Градинарство - моето хоби 34

  • 46 273
  • 897
# 225
Може би има различни сортове арония, моята не е кисела, харесва ми. Дават я, че става пет метра, още я държа в голям контейнер и май няма да я преместя, защото корените и сигурно са оплетени.
Момичета, а за разсад от градински теменужки късно ли е вече?
Виж целия пост
# 226
Теменужки може по всяко време, вероятно зимните са приключили, но ще излизат пролетно-летните, така че по-скоро е рано.
Виж целия пост
# 227
За теменужките (виола) съм си записала, че трябва да се сеят юли-август на хладно и да се разсадят след това през септември, за да цъфтят през есента. Втората възможност е да се насеят през есента и да цъфтят на следващата пролет. Ако е директно сеене, през юли и август няма как да се постигне условието "на хладно". Аз мисля да ги сея през юли в сандъче на прозореца на приземното помещение, там е хладно през цялото лято, след това през септември да ги насадя в градината.
Виж целия пост
# 228
Момичета от кои петунии сеете , че ви никнат . Обикновени или пъстри . Покажете пакетчета, че да взема и аз да сея . Всичко върви добре при мен , но Маца нещо не слуша все трябва да е ококорена на прозореца , а там е разсада . Та се карахме снощи . Какво гледа толкова не знам ...
Виж целия пост
# 229
Искам да си направя около пътеките и около една площадка вечно зелено да е. Мислих, да е нещо като чемшир (една позната ми каза, че чемшира е доста капризен, никога не съм имала и не знам дали наистина е така). Да е ниско, да не е капризно. Да издържа на морският климат и вятър. Какво може да ме посъветвате да потърся?
Виж целия пост
# 230
Искам да си направя около пътеките и около една площадка вечно зелено да е. Мислих, да е нещо като чемшир (една позната ми каза, че чемшира е доста капризен, никога не съм имала и не знам дали наистина е така). Да е ниско, да не е капризно. Да издържа на морският климат и вятър. Какво може да ме посъветвате да потърся?

Чемшира е много податлив на болести , но лесно се захваща . Аз имам Евонимус радиканс и през цялата година има листа само си сменя цвета и се вкоренява лесно . Може да е градински чай или лавандула също . Само , че каквото и да сеете ще трябва редовно да се подстригва .
Виж целия пост
# 231
Лавандулата не е много зелена, ако целта е да е зелено. Имам чемшир на северно изложение, не е особено капризен.
Виж целия пост
# 232
֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍, разгледах  Евонимус радиканс. При теб стелящ се ли е?
Преди време една суфорумка беше споделила, че има стелящи се подобни в двора и мъжа й много се притеснявал да няма влечуги от долу. От тогава само това ми е в главата, не искам да приютявам змии до къщата си Grinning Искам да е една педя високо и предполагам, че с кастрене ще докарам този ефект.
Виж целия пост
# 233
֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍, разгледах  Евонимус радиканс. При теб стелящ се ли е?
Преди време една суфорумка беше споделила, че има стелящи се подобни в двора и мъжа й много се притеснявал да няма влечуги от долу. От тогава само това ми е в главата, не искам да приютявам змии до къщата си Grinning Искам да е една педя високо и предполагам, че с кастрене ще докарам този ефект.

 Този , който имам не е . Моя е голям колкото един леген . Опитвам се лека полека да го оформя като кошница . Висок е около 40 - 50  см  . Не иска кой знае колко грижи . Но проблема е че от време на време хваща едни белокрилки , но се оправя .
Виж целия пост
# 234
И аз имам радиканс разновидността .За нещо подобно на Чемшир ,около пътека , по-скоро бих препоръчала Евонимус Японикус .
Виж целия пост
# 235
Майка ми е посяла здравец ( алея 50 см )между висока каменна стена и плочник , западно изложение , сенчесто и целогодишно е зелено.
Виж целия пост
# 236
Ако е слънчево мястото детелината е подходяща, винаги е зелена и се самонаторява.
Виж целия пост
# 237
Тези семена за петунии бях купила аз миналата година
Скрит текст:
Имам още от тях и сигурно и тая година ще ги насадя да свършват към края на този месец.
Аз толкова много семена за цветя купих тази година и се чудя къде ще им намеря място на всички. Затова мисля да правя разсад към края на месеца, надявам се април да е топло и да са вън.
Днес си купих тези
Скрит текст:
За първи път ще отгледам на тази фирма, дано са хубави, че нямаше други винки.
Ето ги моите петунии, които сами си поникнаха и са си вън
Скрит текст:
Някои са станали по-големи от клончета розмарин 🤭
Виж целия пост
# 238
Последните години купувах разсад петунии. Явно хибрид някакъв, изобщо не правят семена. Сега ще пробвам да ги завъдя от семена, искам да си се развъждат сами и да не се занимавам всяка година с  тях Blush Ще сея и кученца по саксиите, и те сами се засяват. Някак по-мързеливо ми е тази пролет.
Виж целия пост
# 239
Моркавелка , а никнат ли ти петуниите . При мен много трудно никнат . Взех от кауфланд мисля същата марка . Ще пробвам да видим . Най - лесно се самонасаждат обикновените петунии . И Винка сях , но още не е поникнала иначе цъфти дълго време . Утре ще сея циния и турта . Ще взема и каква кралица беше , подобна на петуния , но звездовидна форма . Сещате ли се ? Ухае хубаво вечер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия