Висше образование и студенти в БЕЛГИЯ

  • 39 134
  • 629
# 240
Здравейте!
Видях, че има поне две деца, които тази есен заминаха да учат в Кортрейк, Белгия. По принцип, пътят за кандидатстване ми е ясен. Повече се притеснявам, че моята дъщеря е чела в някакви форуми колко ужасно трудно било цялото обучение там. Тя иска да учи Анимация. Догодина завършва НУИ Варна със специалност "изящни изкуства" и част от предметите вече ги е изучавала поне до някаква степен, но се страхува, че няма да се справи. Молбата ми е, на по-късен етап, да споделите как се чувстват и как се справят вашите деца в Howest, особено в тази специалност.
Моята дъщеря сега отиде да учи анимация. Нейна приятелка от Варна също е в класа й. И дъщеря ми така знае - че е трудно, но се надява да завърши успешно. Засега й харесва университета. Вчера каза, че са им дали много задачи и през октомврийската ваканция няма да си идва.
Виж целия пост
# 241
и моето е ггп, уж ги гърчат вече - помрънква
доста се беше поотпуснала последните две години в гимназията и не мога реално да преценя дали вече има основание да се оплаква или големият зор тепърва се задава
В Howest ли учи тази специалност или някъде другаде? Ние от 4 години бяхме набелязали един университет в Испания, а Белгия изобщо не гледах заради френския, но от скоро този много ми допадна и като цена, и като местоположение, а и беше важно специалността да е на английски. То без зор няма да мине, но дано е помосимо.

Уникс Блум - Имате ли идея девойката от Варна в кое училище е учила тук? Дали е възможно да направим връзка с нея? Не сега, че явно им е много натоварено, но ако моето успее да се свърже с нея, могат да се уговорят след време да си споделят информация.
Виж целия пост
# 242
И моята дъщеря е с анимация, ще пиша по-нататък как е, засега много ѝ харесва, интересно ѝ е, средата е мотивираща. При записването им пращат линк към дискорд група и там се опознават и с горните курсове, дори преди да заминат. На първата среща в университета (международна закуска) вече я очакваха познати, включително този, който им водеше подготвителния курс по 3Д.
Бях чела, че е важно човек да си намери приятели там, за да си реват един друг на рамото и да се бутат взаимно в трудните моменти. Smile Но така са организирани нещата, че много лесно се запознават хората, имат buddy groups, някакви занимания по интереси, camp fire, study night и т.н.
Виж целия пост
# 243
И моята дъщеря е с анимация, ще пиша по-нататък как е, засега много ѝ харесва, интересно ѝ е, средата е мотивираща. При записването им пращат линк към дискорд група и там се опознават и с горните курсове, дори преди да заминат. На първата среща в университета (международна закуска) вече я очакваха познати, включително този, който им водеше подготвителния курс по 3Д.
Бях чела, че е важно човек да си намери приятели там, за да си реват един друг на рамото и да се бутат взаимно в трудните моменти. Smile Но така са организирани нещата, че много лесно се запознават хората, имат buddy groups, някакви занимания по интереси, camp fire, study night и т.н.

Много, много благодаря за информацията!!! Simple Smile Възможно ли е този линк да ми го изпратите на лично съобщение - щерката каза, че има регистрация в Discord, но не може да ги открие, та ако не е някаква заключена група (идея нямам как работи това нещо!), бих се радвала да ми дадете линка. Надявам се, като общува с хора, които явно имат и нейните предпочитания, а и от университета, който почти сигурно ще избере, да се успокои малко и да си повярва, че може.
Виж целия пост
# 244
Да, затворена е групата (май канали се водят там) само за учащите, но дъщеря ми каза да ми пратите контакти на вашата и тя ще ѝ пише. Simple Smile
Виж целия пост
# 245
Да, затворена е групата (май канали се водят там) само за учащите, но дъщеря ми каза да ми пратите контакти на вашата и тя ще ѝ пише. Simple Smile
Благодаря! Задължена съм и на двете! Ще пратя по-късно на лично съобщение.
Виж целия пост
# 246
Момичета, пътуваме на 9-ти септември. Ако има пътуващи тогава нека ми намигнат на летището.
Успяхме да букнем стая в общежитията на Xior. Couronne.. Ако някой ще бъде там, нека ми пише да запознаем децата.
Днес купих за гарджето еднопосочен билет и започвам да се натъжавам.

Сега виждам, че сте в Общежитието на дъщеря ми и тя търси запознанства с българи ..
Виж целия пост
# 247
Detelina Georgieva 766841, ние сменихме общежитието със стая във VUB, но двете общежития са близо и не пречи децата да се запознаят.
Пиши ми, за да ти дам контакт.
Моят син има вече една приятелска българска група, така че ще приобщят и девойката.
Иначе при него върви добре. Първа седмица е с лекции.
Има отсъстващ преподавател и лекциите му са направо рехави. Очаквах по- голямо натоварване.
В общежитието се чувства много добре. Имат споделена кухня, но той е с второкурсници и те са оборудвали с фурна и микровълнова.
Помагат си, хапват заедно пица, имат приятелство.
Виж целия пост
# 248
Добро утро,
Ще има стачка на 01.10 на летището в Брюксел. Слагам линк към статията за информация:
https://dnes.dir.bg/ikonomika/stachka-spira-vsichki-zaminavashti … sel-na-1-oktomvri
Виж целия пост
# 249
На нас ни отмениха два полета за връщане от Шарлероа ,  когато оставихме младежа, поради стачка.
Добре, че бяхме без сериозни ангажименти в Сф, та останахме още малко.
Виж целия пост
# 250
Има ли студенти в Free University of Brussels ULB, търся информация за специалностите с френски, дъщеря ми нещо не е доволна дисциплините, които изучава в нейната спец"Информация и комуникации", а и друго е да обменят опит
Виж целия пост
# 251
А защо не е доволна?
Не е знаела какво ще се изучава, не се случва по начин, по който тя си е представяла или не е доволна от нивото?

Момичета, много благодаря за споделената информация. Следя всичко, което пишете, и се опитвам да го запазя за следващата тема.
За дъщеря ми KUL остава основен избор.
Виж целия пост
# 252
А защо не е доволна?
Не е знаела какво ще се изучава, не се случва по начин, по който тя си е представяла или не е доволна от нивото?

Момичета, много благодаря за споделената информация. Следя всичко, което пишете, и се опитвам да го запазя за следващата тема.
За дъщеря ми KUL остава основен избор.
Ами оказва се, че първоначалната информация, която е публикувана, че ще учи се разминава с действителността
Виж целия пост
# 253
Това е некоректно. Няма ли някакъв механизъм да се реагира?
Виж целия пост
# 254
Това е некоректно. Няма ли някакъв механизъм да се реагира?
Мисли да си смени специалността и затова търся мнения
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия