Юлски Бебета 2023 - Тема 3

  • 29 394
  • 834
# 225
При вас поне яде. Втора седмица захранвам. Пюретата не иска да ги гълта. Седи с отворена уста докато не се изтече всичко навън. Пробвах по-течно, по-гъсто, да му държа лъжицата за да изсмуче от нея.

Парченцата храна ги движи из устата и по някое време ги плюе, ако отхапе изобщо. Повечето неща ги смуче.
Виж целия пост
# 226
Днес пробвах тиква. Дали изяде и една лъжица. Не отваря уста. Едва ѝ давам по съвсем мъничко и тя плюе. Отново успех 0.
Виж целия пост
# 227
Това захранване си е чиста наука.. мисля, че карам второ висше образование с него…
В какъв ред вкарахте храните.. бебка още няма навършени 6 месеца/ прави ги края на месеца/ давала съм и тиква, морков, броколи и днес мисля да започна с бял морков…обаче е със лек запек какво да правя ( да и смеся моркова с тиква или да и дам пащърнак.. знам че се редуват запичащ, разхлабващ.)
Сега ми казаха, че ако и давам оранжеви зеленчуци щяла да стане оранжева.. да вярвам ли да се смея ли.. тотална каша ми е   
Комбинирате ли храните или ги давате самостоятелно.. в какъв ред ги вкарахте. Кога започнахте да давете плодове и каши, и ориз …
Виж целия пост
# 228
Аз започнах с тиква - 4 дни само тиква. След това добавих картоф към тиквата. Впоследствие картоф+морков, картоф+батат, картоф+батат+пащърнак, след това взех да редувам зеленчуците в трикомпонентни пюрета. Добавих постепенно тиквичка, карфиол, броколи+зехтин. И оттогава сме на многокомпонентни пюрета. На 20-ия ден  захраних с оризова каша, после с царевична и елда. Пет дни след кашата въведох ябълка, започнах да добавям плодово пюре и към кашите, след ябълката въведох круша. На 30-ия ден въведох пуешко месо и сме дотук. 😊
Още не е станала оранжева 😁, а напротив, толкова е бяла, че ѝ се виждат всички кръвоносни съдове и ѝ прозира кожичката.

Това захранване си е чиста наука.. мисля, че карам второ висше образование с него…
В какъв ред вкарахте храните.. бебка още няма навършени 6 месеца/ прави ги края на месеца/ давала съм и тиква, морков, броколи и днес мисля да започна с бял морков…обаче е със лек запек какво да правя ( да и смеся моркова с тиква или да и дам пащърнак.. знам че се редуват запичащ, разхлабващ.)
Сега ми казаха, че ако и давам оранжеви зеленчуци щяла да стане оранжева.. да вярвам ли да се смея ли.. тотална каша ми е  
Комбинирате ли храните или ги давате самостоятелно.. в какъв ред ги вкарахте. Кога започнахте да давете плодове и каши, и ориз …
Виж целия пост
# 229
Големи са вече бебетата, давайте им по-смело, ако нямате алергии към храните с мъжете си. Мойта отдавна се захрани и с джапанките на сестра си дори, а аз си изгоних котките за да пазя хигиена ..
Виж целия пост
# 230
За джапанките - 😂, за котките - 😭.

Големи са вече бебетата, давайте им по-смело, ако нямате алергии към храните с мъжете си. Мойта отдавна се захрани и с джапанките на сестра си дори, а аз си изгоних котките за да пазя хигиена ..
Виж целия пост
# 231
За джапанките - 😂, за котките - 😭.

Големи са вече бебетата, давайте им по-смело, ако нямате алергии към храните с мъжете си. Мойта отдавна се захрани и с джапанките на сестра си дори, а аз си изгоних котките за да пазя хигиена ..
Нищо им няма , грижим се за тях и спят на топло, лятото вероятно ще почна да пускам котарака горе.
Иначе наистина започне ли захранването си стават хора, коренна разлика наблюдавам и при малкото, както и при каката като започнахме. За щастие и двете папкат .
Пробвайте различни методи за хранене, ако не искат пюрета, предлагайте в ръчички тип звб
Виж целия пост
# 232
При нас нещо нещата със самостоятелното заспиване въобще не се получават. Всеки път заспиваме гушнати и на мелодия и си се друскаме. В момента, в който понеча да я оставя и ако не се унесла започва едно истерично реване. Не знам как ще борим самостоятелното заспиване. Иначе през деня будува малката по около 2 часа и  вече  и се спи. Ако има наистина нещо интересно може и повече 3-4 часа да откара, но после със заспиването е кошмар, защото е вече преуморена. До преди няколко дни през нощта се будеше на всеки 2 часа да яде, явно я мъчеха зъбки, но снощи поне направи два по-дълги интервала от по 4-5 часа , та и аз успях да си почина малко по-качествено.
Иначе лази, изправя се вече по мебели, или каквото докопа, но самостоятелно да се изправи в седнало положение не може.
Вие само стандартните изследвания ли пуснахте или и нещо друго на децата? На очен/УНГ лекар ходихте ли ей така профилактично?

Все едно аз съм го писала... Не знам какво да правя, докато не я взема на ръце изобщо не се сеща за сън, а я виждам вече изморена, мрънка и пр., но самостоятелно да заспи -абсурд! Чак завиждам на майки, чиито деца заспива, докато играят... От това приспиване на ръце върху мен отново си докарах проблем с плексит... мисля да опитам да я приспивам до мен, но да видим, че тя вече много шава и пролазва... толкова ме е яд, че не я оставих в креватчето на 4 месеца, когато се разболя и заспиваше без проблем... сега е 8+ кг., а аз съм 51 кг и не знам как ще издържа! Някакви съвети???
Виж целия пост
# 233
Моето момче е на 6+ и от 03.01 до днес съм въвела: картоф,тиква,морков,тиквичка,батат,пащърнак,карфиол,грах и бял морков. Утре въвеждам броколите. Гледам да редувам запичащ/разхлабващ,но откакто захранвам често в памперса намирам твърди и малки акита.И по тази причина днес реших да дам тиква с бял морков и резултата беше четири пъти-два пъти твърди и малки и два пъти пълни памперсите както си трябва. 😁 Тръгне ли да се запича с тиква винаги се оправят нещата поне при нас.
Виж целия пост
# 234
Нашето заспиване е само на ръце, по скоро на една възглавница като съм я гушнала. Сама да заспи....не мисля че се е случвало, освен в количката.
Аз съм дала до момента картоф, сладък картоф, тиква, авокадо и повечко плодове. Моята се оказа фенка на плодовете. Банан, киви, ябълка, портокал, мандарина и някои сладки съм ѝ направила. С оризово брашно и от елда. Жълтък в сладките, но мисля утре един мини омлет с цяло яйце да ѝ спретна. Още на близане и смукане го кара, но днес доста плод си хапна, та имаме напредък.
Аз да ви питам нещо друго. Моята принцеса прави нещо странно с ръцете си, като почне да си свива пръстчетата и с ноктите скрибуца по всяка една повърхност. Понякога през ноща като се събуди и започва да скърца по пръчките на кошарата, като я чух за пръв път и се стреснах, то си е направо зловещо. Прави го доста често. Вашите мъници имат ли такива интереси?
Виж целия пост
# 235


Аз да ви питам нещо друго. Моята принцеса прави нещо странно с ръцете си, като почне да си свива пръстчетата и с ноктите скрибуца по всяка една повърхност. Понякога през ноща като се събуди и започва да скърца по пръчките на кошарата, като я чух за пръв път и се стреснах, то си е направо зловещо. Прави го доста често. Вашите мъници имат ли такива интереси?

И Габи прави така, според мен опознават, ще мине . А това с изправянето в леглото спящо ?! Ужасно е , снощи през час я свалях.
Виж целия пост
# 236
За приспиването, първото дете го приспивах на ръце, до момента в който физически вече не издържах. Просто един ден ми омръзна да се потя половин час, сложих го на леглото до мен побутвах го по дупето. В началото плачеше и мънкаше, за 5-6 дни явно свикна, но и аз бях твърдо решена, че повече няма да въртя километража вкъщи. Сега с бебето процедирам по същия начин, в началото заспиваше сам, но от както сме в драма със зъби - шанс ЗЕРО. Лягам до него с едната ръка го люлям леко по дупето, с другата му държа ръчичката, той ми стиска пръста 5-10 минути и е заспал. Съвсем като го почнах мънкаше, опъваше крака, но не съм го взимала, свикна сравнително бързо.
Относно ръчичката, както казах свиването на пръстите което наподобява хващане на предмет, при него действа за приапиване и успокоение. Вечер забелязвам, че когато се размърда го прави с одеялото, стиска го с ръчички.

Като ви чета колко много различни неща са пробвали вашите деца, вече сериозно се тревожа. "младежа" бута с език всеки опит за хранене с пюре, ако случайно глътне нещо, на следващата лъжица езика е като стена. Не знам дали, защото е адски крив от зъби или аз бъркам с нещо...
Виж целия пост
# 237
Петя, защо не пробваш ЗВБ?
Виж целия пост
# 238
Нашата прави така по пръчките на кошарата, че и удря с ръчички по тях. Страхувам се да не се нарани и се чудя дали да не взема обиколник...
Отскоро взе да се обръща по корем интензивно, но не се е научила още да се връща по гръб и аз съм по цяла нощ нащрек. Будя се постоянно, за да видя дали се е обърнала по корем. Знам, че не трябва да я обръщам аз по гръб и да я оставя по корем, но се притеснявам. Започна да спи и странично с две протегнати ръчички напред.

Моята принцеса прави нещо странно с ръцете си, като почне да си свива пръстчетата и с ноктите скрибуца по всяка една повърхност. Понякога през ноща като се събуди и започва да скърца по пръчките на кошарата, като я чух за пръв път и се стреснах, то си е направо зловещо. Прави го доста често. Вашите мъници имат ли такива интереси?
Виж целия пост
# 239
Дайте идея как да оправя запека на малкото. Днес 15 минути го гледам, като патладжан стана, а туй дето излезе беше като камък почти. Вода давам. Уж слива и круша яде всеки ден. Страх ме е да не направи хемороиди милото ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия