Лидл 180 - януарска спестовна

  • 81 353
  • 849
# 270
Мнение и заслужава ли си цената
Виж целия пост
# 271
Аз имам познати с кокошки.  От сумати месеци и по едно яйце не взимат. Зимните месеци яйца нямат. Иначе са си свободни и през деня си щъкат.
Този грах суров ли е? Колко време да го варя?
В кулинарните теми една жена написа, че е суров и за манджа по 2 часа си го вари.
Толкова ли трябва и аз да го варя 😵‍💫
Виж целия пост
# 272
Ами не ги изкарват, разбира се. Иначе не само няма да снаят, ами ще станат на ледени бройлери Simple Smile
Има си изискване за площ и други неща, независимо дали са вътре или вън, според сезона.
Попитах, защото ми направи впечатление, че на опаковката им пишеше, че се отглеждат свободно, на открито.
https://en.wikipedia.org/wiki/Free-range_eggs
Има и снимка, и нормативи за вън и вътре.
Все пак трябва да ги прибират някъде като хване замръз. На село също ги прибират хепитата.
Виж целия пост
# 273
Замразеният грах е бланширан, макс 10 минути по мой вкус.
Виж целия пост
# 274
И на пакета пишеше само да се задуши в маргарин или малко вода. Ама се шашнах от тези 2 часа.
Виж целия пост
# 275
Как 2 часа варене на грах ?!? Joy Това сигурно е майтап.
Варя го 8-10 минути и става чудесен. Много го харесвам и винаги имам във фризера. С постоянно качество е.
Виж целия пост
# 276
Ох, ми как сега да я обсъждам жената като дърта клюкарка. Може и нещо без види така да го е публикувала коментара. Може и някакъв наистина суров не бланширан грах да има. Знам ли 🤷. Вчера за първи път им купух от големите разфасовки, а съм бльон и тези часове малко ме 🤯
Виж целия пост
# 277
Има и на друга марка в Лидл и наистина се сварява по- бавно.
Виж целия пост
# 278
Има и на друга марка в Лидл и наистина се сварява по- бавно.
Онзи грах с "часовника" на пакета съм забранила да се внася вкъщи.☺️ Не е фин като другия. И аз го готвя макс 10 минути, като най-често са около 5 минути. И накиснат за десетина минути (без варене) също се харесва вкъщи. Към ориз със зеленчуци го добавям накрая.
Виж целия пост
# 279
Влизам да питам на вас сухата мая от Лидл  върши ли ви работа? От около два-три месеца имам фалове на хляб, правен с тази мая. Не втасва и това си е. Преди всичко ставаше перфектно и само от там съм си накупила, но напоследък само хабя продукти.
Моята е в срок и има гафове, а не да не съм месила досега. Купих си една от друг магазин - жива и ако и с нея не се получат нещата ще сменя и брашното.
Аз имам познати с кокошки.  От сумати месеци и по едно яйце не взимат. Зимните месеци яйца нямат. Иначе са си свободни и през деня си щъкат.
И моя съсед не взима, ама и не го храни. Аз доволно и в този студ взимам колкото пилета толкова яйчица. Ама и топла вода и храна получават. Днес са опитали да си хапнат едно, но замръзнало и не им се е получило.
Виж целия пост
# 280
Аз имам познати с кокошки.  От сумати месеци и по едно яйце не взимат. Зимните месеци яйца нямат. Иначе са си свободни и през деня си щъкат.
Този грах суров ли е? Колко време да го варя?
Скрит текст:
В кулинарните теми една жена написа, че е суров и за манджа по 2 часа си го вари.
Толкова ли трябва и аз да го варя 😵‍💫
най-лесното е - хващаш едно зрънце и го пробваш с уста.
така преди време бях чул за една, която готви лещата по 4 часа. надали е било само готвене или пък готвачката
е била толкова адекватна.Smiley
Виж целия пост
# 281
Тези дезодоранти и ролони, които тази седмица  са намалени, стават ли? И ако да, кой вариант точно? Имам спомен, че взимах преди и не бях възхитена, но цената ме изкушава. 😆
Розовият и светлосиният дезодорант са без алуминий и не оставят следи по дрехите. От години ползвам розовия, мирише много приятно на чисто и свежо, с лек цветен аромат. Ще си заредя да си имам.
Виж целия пост
# 282
Оле-мале, последно мисля на 2.99лв го купувахме.
Досега не е стояло в хладилниците, сега по-различно ли е?

Мм, редактирам се. Това е 2.8%.
Виж целия пост
# 283
Е как без храна ? Колко ще издържат тия животни без храна, че и в тоя студ?
Тоя човек как изобщо има още живи.

Рибено масло имали, хубаво ли е ? Постоянно ли се намира?
Виж целия пост
# 284
За кои дезодоранти и ролони става въпрос? На Сиен или други?🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия