Месец МАРТ не е далече, а дечицата ни стъпват вече. Време им е за игри и хубави рождени дни - тема 3

  • 30 858
  • 754
# 555
Момичета, сутрините последните дни са много студени, вие в колко часа излизате навън и за колко време?
Аз вчера го изведоха в 10 и беше много студено в Борисовата, имаше и роса до към 11.
Днес мисля в 11 да излезем.
Виж целия пост
# 556
Ние излизаме между 11:00 - 13:00 ч/13:30ч, когато е слънчево и не и се тръгва от площадката, яде навън и може и до 13:30 да останем. Най хубавото време е между 12 и 15 ч.
Виж целия пост
# 557
Ако преди гледахме да сме излезнали още към 9, сега това се измести към 11.
Обедния сън също доста се измести, ще видим сега със смяната на времето как ще е.
Виж целия пост
# 558
Ние доскоро излизахме към 9(а лятото още в 8 ), но откакто махнахме бибата,става малко по-късно и обединява сън също го измести, та гледам към 10:30 да сме навън,въпреки че е хладно. За жалост се пада да спи в най-топлото време ама следобед пак гледам да сме навън за 2-3 часа.
Виж целия пост
# 559
Ние също излизаме по -късно.Някъде към 11,30 или 12 , зависи как ми се струва на вън.Лошото е ,че времето все ще почне да застудява още.А моят господин хич не иска да носи шапка,веднага я сваля .Хич не ми се иска да идва зимата😊Иначе благодаря ви за съветите момичета!Тези дни се опитвам да излизаме с майка ми,да сменим малко обстановката.Бяхме и на преглед,бебето расте, надявам се всичко да се нареди.От два дни не спи въобще през деня ,а направо вечер ,така става кисел до като легне.Но поне заспива по-рано , снощи и аз съм спала повече ,е има голяма разлика . Направо съм нов човек.♥️
Виж целия пост
# 560
Пламена, а как премахнахте бибата?
Голяма мъка започва да ми става това... тамън се беше научил да я ползва само за сън и стана нещо... не знам какво, но сега си я търси постоянно. Аз много се изнервям, че постоянно я търси, но същевременно пък нямам психиката да го търпя да вика за нея...
Виж целия пост
# 561
Привет на всички!
Има ли такива от вас, които са напълняли след като се спрели кърменето?
Виж целия пост
# 562
Да, аз съм от тези, които качиха след спиране на кърменето. Докато кърмех беше прекрасно, ядях торти, сладки, тестено, ядки, големи пици, пържоли, бургери, дюнери, всичко, без да се ограничавам, и въпреки това бях перфектните килограми без да тренирам и да пазя диети.

Спрях да кърмя и хоп в рамките на два месеца +5 килограма. Ако продължавам така до Коледа ще изглеждам отново бременна без да съм. 😭
Ще трябва да почна да спортувам нещо и да спра сладко и тестено.. .😭

Привет на всички!
Има ли такива от вас, които са напълняли след като се спрели кърменето?
Виж целия пост
# 563
march23, при него беше останал биберонът само за заспиването,като след това или той си го плюеше, докато спи или аз му го махах,но през нощта се будеше да си го търси като падне. През деня повечето пъти сме все на някакви занимания и той е толкова изморен,че на прибиране заспиваше в количката без биба.
Та 2-3 дни му повтаряхме доста често как вече зъбките му са много пораснали и скоро ще скъсат бибата и няма да е приятна за дъвчене и после ще правим гооол с нея в контейнера (ще я хвърлим) и после камиона за боклук ще дойде да я вземе(иуиу). Това бяха неща,които той по принцип си повтаряше-като хвърляме нещо в коша вика гол и така го подготвяхме няколко дни. След това на сутринта му го срязах и му го дадох да види,че е пробит. Пробва няколко пъти и не му хареса,а ние пак обяснихме какво е станало. Не съм го крила от него,даже му го навирах ама той цокваше 2-3 пъти и като видеше,че не става, ми го връщаше. Проблемът беше,че без него не можеше да се успокои да заспи и трябваше да го разнасям из стаята, за да се унесе. Драмата беше точно 2 нощи и след това вече както преди. Буди се нощем да пие вода и ако трудно заспива,го нося за 2-3мин. През деня е по-лесно,но като цяло откакто махнахме биберона, си увеличи будуването. Накрая тримата с баща му отидохме до контейнер и той си хвърли сам биберона и му казахме чао.

Сега почвам да проучвам как най-лесно да махна памперса,защото той си казва кога ака,ама не иска да сяда нито на гърнето, нито на детската седалка на тоалетната.
Виж целия пост
# 564
Започнахте ли да мислите какво ще купувате на мъниците за Коледа? На мен ми се иска да събера идеи преди края на м.ноември, за да се възползвам, ако има отстъпки, от черен петък.
Но колкото и да мисля нямам представа, от какво ще има нужда детето след два-три месеца или какво ще е полезно за физическото или емоционалното състояние.

Мислех за някаква дреха...играчка или книжка. Но ми се иска някаква насока.
А тепърва и бабите ще питат какво да купуват.
Чудех се за пластелин, дали ще са достатъчно големи да играят с пластелин?
Миналият месец взех пастели, начупи ги, нагриза ги и половината някъде изчезнаха, дали под секциите, дали под дивана, дали в кофата, нямам идея, дано не са изядени...
Виж целия пост
# 565
Aз на приятелките с деца, с които си разменят децата  подаръци казах някаква книжка с капачка,дървен пъзел или кола. За по-голвми подаръци се чудя дали баланс колело, кухня от лидл или нещо друго интересно(което не съм набелязала още). Та и аз следя за полезни идеи. Също си мисля, че може да е подходяща някаква готина малка раничка за тези,които ще тръгват на ясла началото на др година.
Виж целия пост
# 566
Пламена, добра идея даваш за бибата. Започнах да му казвам, че ще направи Пук, както правят балоните, ще видим дали ще схване.
Попринцип съм решила около Коледа да се боря, че ще съм отпуска и ще имам повече емоционален капацитет.

За подаръците... Мисля и аз да заложа на колички, книжки и Лего дупло (има разни малки комплекти). От нас ще дебна лидълската кухня, въпреки, че в момента грам няма къде да я сложим.
В този ред на мисли, ако някоя от вас може да препоръча майстори за София, ще ми е добре дошло, че вече е крайно време да започнем детската стая...
Виж целия пост
# 567
Една елементарна игра, която се харесва все повече:
В стар адвент календар крием дребни предмети.
Виж целия пост
# 568
Чудесна идея, Рошличка Simple Smile

Аз се сетих за идея за по-голям подарък...Нашият момък сега си преоткри палатката, имаме я отдавна, но напоследък е луд по нея. Нашата си е в комплект с пиклера, но иначе има много готини "Типита"...
Другата полза от нея е, че винаги може да сриташ разпилените играчки вътре Grinning

Аз бих искала да ви питам и за някакви идеи за детски закуски тип крем... Аз правя банан с авокадо и ужасно му харесва, но ми се ще да разнообразя с нещо друго... ако е лесно и без варене... още по-добре Grinning
Виж целия пост
# 569
Да се включа и аз с коледните подаръци. Laughing Аз правя списъци, защото очаквам да започнат да ме питат хора (най-често в последния момента) какво да й взимат на девойката. Та за момента имам възглавница, колело, каска?, детска кухня, елха от филц (нея може би не е зле да я поръчвам вече, че да я имаме за игра и по-рано). За други неща идея си нямам. Dizzy Face Може би някакви дървени пъзели биха били интересни или пък търся някакви компактни играчки, които да можем да взимаме при пътуваме, че сякаш повечето ни са по-обемни и не толкова удобни като пътуваме със самолет примерно и имаме ограничено място за багаж.

За закуска и аз нещо съм се изчерпала. Ще пробвам някоя сутрин банан с авокадо, слагате ли нещо друго?

Аз правя - овесени ядки със сирене, грис със сирене, филийка с яйце запечена на тиган и после намазана с крема сирене, кисело мляко с овесени ядки и плодове ( като го накисвам от предната вечер и трябва и да го извадя по-рано сутринта, скоро не съм правила, че е и по-хладно да не вземе да настине от едно кисело мляко Stuck Out Tongue Winking Eye ), палачинки с всякакви плодове - банан, круша, ябълка, череши, боровинки. За утре мисля да пробвам с ябълка и боровинки да видим какво ще се получи. Имам във фризера от лятото череши чудя се и тях на какво мога да ги направя, някакви идеи?

Мислех си за коледа да направим заедно с девойката някакви коледни сладки. Всичко супер, ама аз още не съм готова да й давам захар, та примерно трябва да са с фурми или агаве, случайно някой да има изпробвана рецепта?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия