Имоти за деца и внуци

  • 22 328
  • 575
# 150
Кое точно ги ограничава, когато те сами избират къде и какво да учат?
Аз никога не съм направлявала изборите им. Пък и надали родител с акъла си ще се прави, че не вижда, когато детето му има нужда от помощ. Но едно дете, свикнало от 16 години да не чака само на "тате носи, мама меси" далеч по-бързо се ориентират в изборите си.
Повечето университети в чужбина не просто разрешават, а стимулират питомците си да работят, особено в сфери близки до учебния процес.

Ако трябва да се съобразяват с възможността да си финансират сами обучението, това е огромно ограничение. Тоест ти не си насочвала избора, но са знаели, че не могат да учат в Оксбридж, да речем?
Ааа, недей така,  има и университети, които не разрешават студентите да учат и да работят. Философията е, че ако ще се учи като хората няма време за работа. И те са топ университетите в Европа.

Моите бяха първите години 4 момичета в обща квартира. И то на близък, който им взимаше символичен за там наем, но те си го деляха, за да им е леко.

Ми да, 4 момичета си делят символичен наем, ама иначе никаква помощ, самоиздържали се били... А знаеш ли колко са свободните наеми в Англия?
Виж целия пост
# 151
Ако родителят може,защо да не помогне? На мен са ми помагали и аз съм помогнала.
Разбира се нищо не е задължително.
Виж целия пост
# 152
Да, все са много самостоятелни децата, символичен наем, символична работа, при близки, при познати. Няма лошо, но не е баш самостоятелност.
Виж целия пост
# 153
Философията е, че ако ще се учи като хората няма време за работа.
Философията всъщност е който няма средства да ходи да учи другаде Wink
Виж целия пост
# 154

Ако трябва да се съобразяват с възможността да си финансират сами обучението, това е огромно ограничение. Тоест ти не си насочвала избора, но са знаели, че не могат да учат в Оксбридж, да речем?
Ако дъщеря ти/сина ти поиска замък или самолет, пак ли ще им ги осигуриш.
Естественно, ако нямаш пари да платиш образованието, няма възможност студента да тегли кредит, тогава какво правим.
Брат ми беше приет в Австралия. През далечната 1992 образованието му само първата година ( когато нямаше право на стипендия или да работи), беше в пъти по-голямо от цените на апартаментите, които имахме. Какво трябваше да направят родителите ми? Дали да го насочат към друг университет?
Виж целия пост
# 155
Оф. Стига  с тез' имоти за деца и внуци. Особено за внуци.
Животът е един.
Никой не е длъжен на никого.
Така или иначе (почти) никой не те отразява.
Резонно е да вземеш решения.
Всяко нещо с времето си.
Тъжно, но вярно.
Виж целия пост
# 156
Да се инвестира в образование е може би най-добрият ход, но ако дадено дете няма капацитета да учи висше, трябва ли да се наливат пари в висше образование просто, за да кажем, че детето е студент там нещо си? А ако детето няма възможности и за високоплатена професия / занаят със средно образование, но до там му стигат силите? Тогава не е ли по-добре да се подкрепи/ подсигури поне с жилище?
Лошо ли е хора, които сега вземат рента от 100+ декара например, да оставят един ден земята в наследство на техните деца заедно с рентата? Това не е ли пак вид подсигуряване на детето/ децата?
Не знам за столицата, но извън нея има много хора, които по една или друга причина са обикновени работници, продавачки и заплата от 1500 бруто лева не стига и за квартира или покупка на жилище?
Та всеки случай е различен, затова и решенията и действията на родителите трябва да са съобразени с конкретната реалност си мисля.
Виж целия пост
# 157

Ако трябва да се съобразяват с възможността да си финансират сами обучението, това е огромно ограничение. Тоест ти не си насочвала избора, но са знаели, че не могат да учат в Оксбридж, да речем?
Ако дъщеря ти/сина ти поиска замък или самолет, пак ли ще им ги осигуриш.
Естественно, ако нямаш пари да платиш образованието, няма възможност студента да тегли кредит, тогава какво правим.
Брат ми беше приет в Австралия. През далечната 1992 образованието му само първата година ( когато нямаше право на стипендия или да работи), беше в пъти по-голямо от цените на апартаментите, които имахме. Какво трябваше да направят родителите ми? Дали да го насочат към друг университет?

Ама нали не говорим за липса на възможности/пари? Ако е така всичко е ясно, но аз оспорвам философията, че не трябва да им се посрещат разходите, а трябва сами да си плащат образованието след гимназия. Това са различни неща все пак.
Виж целия пост
# 158
Е то затова сме ниско производителни и т.н.
Заради горното мислене. При няколко имота, ниви и ренти, ни си струва да се учи и инвестира в образование.
Може да се живее от завещанато.
Аз затова отговорих, че ДА твърдо в България се осигуряват деца и  внуци с имоти, да не се мъчат да учат, работят и т.н.
Виж целия пост
# 159
Да се инвестира в образование е може би най-добрият ход, но ако дадено дете няма капацитета да учи висше, трябва ли да се наливат пари в висше образование просто, за да кажем, че детето е студент там нещо си? А ако детето няма възможности и за високоплатена професия / занаят със средно образование, но до там му стигат силите? Тогава не е ли по-добре да се подкрепи/ подсигури поне с жилище?
Лошо ли е хора, които сега вземат рента от 100+ декара например, да оставят един ден земята в наследство на техните деца заедно с рентата? Това не е ли пак вид подсигуряване на детето/ децата?
Не знам за столицата, но извън нея има много хора, които по една или друга причина са обикновени работници, продавачки и заплата от 1500 бруто лева не стига и за квартира или покупка на жилище?
Та всеки случай е различен, затова и решенията и действията на родителите трябва да са съобразени с конкретната реалност си мисля.

Разбира се, че е така. И никой не би оспорил този частен случай. Ако детето няма възможности е по-добре да му се осигури рента, или работилница или оборудване за занаята.  Но ние все пак говорим за общия случай.
Виж целия пост
# 160
Аз затова отговорих, че ДА твърдо в България се осигуряват деца и  внуци с имоти, да не се мъчат да учат, работят и т.н.
Ама сме пословично работливи Satisfied
Виж целия пост
# 161
Ами не е частен случай. Родителите си мислим, че детето ни има най-добрите качества да бъде...да кажем лекар. А колко има завършили и неработещи по специалността си? Тогава излиза, че родителите им са налели едни грешни пари в една бездънна яма. Защото образованието си е индустрия, и то доста печеливша.
Виж целия пост
# 162
Ами не е частен случай. Родителите си мислим, че детето ни има най-добрите качества да бъде...да кажем лекар. А колко има завършили и неработещи по специалността си? Тогава излиза, че родителите им са налели едни грешни пари в една бездънна яма. Защото образованието си е индустрия, и то доста печеливша.

Ама и това е частен случай. Сигурно има родители с нереална оценка, които ще наливат пари без изгледи за оправдаване на инвестицията, но повечето не са така. От друга страна ако детето има заложби е жалко да не се развиват до пълния му потенциал.
Виж целия пост
# 163
Реално един съзнателен живот е от 20-тата година до към 65-тата.
След това старост, деменция....божа работа.
Т.е., защо да се мъчи да учи, като има осигурени основни неща и може да рентиерства и да се радва около 40 години от живота?
Нали неговите родители са се мъчили в този живот, нека следващото поколение да поживее.
Всички мантри и учения казват, че най-важното е човек да е щастлив.
Ако родителите са открили ключа за това щастие в материалното осигуряване, не е нужно да се мъчат деца и внуци, да търсят и те ключа от палатката.
Виж целия пост
# 164
Да, все са много самостоятелни децата, символичен наем, символична работа, при близки, при познати. Няма лошо, но не е баш самостоятелност.
Не ги разбираш тия работи, ще ти го обяснят как е точно, но не е така.
Както се писа по назад, сития на гладния не вярва.
  Прави се разбивка кое колко струва, с цифри, абеее не било баш така, по друг начин било...
 По темата, на мен не са ми оставили почти нищо, не са инвестирали в мен, затова ние с мъжа ми даваме пари и за спорт за детето, и за активности, каквото иска, опитва. Може пък нещо да му свърши работа в живота.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия