Петокласници-2023/2024-2 тема

  • 32 038
  • 798
# 180
При моя ИУЧ са Математика и Български.Вторият срок ще имат ИУЧ Математика 1 път седмично,а ИУЧ Български 2 пъти седмично.Ще са 2 смяна.Понеделник ще имат 8 часа,като 1 им е допълнителния час по Физическо,а 6 им е Физическо.Във Вторник и Петък ще имат по 6 часа и ще започват 13,30 до 18.30,а Сряда и Четвъртък по 7 като последният час ще им е нулев и ще започват 12.35 до 18.30.Вечер сега все още ще е тъмно и ще правим логистики в началото със прибирането.Във Сряда и Петък ще ходи и на Английски преди училище и не знам кога ще смогва със ученето и домашните.Добре,че поне танците остават вечер от 19 часа Вторник и Сряда,че иначе сигурно до Юни ще прегрее.
Моя днес малко живна след поредното боледуване и досега решава задачи,че не беше отварял нищо.
Виж целия пост
# 181
Пловдив във ваканция 5-6-7
Малко въздух им дадоха 😁
ИУЧ математика
ИУЧ английски
Часовете са п7-в8-с7-ч8-п7
8мите са нулеви (12:40-19:10)
7 - 13:30-19:10

И като им тупнат някое състезание или събитие, почти всяка седмица за нещо си... и ходи от 10 сутринта...

Ама да добута и 7 клас,в гимназията е айляк 🤣
Винаги съм се чудила защо е това лудо учене 5-6-7 клас... И после шапка на тояга големите 😵‍💫
Виж целия пост
# 182
При детето съгласно учебния план, 2 срок намаляват с 1 час ФВС и ТП, а увеличават КМИТ и ЧП.
ИУЧ са класическите български език и математика.
Часовете са 4  х 7 и 1х6.
Блазе ви за допълнителните дни ваканция
Виж целия пост
# 183
Здравейте, случайно на някой да му се намира, в pdf формат, книга на учителя по български език на издателство БГ учебник? Ще бъда много благодарна, ако ми го изпратите. Може на л.с. 😊.
Виж целия пост
# 184
Здравейте, случайно на някой да му се намира, в pdf формат, книга на учителя по български език на издателство БГ учебник? Ще бъда много благодарна, ако ми го изпратите. Може на л.с. 😊.

Във фейсбук има една група PDF учебници и помагала, там има качени тестовете от тази книга на учителя (в случай, че те ви трябват).
Редактирам се - има я и цялата книга на учителя качена там.
Виж целия пост
# 185
Здравейте, случайно на някой да му се намира, в pdf формат, книга на учителя по български език на издателство БГ учебник? Ще бъда много благодарна, ако ми го изпратите. Може на л.с. 😊.

Във фейсбук има една група PDF учебници и помагала, там има качени тестовете от тази книга на учителя (в случай, че те ви трябват).
Редактирам се - има я и цялата книга на учителя качена там.
Може ли името на групата?
Виж целия пост
# 186
Здравейте, случайно на някой да му се намира, в pdf формат, книга на учителя по български език на издателство БГ учебник? Ще бъда много благодарна, ако ми го изпратите. Може на л.с. 😊.

Във фейсбук има една група PDF учебници и помагала, там има качени тестовете от тази книга на учителя (в случай, че те ви трябват).
Редактирам се - има я и цялата книга на учителя качена там.
Може ли името на групата?

"PDF учебници и помагала" се казва групата.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 187
Започна вторият срок.Още днес госпожата по БЕЛ им раздала да правят презентации за празниците и им казала 10-11 страници и то за Петък и на моя се паднало за Великден.Кога ще я прави не знам и ще учи и по другите предмети.
Виж целия пост
# 188
Тези презентации още в края на първия срок ги правиха нашите. Имаха близо две седмици да ги направят.
Моята дъщеря с приятелка правиха за Рамазан байрям. Направиха я на голям картон. Предадоха я точно преди да започнат онлайн обучението.

Ще имат КМИТ пак по  2 часа седмично, по толкова история и география.
ЧП, английски по 3 часа седмично.
Първият срок имаха ЧП по два пъти седмично.
Всеки ден по 7 часа, в петък - 6.
Виж целия пост
# 189
Фортуна,те и нашите са започнали в края на първи срок,но моя беше болен и не беше на училище и днес му е дала и то за Петък.Сега ми казва,че първите са правили за Коледа.
Виж целия пост
# 190
Ние най-сетне имаме програма за втория срок. Българският език се увеличава от 5 на 6 часа на седмица, човекът и природата от 3 става 2 часа, технологиите от 1 стават 2 часа, физическото от 3 на 2 часа и КМИТ от 2 часа става 1. Като цяло програмата им намаля с 1 час на седмица и в петък ще имат по 6 часа.
Нашите имат още 1 ден ваканция и в четвъртък се почва въртележката наново.
Виж целия пост
# 191
Въртележката у "наше село и даскало" започна още преди края на първия срок. И по история и география имат първите оценки за втория срок, като теста по история е бил за целия изучен до момента/края на януари/ материал.

Два дни имат по 6 часа, но сряда пък  8 часа, така че пак толкова са часовете както при вас.

Техн. и предприемачество е 2 часа. Вашите у-ща имат ли база за този предмет? Някой беше писал че чакат готварството. Абсурд е при нас.

Fortuna, дъщеря ми си спомня че на времето в кварталното/ти го знаеш/ у-ще е имало шевни машини и са шиели Rolling Eyes
Виж целия пост
# 192
В нашето училище има добре оборудван кабинет по готварство.

mama iasi, аз съм древна 😁( нищо, че имам малка дъщеря). Та, по мое време нямахме шевни машини в училище. Помня, че в подземния етаж имахме трудово обучение в 4 клас по дървообработване и металообработване. После ходехме в едно друго училище (някъде около спортното беше) и там имахме часове по шев, готварство, селско стопанство, металообработване и дървообработване. Ходехме веднъж седмично и имахме по 5 часа там.
По мое време началното образование беше до 3 клас. 😃
Виж целия пост
# 193
Техн. и предприемачество е 2 часа. Вашите у-ща имат ли база за този предмет?
Не. Много ме дразни това. Миналата седмица имали "изработване на изделия от дърво" или нещо подобно. Ми хубУ. Една пила не могат да държат, иначе учат. Преди няколко седмици го питах знае ли какво е менгеме - не знае. Викам а като какво ти звучи? Ми като нещо екзотично за ядене hahaha
Виж целия пост
# 194
И при нас няма специализирани кабинети. Учат по учебника... Ами да променят програмата, като няма условия, сигурно в повечето училища няма.
В моето училище на времето имахме отделни кабинети по всичко (метало и дървообработване, готварство, шиене, електротехника). Учих там до шести клас, после в седми бях е МГ и нямам спомен там да сме имали такива часове.
Дали, защото в гимназията вече няма, съответно да е нямало и преподавател. Не се бях замисляла досега за това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия