Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия - 7

  • 48 222
  • 745
# 270
manu80, три дни е много малко време, за да придобиете по-голяма представа и да направите избор, макар да сте посетили доста места за кратко време. Аз не бих могла, а и не искам, да ми се налага да правя такива избори, макар да съм била почти навсякъде в тези две области Simple Smile.
Не сте била в Салерно, Соренто, Позитано, островите, например Капри, Прочида и така нататък.
Виж целия пост
# 271
Така е. Времето е малко. Да кажем първи впечатления,  за краткото време. Някой път ще посетя и останалите места в Кампания. А имам много и в Пулия. 🙂 Но Италия като цяло е достъпна и близка дестинация.
Виж целия пост
# 272
В предната тема попаднах на мнения за някакъв Илиян от Неапол, който правел трансфери. Може ли повече инфо и някакви контакти?

Купихме билети иначе, сега оглеждаме настаняване и правя план.
Ще сме три пълни дни. Едният мислим Помпей и самия Неапол, вторият Капри и третият каквото успеем от Амалфи и Позитано. Мислим да хванем ферибот до Позитано. Някой ходил ли е така? Дали трябва предварително да си купим билети?

А за Помпей как мислите, да купувам ли от сега? Това ли е официалният сайт https://www.pompeii-tickets.com/?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI … AYAiAAEgL_5_D_BwE ?
цитирам си въпросите, да не се изгубят Simple Smile
Здравейте!
Скоро се върнах от Неапол и региона. Ползвах Илиан, доволна съм. Ще ви пратя на лично номера му. Бяхме за 3 дни и успяхме да посетим Везувий и Помпей, Амалфийското крайбрежие без Позитано, и Неапол. За Помпей няма смисъл да купувате предварително билети, на място няма никакъв проблем. В Помпей препоръчвам да посетите катедралата в града. На мен лично много ми хареса. Везувий също е изживяване, струва си. Билети за посещение на вулкана купихме от Помпей, от една туристическа компания на входа до стария град в Помпей.
По Амалфийското крайбрежие посетихме Виетри сул маре, Майори, Амалфи и Равело. И силно препоръчвам  Виетри сул маре, разкошно градче, известно с фабриките си за керамика. В Неапол спахме и трите нощувки и определено мога да кажа на 100 %, че оправдава мнението, което съм чула за него - Град на противоречията, град на контрастите. От пълна мизерия (цигания) до красоти като галерия Умберто, кралския дворец и хубавата крайбрежна алея. Като посетила и Пулия и Кампания, определено избирам Пулия. Simple Smile
Много благодаря!!!
Виж целия пост
# 273
Знам че темата е за самостоятелно организиране на пътуване, но де надявам на отговор.
Търся скорошно мнение за Argonauti sea life и за Akiris.
По програми на Абакс са. Устройват ме техните дати и екскурзии като място. Но отзивите за отношението към българи, условия и храна са ужасни. Макар и оскъдни. Та се чудя последните 1-2 г. променило ли се е нещо. Иначе са скъпи, скъпи са и допълн.екскурзии и ако и хотела не струва, да не се набутвам.
Виж целия пост
# 274
Здравейте,
Изчетох темата, извадих доста полезни неща като разписания и линкове, но имам още въпроси...

Пътувам сама с дъщеря ми, имаме 3 нощувки и 3 пълни дни в Бари.
Пристигаме вечерта на първия ден и летим обратно вечерта на последния. Та съм предвидила последния ден за Бари - да си оставим багажа в хотела (запазих в центъра, до University of Bari Aldo Moro) и да обиколим, може и на плаж да отидем, ще видим.

Но за останалите два дни се чудя.
Първият ще отидем задължително в Alberobello, мечта ми е и не мога да си позволя да го пропусна. Прочетох из темата, че един ден за там е много, та мисля да комбинирам следобеда да отидем до Локоротондо (изобщо не знаех за красотата на този град) или до Poligniano a Mare.
Според вас възможно ли е това да се случи в един ден и как да си организираме транспорта? С автобус до Алберобелло, после с влак до Локоротондо и после с влак/автобус до Бари?

Следващия ден много се колебая какви да ги вършим, девойката е на 9 и много ще се накефи на Fasanolandia и сериозно го обмислям. Но това си е преживяване като за цял ден май, защото там има и увеселителен парк?
За там видях транспорта - с влак до града и после с такси до парка, в парка има техен транспорт за самото Сафари.

Общо взето търся смесица между разходки/лежерно и нещо интересно за деца.


Много се колебая дали да не взема рент-а-кар, но като цяло не ми се шофира/паркира в Италия.
Виж целия пост
# 275
За единия ден мога да ви дам съвет как съм решила и купила онлайн билети- сутринта от Бари до Монополи или Полиняно с влак. Пристигаме в Монополи в 9 ч. Следобяд автобус от Монополи до Алберобело и няколко часа в Алберобело и вечерта от Алберобело с влак до Бари.
Виж целия пост
# 276
Пътувам сама с дъщеря ми, имаме 3 нощувки и 3 пълни дни в Бари.
Пристигаме вечерта на първия ден и летим обратно вечерта на последния. Та съм предвидила последния ден за Бари - да си оставим багажа в хотела (запазих в центъра, до University of Bari Aldo Moro) и да обиколим, може и на плаж да отидем, ще видим.
Районът около университета не е лош, но съветът ми е да не се разхождате много по тъмно сами с детето. Бари е красив град, но прибирането вечер си беше страшно. Ние бяхме с кола, но от гарата има добър транспорт почти за навсякъде. До Алберобело наши приятели ходиха с автобус. Несъмнено е интересно градче, но доста туристическо. Избягвайте посещаването му събота и неделя. Ако трябва да избирам между Локоротондо и Полиняно, бих избрала второто. Матера също не е за изпускане. Впечатляваща е и задължителна за този район. Дъщеря ми е почти на същата възраст и много и хареса. До там най-добре с влак.
Виж целия пост
# 277
Здравейте, включвам се при вас. С дъщеря ми живот и здраве ще отидем за едно наистина мини пътуване до Бари през юли месец. От малка не е пътувала със самолет, съответно нищо не помни и и е голям мерак. Ще летим рано сутринта и на другия ден вечерта се прибираме. Мисля, че ще успеем да видим всичко в града, че и за плаж ще остане време. Grinning Аз всъщност за плажа исках да попитам, видях, че най-популярен като че ли е Pane e Pomodoro Beach. Цялата линия ли е свободна зона, изобщо в града някъде има ли плаж, предлагащ чадъри и шезлонзи или поне чадъри?
Виенското колело дали си заслужава според вас исках да питам също?
Иначе съм резервирала този хотел - Oriente Hotel Bari, Corso Cavour, 32, 70122 Bari BA, Italy.
Виж целия пост
# 278
Пътувам сама с дъщеря ми, имаме 3 нощувки и 3 пълни дни в Бари.
Пристигаме вечерта на първия ден и летим обратно вечерта на последния. Та съм предвидила последния ден за Бари - да си оставим багажа в хотела (запазих в центъра, до University of Bari Aldo Moro) и да обиколим, може и на плаж да отидем, ще видим.
Районът около университета не е лош, но съветът ми е да не се разхождате много по тъмно сами с детето. Бари е красив град, но прибирането вечер си беше страшно.
Ние бяхме в апартамент точно срещу университета. Не зная откъде сте минавали вечер, за да Ви е било страшно. Ние късно вечер към 22 часа сме се прибирали пеша и от Стария град, и от гарата и сме се чувствали абсолютно спокойни. Още повече кафенетата около университета работят вечер до много късно, а след това започват работа и  нощните заведения, които специално в този район са много и е пълно с млади хора. Да не говорим и за страничните улички, които са пълни с ресторанти с изнесени навън маси....
Виж целия пост
# 279
На мен това с ранното прибиране ми беше правило, когато започнахме да обикаляме сами двете. Но така или иначе около 20-21 най-късно се прибираме. Взимаме си нещо за в стаята, гледаме снимки и лягаме рано, защото все пак си е изморително по цял ден навън...

Много се колебая за Матера, сякаш ми е и най-далече от всичките. Ще трябва, ако ходим до там, да отделим цял ден.
По-скоро наистина проучвам в единия ден да отидем до Фазано, поне доколлкото си познавам детето там ще й е по-интересно, отколкото и трите дни да обикляме по градове.

Но варианта Полиняно - Алберобелло звучи добре. То и Локоротондро е доста близо до двете.... Чудех се дали има какво да се гледа за цял ден в Алберобелло, но май може в този ден да комбинираме два града.
Виж целия пост
# 280
И на мен не ми се видя на грам на опасно вечер в Бари. Навсякъде беше пълно с млади хора, пиещи бира/вино. Прибирахме се към 23 часа.
Виж целия пост
# 281
За Алберобело цял ден е много.
Аз съчетах Алберобело с Локоротондо - с автобус до Алберобело, после влак до Локоротондо и оттам пак автобус до Бари.
Виж целия пост
# 282
А за ден може ли да се съчетае Полиняно-Алберобело и Локоротондо?
Тръгване и връщане в Бари.
Виж целия пост
# 283
А за ден може ли да се съчетае Полиняно-Алберобело и Локоротондо?
Тръгване и връщане в Бари.

Ако сте с кола и разходките представляват теглене на един тегел - може Grinning
Виж целия пост
# 284
Пътувам сама с дъщеря ми, имаме 3 нощувки и 3 пълни дни в Бари.
Пристигаме вечерта на първия ден и летим обратно вечерта на последния. Та съм предвидила последния ден за Бари - да си оставим багажа в хотела (запазих в центъра, до University of Bari Aldo Moro) и да обиколим, може и на плаж да отидем, ще видим.
Районът около университета не е лош, но съветът ми е да не се разхождате много по тъмно сами с детето. Бари е красив град, но прибирането вечер си беше страшно.
Ние бяхме в апартамент точно срещу университета. Не зная откъде сте минавали вечер, за да Ви е било страшно. Ние късно вечер към 22 часа сме се прибирали пеша и от Стария град, и от гарата и сме се чувствали абсолютно спокойни. Още повече кафенетата около университета работят вечер до много късно, а след това започват работа и  нощните заведения, които специално в този район са много и е пълно с млади хора. Да не говорим и за страничните улички, които са пълни с ресторанти с изнесени навън маси....
Ние бяхме само за една нощ в Бари и нацелихме някакъв граничен район на централния- уж близо до центъра, но значително по-мизерен. Да, по главната улица която свързва гарата със стария град е ок, както и околните улици, но само малко по-встрани си е кофти тръпка прибирането. Групички от младежи, индийци, африканци, мирис на трева....Гледахме местните, движещи се по един как пресичат на зиг заг, за да избегнат групите и ни стана ясно,че и на тях не им е много спокойно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия