Майски бебета 2024г. - Тема 6

  • 37 654
  • 749
# 540
Ами да няма да слагам .Интересното е ,че след като се измих с интимен гел лактацид и излезнах от банята веднага запона дискомфорта …Може и от гела да е днес се намазах малко с клотримазол външно да ме облекчи ,но глобули няма да слагам .
Виж целия пост
# 541
Лактацид не го харесвам. Имаше една ментова серия. Кошмар беше.
Гинексид по-добре. Не знам дали са удачни интимните гелове и пяни по време на бременност. Аз гледам рядко да ги ползвам.
Виж целия пост
# 542
За захарта и сладкото много зависи защо са ви казали да я ограничите. Заради килограмите ли, заради захарта ли

Аз съм с гестационен диабет. Ако е заради кръвната захар всичко с нисък гликемичен индекс е ок (има доста таблици и информация в интернет).
Плодовете са окей, но само тези с нисък гликемичен индекс, също така да са на междинните хранения, а не като десерт след основно.

Знам, че по време на хранене също има значение за кръвната захар в каква поредност се приемат храните. Най-добре е да са фибри - протеини - възглехидрати

Въглехидратите не се изключват напълно, защото тялото има нужда от тях особено по време на бременност, но е изключително важно какви са и колко. Изключват се простите въглехидрати.

За сладкото гледам да се залъгвам с плодове.
Има и шоколади с еритритол и стевия, и кето десерти които са ок, но гледам да не е често

ПС. това естествено е лично мение базирано на съвети от лекари/близки с ГД. Няма нищо по-добро и важно от това да си питаме/слушаме лекарите.
Виж целия пост
# 543
Аз използвам още от преди да забременея интимния гел на Билка.Доволна съм от него.За килограмите наистина е много трудно да се ограничават,както е писала една от мамите по-нагоре.Аз лично никога не съм била толкова кг както да сега.Още отначалото качих рязко 4 кг за месец.Мисля,че и спирането на цигарите ми изигра тоя номер.А мисля,че и лекарствата,които приемаме,също оказват влияние на килограмите ни.Като гледам повечето тук пием някакви неща било добавки,било хормони или каквото и да е друго.Незнам и аз.След раждането нещата ще си дойдат на мястото,може и бавно да стане.
Виж целия пост
# 544
Може да е от интимния гел сърбежа, аз ползвам лактацид, но само сензитив от другите започва дразнене.

Направо ме е страх да се кача на кантара, вече над месец само лежане, всякакви лекарства и прочие. Поне нямам гестационен диабет 🎉🎉🎉.  Предната бременност точно от лежането качих от 20 до 37 седмица 18 кг, преди това бях качила 3 🙄. Поне вече знам как се свалят и този път няма да си лекувам депресията и лошото настроение с торти та се надявам да е по-добре.

И при мен при бременност пулсът е висок, даже екстрасистоли имам, предната бях и на бетаблокери(което помага за качване на килограми 🙄), но нямам проблеми с щитовидната жлеза, не знам и аз откъде се появява този проблем 🤷🏻‍♀️
Виж целия пост
# 545
Много са 14 кг. До края ще минеш 20 кг със сигурност. По принцип няма да си първата такава, но не е приятно после за теб. Сестра ми качи 26 кг, а винаги е била слаба. После до година-две си ги върна, но й беше гадно на самочувствието и трудно успя, с много диети и лишения. Та се подготви и като родиш да ограничиш вредните храни.

Не мисля, че е редно да се продължава лечение без разрешение на лекар. На мен (небременна) при неизлекувана бактерия са ми сменяли лекарството и сигурно има причина. Единствено може да продължиш с млечна киселина (мисля, че е безвредна). Така ще спомогнеш да увеличиш лактобацилите и евентуално да се преборят сами с инфекцията.

Много е да ,затова съм взела мерки ,живи и здрави да сме само .Като съм лежала нон стоп не съм и очаквала друго ,заради проблемите ,които имах,и плюс хапването.А за похапването май доста бременни си имаме апетит ,като гледам за вредни храни.От днес не ям захар аз изобщо,нито тестени изделия.Плюс много движение .Освен ограничение на вредните храни,обаче си трябва и спорт след ,като се възстановим.
Виж целия пост
# 546
Малко "черен хумор", ама добре, че съм с ГД, че съвсем да спра всичко вредно. Дояждат ми се, естествено, всякакви глупости, ама като знам, че мога да навредя на малкия човек и много бързо ми се отяжда.
Силна воля на всички, а в крайна сметка, ако бебето и ние сме ок, майната им на килограмите, свалят се. Само да сме живи и здрави.
Аз, слава богу, не съм качила много към момента +3 кг в 27ма седмица, но и си започнах с повечко (78)
Виж целия пост
# 547
yo_st, това го има покрай моята инсулинова резистентност вкъщи много се изчисти храненето на всички 😂😂😂.
Виж целия пост
# 548
Аз съм +5.5 кг в 23г.с. струват ми се много.. Само като направя една проста сметка : моя термин е края на май, т.е. имам пълни февруари, март, април, май месец . 4 месеца по минимум 2 кг на месец = 8 кг
8 + 5.5. = 13.5 кг ужас и това един оптимистичен вариант...
При вас как е положението?
Виж целия пост
# 549
Малко "черен хумор", ама добре, че съм с ГД, че съвсем да спра всичко вредно. Дояждат ми се, естествено, всякакви глупости, ама като знам, че мога да навредя на малкия човек и много бързо ми се отяжда.
Силна воля на всички, а в крайна сметка, ако бебето и ние сме ок, майната им на килограмите, свалят се. Само да сме живи и здрави.
Аз, слава богу, не съм качила много към момента +3 кг в 27ма седмица, но и си започнах с повечко (78)

Да и аз така мисля,само да няма проблеми и  ,бебетата да се родят живи и здрави.После с упоритост винаги можем да отслабнем иначе ,а бебчо го носиш веднъж.🥰🥰Наистина се иска много силна воля,давам пример,аз бях страстен пушач,но в името на детето ,като направих теста,ги изхвърлих в коша, последната кутия.Същото и с изкушенията от храната .Всичко е възможно.😊😊Желая ви да няма проблем ,вие като се следите и сте взели мерки за диабета,вс ще е наред с бебчо и с вас.❤Аз съм 74 кг. за сега иначе.На мен това лежене на легло много ми появлия ,липсата на активност.И прени си ядох всичко ,но имах движение .
Виж целия пост
# 550
Забремянях 63,64сега съм 76 висока съм 1.70 хората казват че не ми личи ама аз се виждам супер надебеляла съм …27г.с съм не знам вече …
Виж целия пост
# 551
Лактацид не го харесвам. Имаше една ментова серия. Кошмар беше.
Гинексид по-добре. Не знам дали са удачни интимните гелове и пяни по време на бременност. Аз гледам рядко да ги ползвам.

Аз използвам Гинексид почти от началото на бременността,  точно по препоръка на АГ, и ми влияе добре. А като цяло изобщо не съм фен на интимните гелове, защото от почти всичко получавам раздразнения.

Иначе за последния месец съм качила към 2кг, но май е главно заради корема, и вече ми се струва че изглеждам супер бременна. Simple Smile Аз започнах и от малко повечко килограми де, но първо свалих 2, а след това общо съм качила 4-5 до 26г.с.
Виж целия пост
# 552
Аз забременях 59,на последния преглед преди месец бях 67.Сега предполагам,че съм ударила 70,а може и повече.Тези 8 кг са 4 от Октомври и 4 от Декември Grinning
Виж целия пост
# 553
Да не ви пука за килограмите, след раждането се свалят. Естествено, ако сте с ГД, по-стриктно с храната. Важното е всичко да бъде наред. Имам няколко приятелки по 40-45 кг с мокри дрехи, през бременността са качили по още 35-40кг. Хормоните бушуват, тъпчем се с витамини и изкуствени хормони, някои лежим през повечето време. С предната бременност качих 10 кг, в болницата оставих 7-8. Но след това с кърменето качих 20 кг. С тази - до тук 27гс съм вече +10-11кг. Така че не го мислете толкова, ще отслабнем после.
Виж целия пост
# 554
Моята госпожица си стои седалищно все още. Мисля, че ще успея да позная ако се завърти. Сега рита здраво ниско в корема, ако застане главично е по-различно усещането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия