Азиатска козметика и грим - тема 27

  • 72 009
  • 744
# 225
За никъде не бързам…. Разнообразието, дългият срок на годност и цените ме устройват, напоследък само от stylevana купувам корейска козметика.
Виж целия пост
# 226
Колебая се между втора опаковка крем  All in one на Cosrx и непознатия ми все още Dinasty крем на Beauty of Joseon. За втория намерих много малко инфо с търсачката. Комбинирана кожа в добро състояние.
Виж целия пост
# 227
За Dinasty крем на Beauty of Joseon имаше положителни отзиви в темата, но аз не го харесах, нито като апликация, нито като очаквани ползи, пък и ми лепнеше.
Виж целия пост
# 228
Колебая се между втора опаковка крем  All in one на Cosrx и непознатия ми все още Dinasty крем на Beauty of Joseon. За втория намерих много малко инфо с търсачката. Комбинирана кожа в добро състояние.


От All in one на Cosrx изхабих три опаковки и мисля, че е чудесен, но с уточнението, че имам напълно мазна кожа, не комбинирана. Денем не слагам крем, ползвах го вечер, нанесен 20-30 мин. преди лягане попива напълно и не се усеща, без значение на останалите неща сложени преди него. Подхранва и заглажда, и някак полира лицето. Dinasty ползвам в момента и се убедих окончателно, че продуктите на марката въобще не ми допадат. Вероятно просто не са за моя тип кожа. Та за крема - лепкав, мазен и не попива, като си легна възглавнимата се залепя за лицето ми. Последните две вечери го намазах на стъпалата си и за тях не останах очарована. Едно такова усещане имам, че просто стои върху кожата, а не попива.
Виж целия пост
# 229
Много благодаря, че споделихте! Ще заложа пак на Cosrx.
От измивното Artemisia на Missha, за което скоро питах, съм много доволна! Ползваме го цялото семейство, обичам такива продукти. Имам чувство, че почиства черни точки по тинейджърски нос (там като маска), сякаш намаляха.
Виж целия пост
# 230
И аз съм недоволна от BoJ, всичко лепне!
Виж целия пост
# 231
И аз пазарувам от Stylevana. Последната ми поръчка е от края на декември през Германия и трябва тия дни да стигне до мен. Последните две поръчки доста се забавиха, като имаме предвид, че предпоследната беше с продукти, които не бяха в наличност, а дойде за същото време горе-долу като тази, която чакам. Малко се замислям дали да не сменя магазина вече ..
Виж целия пост
# 232
Здравейте, чудя му се на този серум на Bueno. Има интересен състав, но прочетох, че е доста парфюмиран. Ако някой има наблюдения моля да сподели мнение. Благодаря!
Виж целия пост
# 233
Бихте ли споделили с какво комбинирате All in one на Cosrx в рутината си. Писах назад в темата, че получих раздразнение на кожата след  като го комбинирах с ретинол и спрях да го ползвам. Все още не смея да го подновя, а много ми харесваше ефекта му(преди ретинола).
Виж целия пост
# 234
Много благодаря, че споделихте! Ще заложа пак на Cosrx.
От измивното Artemisia на Missha, за което скоро питах, съм много доволна! Ползваме го цялото семейство, обичам такива продукти. Имам чувство, че почиства черни точки по тинейджърски нос (там като маска), сякаш намаляха.

Пелинът е една от любимите ми съставки, склонна съм към зачервявания, винаги успокоява кожата ми.
Преди години в темата измивното на Миша беше отречено заради някакви "вредности" в състава, но и за мен е чудесен продукт.
Виж целия пост
# 235
Бихте ли споделили с какво комбинирате All in one на Cosrx в рутината си. Писах назад в темата, че получих раздразнение на кожата след  като го комбинирах с ретинол и спрях да го ползвам. Все още не смея да го подновя, а много ми харесваше ефекта му(преди ретинола).

Буквално с всичко го комбинирах, единствено внимавах да не става натрупване на неща с ниацинамид в същата рутина с него.
Кой е ретинолът? Да не би е от него?
Виж целия пост
# 236
Бихте ли споделили с какво комбинирате All in one на Cosrx в рутината си. Писах назад в темата, че получих раздразнение на кожата след  като го комбинирах с ретинол и спрях да го ползвам. Все още не смея да го подновя, а много ми харесваше ефекта му(преди ретинола).


Кой е ретинолът? Да не би е от него?
Revitalift laser на Лореал. Само веднъж го нанесох, но явно направи лоша комбинация с крема.
Моята кожа не реагира добре когато се натрупат няколко козметични продукта, затова мисля след измиването да пробвам първо с хидратиращ тоник + крема. Или пък серум с хиалуронова киселина + крема. Розова вода ми се отразява добре на лицето, не знам как би се комбинирала. За ниацинамид  и витамин С не съм си и помисляла, че знам ли каква реакция ще направя пак. Но моята кожа е суха, като че ли положителните реакции от продължителна употреба на крема са от потребители с комбинирана или мазна кожа.
Виж целия пост
# 237
Нямам опит с този крем, но едно от първите неща, които научих в темата е, че охлювния муцин се държи като киселина.
А комбинирането на ретиноиди с киселини  не е препоръчително и не е за всеки.
Тонер+хидратиращ серум +крема смятам, че ще бъде добра комбинация.
На мен розовата вода ми пресушава ше кожата, но откакто ползвам КК с нейните 
многобройни  тонери, я забравих.
Виж целия пост
# 238
Розова вода ползвах известно време, но на мен ми сушеше, не хидратираше, затова я смених с термалната вода на Avene. С термалната вода пръскам след измиване преди тонер и ако много бързо попива тонерът, пръскам също преди серум и преди крема, стига да не са с киселини. All in one на Cosrx задължително слагам на влажна кожа, за да попие добре.
Ретинол задължително на суха кожа. Ако се прави по сандвич метода, се изчаква добре да попие първата хидратация и втората е поне 20 Мин след ретинола.
Виж целия пост
# 239
Някой ползвал ли е продукти на Trimay? Много приятелки начинаещи с азиатската козметика ползват различни продукти, но честно казано им нямам доверие .
Не открих много и в интернет за тях ?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия