами като пресичате се оглеждайте на четири... Това е.
Виж целия пост
# 117
Това се отнася  за случаите, когато се движите по същия тротоар и има улици, които го пресичат, а не да пресечете платното за движение и да минете от другата страна на улцата.
Виж целия пост
# 118
Отнася се само за кръстовищата... Така пише... Там "зебрите" са продължение на тротоарите...
Виж целия пост
# 119
Аз си чакам, нямам проблем с това, просто не искам да ми викат😉  Даже членът им казвам да си прочетат, ама те мислят , че се б**икам😀
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия