Седмокласници 2023/2024 - тема 4

  • 40 343
  • 775
# 210
Моята иска, знае, НПМГ химия, но едва ли ще успее да влезе, това последното не й го казвам директно де.. Даже не иска да чуе че трябва освен химия да се яви и на биология, ама ей така иска НПМГ с химия, ако може.. Joy
Ако ли не, нещо с математика... Blush
За Коледа, билети за Ед Ширън,  за тях знае, няма как понеже купувахме билетите с друга майка и с друго дете, пък големи уговорики бяха за местата  и къде и какво..  
Цялата рода се е активирала и у нас вече има една купчина с подаръци ... та аз ще добавя, дреха и книга. Баща й купил вече нещо от PANDORA, крие го не знам какво е...
Виж целия пост
# 211
Момичета, от опитвам се да намеря електронен вариант на учебника по компютърно на просвета. Помощ!
Виж целия пост
# 212
В сайта на просвета например
Виж целия пост
# 213
мдам:) Логично.. Не знам защо мислех, че имат достъп само преподаватели. Благодаря!
Виж целия пост
# 214
И аз нищо не съм планувала за лятото и не смея. Ще взема да оплeскам нещо реда на желанията от плажа и после цял живот с вина ще живея Laughing Инцидентно и в последния момент ще планувам някой друг ден около празниците и ваканциите. Голямата почивка ще е след като приключи всичко - да мога и аз да отпусна душата и да не го мисля. Но аз по принцип на почивка единственото устройство, до което се докосвам е четеца. Сега лаптоп да нося и да трябва да го отварям не ми е приемливо Grinning
Подаръците при нас ще са символични тази година - взехме им подложки за бюрата с майнкрафт (свикнали са да ползват и слагат лаптоп, мишка и всичко върху тях, но се подменят периодично), по една книга на изд. Миранда Илиада за баткото и Китайски приказки за малката и пари, за да си купят, каквото искат като подарък. Малката сигурно ще си накупува рубик кубчета, а за него не съм сигурна.
Иначе и моят знае какво иска - математика и физика и по възможност немски, но и с английски не би имал нищо против.
Виж целия пост
# 215
За подаръците - и двете девойки искат пари, за под елхата ще взема книга плюс някоя глезотия от Бодишоп.
Виж целия пост
# 216
мдам:) Логично.. Не знам защо мислех, че имат достъп само преподаватели. Благодаря!

Учебници до 7 клас са със свободен достъп.
Книги за учителя и учебни тетрадки са съдъжание за преподаватели.
Нужна е регистрация като родител.
Отделно в Дигитална раница мисля също ги има.
Понеже моите деца не си носят в къщи учебниците, ежедневно ползват
Виж целия пост
# 217
Дреб иска в МГ, според мен това не е неговото училище, но няма да се месят в избора му.
За Коледа си поръча Mi band 7 - досега беше с 4, но вече е толкова надраскан дисплея, че определено е за смяна; Алманахът на Хари Потър и настолна игра.
Виж целия пост
# 218
Моя също си е харесал една единствена паралелка с физика и математика. Друго нямало да учи, но не се е и амбицирал хич, за да му се сбъдне желанието. Не знам на какво Коледно чудо разчита юни/юли месец.   Sad 

За Коледа си е поръчал книги - цяла фентъзи поредица. Много подходящо за 7 клас - вместо с уроците, ще се бори с дракони...  Rage
Виж целия пост
# 219
Не иска нищо за Коледа, но ще взема нещо малко за Коледа. Летни почивки не сме платували изобщо, но за средата на октомври съм обещала много желана дестинация за нея...та стимул за добро представяне има.
Виж целия пост
# 220
Wave, я дай фентъзи поредицата Grinning Моят не спира да чете - поне по 2-3 часа на ден прекарва в четене на комикси или на едни книжлета забавната наука. Чете и Мангата на сестра си. То и за това преразказите му са такива - като комикси Laughing Последният път в книжарницата подхвана и някакво криминале, но не го взех. Аз четене не ограничавам, но пък той без домашно го е срам да отиде, така че ще не ще се организира и ги пише. Laughing
Виж целия пост
# 221
Моя също си е харесал една единствена паралелка с физика и математика. Друго нямало да учи, но не се е и амбицирал хич, за да му се сбъдне желанието. Не знам на какво Коледно чудо разчита юни/юли месец.   Sad 

За Коледа си е поръчал книги - цяла фентъзи поредица. Много подходящо за 7 клас - вместо с уроците, ще се бори с дракони...  Rage
Аз също не ограничавам четенето, та метни името на поредицата...моята чете много фентъзи и не само.
Виж целия пост
# 222
Моят син не е сигурен какво иска. Води се по приятелите си, които искат езикови гимназии. Иначе искаше НПМГ с математика. Каза, че мисли да се яви на изпита по химия в НПМГ. Това е ново желание от скоро. Другото му желание е при сестра му и един негов съотборник от футбола във втора английска, та това ще са първите желания. Надолу ще ги редя след като видим финалния бал.
Той имаше скоро рожден ден и получи всичко което искаше. Под елхата ще са символични коледни подаръчета, които не съм измислила. Сестра му имаше нужда от нов лаптоп, който поръчах на черен петък, но и него го дадохме сега, така че за всички ще е нещо малко. Книги мислех да избирам за Коледа, но баща им ги заведе на панаира на книгата в НДК и си взеха всичко, което желаеха. Просто нищичко не ми остана, като вариант.
Виж целия пост
# 223
Моята дъщеря е от четящите деца. По свое желание четеше. Другите ми деца не са така. Е, сега, като е тийн леко заряза четенето, но до 11-12години изчете всичко което имаше и библиотеки и т.н. Същата работа, преразказа го прави трудно. Ако й висиш на главата и тук там поправяш глагола и в кое време е нужно да бъде се справя. Инак се отплесва в грешно време и дотам

Дъщеря ми, миналата година имаше голям, проблем да прецени обема. Винаги имаше коментар, че е направила сбит преразказ. Времената ще ги оправят с достатъчно упражнения. Четенето на книги е важно, защото от това зависи колко бързо ще възприемат текста, когато им го дадат за самостоятелно четене на самия изпит. И винаги го има изпитанието с правописните грешки. Ако детето допуска повече правописни грешки, едва ли ще успее да се коригира до изпита.

В крайна сметка, дъщеря ми изкара много висок резултат, въпреки , че до последно имаше по 26-29 точки на преразказ на пробните.

Сега синът ми е наред Simple Smile
Виж целия пост
# 224
Младежът не е сигурен какво иска, но е категоричен, че няма да е МГ. Нещо с езици и ако може да близо до залата където тренира. Има такова училище, та явно там ще са първите желания.
За Коледа получи телефон. Сестра му получи таблет. Остана само брат му да урЕдим, който обаче въобще не знае какво иска. 😁
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия