Висше образование и студенти в БЕЛГИЯ

  • 39 123
  • 629
# 150
Добре дошли на новите членове на групата!
Момичета, акта не трябва да е по -стар от 6 месеца. Многоезичен върши работа без проблем!
Извинявам се, но не разбирам- акта да е по- стар от 6 м.? Т.е. издаването на многоезичния да не е преди повече от 6 м? 😊
Виж целия пост
# 151
Blush момичета извинявайте, от бързане коментара ми е малко неразбираем.
Да, акта за раждане трябва да е издаден не по-отдавна от 6 месеца. Знам, тази информация по-принцип не се променя, но ние сме имали проблеми с акт за раждане  по-отдавна издаден.
Виж целия пост
# 152
Ще кандидатстваме за помощ надбавка за наем. Взехме с мм бележки за доходите ни 12 месеца назад. Друго трябва ли?
Някой друг ще пуска ли документи за помощи?
Виж целия пост
# 153
Здравейте момичета сигурно някъде тук има инфо за квартири в Брюксел, но аз не намерих.Ще учим Бизнес  администрация в KU Leuven-campus Brussels. Пробвах с Brik, но не са останали нормални стаи. Някой има ли информация за Spotahome или да търси съквартирантка за самостоятелен апартамент.
Виж целия пост
# 154
Проверихте ли през kotwijs.be? Ние намерихме там.
Виж целия пост
# 155
Здравейте момичета сигурно някъде тук има инфо за квартири в Брюксел, но аз не намерих.Ще учим Бизнес  администрация в KU Leuven-campus Brussels. Пробвах с Brik, но не са останали нормални стаи. Някой има ли информация за Spotahome или да търси съквартирантка за самостоятелен апартамент.
Brucot be, там търся аз. Xior, Diggit също.
Виж целия пост
# 156
Здравейте, дъщеря ми намери квартира през Diggit и пратихме депозит чрез invoice. Сега обаче искат да пратим първия наем до 15 август чрез standing order, което е невъзможно в България, а ние пътуваме за Белгия чак на 9ти септември. Писахме на общежитието дали е възможно да платим първия наем чрез invoice/еднократна транзакция и после да направим standing order за следващите наеми, когато си отвори белгийска сметка, но те отказаха. Някой знае ли как може да процедираме в тази ситуация?
Виж целия пост
# 157
Аз директно им наредих пари за септември, като в основанието съм отбелязала това, което искат: наем - сграда - стая - име. Няма как да задам периодично плащане и да не платя два пъти за септември, след като искат септемврийския наем през август, а и според мен тази препоръка е, за да не забравят студентите да си плащат квартирата. За тях е важно да си получават парите навреме и основанието да е по тяхната подредба, за да си проследяват нещата по-лесно.

Не знам защо са отказали да приемат еднократна транзакция, мисля, че нещо не са разбрали какво ги питате.
Виж целия пост
# 158
Аз директно им наредих пари за септември, като в основанието съм отбелязала това, което искат: наем - сграда - стая - име. Няма как да задам периодично плащане и да не платя два пъти за септември, след като искат септемврийския наем през август, а и според мен тази препоръка е, за да не забравят студентите да си плащат квартирата. За тях е важно да си получават парите навреме и основанието да е по тяхната подредба, за да си проследяват нещата по-лесно.

Не знам защо са отказали да приемат еднократна транзакция, мисля, че нещо не са разбрали какво ги питате.
Ние не сме платили още наема за септември, но подкрепям мнението и ще постъпим по същия начин 😊
Познато дете ще бъде вече втора година там и родителите превеждат от БГ сметка парите всеки месец. Няма никакви грижи.
Виж целия пост
# 159
Значи нямаме друга алтернатива в момента и просто ще  преведем септемврийския наем по сметка, надявам се да не е проблем.Благодаря за съветите . 😊
Виж целия пост
# 160
Здравейте, имам следния въпрос :
Възможно ли е БГ студент, който не работи, да се осигурява здравно в Белгия от държавата?
Виж целия пост
# 161
Здравейте, имам следния въпрос :
Възможно ли е БГ студент, който не работи, да се осигурява здравно в Белгия от държавата?

Доколкото знам не. В България си плащате здравните и с форма С1 се записвате в Белгия и се плаща нещо от рода на около 10€ на месец базовата застраховка и ползвате лекарски услуги в които не влиза болничен престой.
Виж целия пост
# 162
Доколкото знам не. В България си плащате здравните и с форма С1 се записвате в Белгия и се плаща нещо от рода на около 10€ на месец базовата застраховка и ползвате лекарски услуги в които не влиза болничен престой.
А ако се наложи болничен престой, каква е процедурата? Заплаща ли се тогава?
Виж целия пост
# 163
Доколкото знам не. В България си плащате здравните и с форма С1 се записвате в Белгия и се плаща нещо от рода на около 10€ на месец базовата застраховка и ползвате лекарски услуги в които не влиза болничен престой.
А ако се наложи болничен престой, каква е процедурата? Заплаща ли се тогава?

Ако е по спешност, инцидент например тогава европейската здравна карта важи. Но ако искате например да планувате нещо за което се налага престой в болница ще трябва да плащате и е адски скъпо.
Виж целия пост
# 164
Може би ако се направи допълнително здравно осигуряване ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия