Любители на кучета - 139

  • 31 034
  • 722
# 300
И аз завидях за работното място. Зверски завидях. Joy
Виж целия пост
# 301
Добро утро, банда!

Дзверо тази сутрин и оня ден пак намерила пролука в двора и отиде в съседния необитаван двор.........Сутринта в 6 часа я пуснах след закуска да потича и да си свърши работите за 30-на минути. На 10-тата усетих, че е  много тихо в двора и никой не скача по входната вратата на къщата, не тича като фурия по двора. Излизам аз, а то тъмница нищо не се вижда, викам "Бергааааааа, Бергаааа" - нц! Светвам целия двор, няма я! Излизам на пътя - няма я! Отивам към оградата на комшиите - тя там. Влязла, но не може да се върне. Намери начин диването и го прибрах. Дано да даде време тези почивни дни пак да се заемем с оградата......аман вече.
Виж целия пост
# 302
Не ти е скучно Joy
Виж целия пост
# 303
Добро утро, банда!

Дзверо тази сутрин и оня ден пак намерила пролука в двора и отиде в съседния необитаван двор.........Сутринта в 6 часа я пуснах след закуска да потича и да си свърши работите за 30-на минути. На 10-тата усетих, че е  много тихо в двора и никой не скача по входната вратата на къщата, не тича като фурия по двора. Излизам аз, а то тъмница нищо не се вижда, викам "Бергааааааа, Бергаааа" - нц! Светвам целия двор, няма я! Излизам на пътя - няма я! Отивам към оградата на комшиите - тя там. Влязла, но не може да се върне. Намери начин диването и го прибрах. Дано да даде време тези почивни дни пак да се заемем с оградата......аман вече.
С идеята да помогна с опит, да кажа, че Буря не се промъкваше през дупки, а прескачаше - точно като пойна птица се катереше по телената ограда. Писала съм, че така се беше вживяла в ролята си на "славей", че при отворена широко гаражна врата, я излових да се катери точно, ама точно до нея, за да се прехвърли оттатък. Единственото решение и спасение намерихме в нов пласт мрежа, на 50 см от земята, която дублира старата - става вече доста високо. Но, много важно беше, че през 50 см по височината на мрежата промушиха арматури и ги забиха в земята. Така стана здрава, не се накланя от тежестта на "алпинистката" и не може да я преодолее. Ако приемаш идеята, Реа, пиши и ще направя снимка на грозните, но ефективни /засега/ заграждения!
Успех, съчувствие и железни нерви пожелавам!
Ако пък не - започва новата програма по санирането на блоковете и ще ги цаним за чираци там.... Sweat Smile
Виж целия пост
# 304
galenaa, днес ще се прибера навреме от работа и докато е светло ще видя от къде минава дзверо. Обаче си мисля и тази мисъл ме ужасява, че и тя го прави този номер като твоята Буря. Куче - птичконинджа! Моля, пусни снимки да видя какво сте направили (може и на ЛС). Чудех се дали да не сложа бодлива тел, но предполагам, че може да се нарани доста зловещо, така, че и това не е вариант. Очаквайте продължение.......
Виж целия пост
# 305
galenaa, днес ще се прибера навреме от работа и докато е светло ще видя от къде минава дзверо. Обаче си мисля и тази мисъл ме ужасява, че и тя го прави този номер като твоята Буря. Куче - птичконинджа! Моля, пусни снимки да видя какво сте направили (може и на ЛС). Чудех се дали да не сложа бодлива тел, но предполагам, че може да се нарани доста зловещо, така, че и това не е вариант. Очаквайте продължение.......
Не, не е добра идея, аз мислех и за слаб ток, но много ми се караха моите хора. Мислех, че поне ще има полза от инжИнерина вкъщи, но не била добра идея... Тя и тая телена ограда не е добра, защото както се катери и може крачето й да остане в някоя дупка, обаче няма друг начин засега - имаме 100 м ограда и си е "цифра" да се направи с блокчета. Обаче откакто я укрепихме се опита един път да мине, не стана номера и се е кротнала ЗАСЕГА. Главата й е пълна с глупости като комикс с мисли - балончета, та в скоро време кой знае какво ще измисли.
Тая вироглава муцуна да предвещава тихи планове?..... Не ми отговаряйте, знам си....
Виж целия пост
# 306
На тази муцуна не можеш и да й се скараш.
Виж целия пост
# 307
Галена, и аз за електропастир се сетих в началото на твоя разказ, ама гледам - обмисляли сте го вече  Joy
Виж целия пост
# 308
На всички желаещи да ги мачкат - заповядайте! Може и работа да ви свършим 🤭.
Значи с тия старите муцуни - Чарли и Изида е лесно да се работи. Лежат си кротко в двете стаи и съм ви казвала, че Чарли го е страх от Изида.
Става шумотевица като се звънне и дойде някой, но то е 2-3мин. лай, посрещане и лигавене. После пак спокойствие.
Суматохата настана с този малкия черньо - Ари. Бебе, играе му се и е толкова сладък. Но и той се измаря и прилягва. Идилия.
Честно казано сме доста по-производителни и най-вече дзен, от както кучовците идват с нас на "работа". ❤❤❤
Виж целия пост
# 309
Галена, и аз за електропастир се сетих в началото на твоя разказ, ама гледам - обмисляли сте го вече  Joy
Аз и за това мислих, ама се отказах.
И аз имам много ограда и затова не я правя за сега, че е бая цифра.

galenaa, чакам снимки.

Какво мислите за нашийниците с ток? Когато слизаме на плажа с Берга искам да я пускам да тича, само това я уморява, обаче се отдалечава много, не чува като я викаме, скача върху минаващи хора, коли, велосипедисти......затова последната разходка беше с повод. Страх ме е да не я загубим или някоя кола, велосипед да не я удари и т.н и т.н. Една позната кучкарка, каза, че това ще я вразуми, но аз не съм много убедена, но пък ако е решение бих пробвала. Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 310
Един кучкар с мелезка от визла и ваймаранер, която много бързо бяга и от време на време оглушава Simple Smile ми даде нашийник с ток. Още не съм го пробвала, не ми дава сърце. Моето измъчено куче, което и без това живее с болки, да го стресирам и с ток...
Зара я пускам от малка и я уча без повод, ама живея на една крачка от нивите и затова. Тя по принцип си е кротко куче и не се отдалечава, но хареса ли си някое котешко лайно или кокал, веднага хуква надалеч и оглушава рязко. Затова взех и нашийника, ама както казах... не ми дава сърце.
Виж целия пост
# 311
Аз съм купила такъв нашийник малко след като взехме Макс. Така си седи прибран , но той за сега слуша. Незнам от породата ли е до куче ли е, но ние нямаме ограда с комшиите , доста голяма трябва да е около 15 м. Така е от години , но Макс още като беше бебе, не че сега е много голям утре прави 6м. , не ходи там. Като приближеше към тях постоянно виках НЕ и той се връщаше. Онзи ден както се разхождахме в гората , по горските пътеки пуснат пред нас изкочи заек и той хукна да го гони, на второто викване спри Макс , той спря и ни изчака, а можеше да отиде в дън гори телилейски. Надявам се да не стигаме до тока. Чета , че сега влизал в пуберитета и може да стане въртоглав, ама тайничко се надявам да си остане същия.
Виж целия пост
# 312
Галена, и аз за електропастир се сетих в началото на твоя разказ, ама гледам - обмисляли сте го вече  Joy
Ще цитирам, че е по-малко.
Синът ми е категорично против такива мерки - смята, че кучето трябва да е осъзнато защо не бива да бяга, а не да му въздействаме. Вчера точно такъв разговор имахме отново и като че ли е прав - казва, че от всичко, което е гледал като видеа, което е изчел откакто е "голям брат", става ясно, че кучето не разбира защо го бие ток и ако попадне в друго място, където оградата е нормална, ще си я прескочи. То просто се стресира, отдалечава се от "пастира", но не решаваме проблема изобщо, а само локално.
По отношение за нашийниците с шок, аз и това предложих, и пак ме "линчуваха" за идеята. То беше по времето, когато исках да си "прережа вените" от безсилие - по цял ден тичах по прозорците да гледам къде бягат, кого лаят, кои чехли са изяли, кои акита са "по-вкусни" и ядливи....много ви се оплаквах и досаждах.

Всъщност една съседка се сдоби с бигъл - подарък за РД на внучето й, но нали трябва да е в двор и го оставиха при нея. Та тя има прекрасна градина, НЕ - ИМАШЕ прекрасна градина, която вече е като нашата - окопи и траншеи. От нея разбрах за този "чудодеен уред", обаче скоро попитах мъжа й и май няма сериозен успех: каза ми, че тя е по цял ден с дистанционното на прозореца, и ако го изпусне от поглед, кучето пак си рови и къса храстите.
Чакаме министър Тагарев да ни одобри като "площадка за тренировъчен лагер на военни учения". Ние двете баби ще сме отговорнички по изхранването на ротата Smirk
Виж целия пост
# 313
Ще си остане. Щом сега е изпълнителен и послушен, ще слуша и като по-голям. Моето келеме си беше откачено и на два, и на шест месеца, и на почти година пак си е все на черешата. Ни приема, ни предава. Но това е щоТ съм станала Мека Мара и тя го усеща.
Виж целия пост
# 314
Нашийниците с ток са нехуманен и безполезен уред, който не решава проблема, а стресира излишно кучето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия