Боя за коса - Blond53 - Клуб на блондинките

  • 44 951
  • 779
# 195
На мен пък винаги корените ми стават доста светли. Особено бялото. Но с 9 ли се понася.
Виж целия пост
# 196
[

Може ли да споделите с коя марка боя се боядисвате, цвета е страхотен.

От години се боядисвам с Oway като смесвам оксиданти 9 и 12%.
Тук съм с 20гр.90.2+ 10гр.9.11+10гр.10.1 +40гр оксидант 9% и 20гр.12%. Зимата когато е студено смесвам оксидантите 50/50,а следващите месеци до октомври 12% ще остане 10гр. или въобще ще го шкартирам. В жегите косата изсветлява по-лесно и с по-нисък оксидант. Към формулата добавям по грахче син и зелен коректор заради проклетия червен пигмент Grinning.
Много време смесвах 1:2 боя оксидант,но читава фризьорка,която за съжаление е на другия край на България ме убеди,че 1:1.5 е по-добрия вариант когато се гони едновременно стабилно покриване на бялата коса и сериозно изсветляване на корен.
 Основата ми е 5-ца с упорит червен пигмент.
Виж целия пост
# 197
[

Може ли да споделите с коя марка боя се боядисвате, цвета е страхотен.

От години се боядисвам с Oway като смесвам оксиданти 9 и 12%.
Тук съм с 20гр.90.2+ 10гр.9.11+10гр.10.1 +40гр оксидант 9% и 20гр.12%. Зимата когато е студено смесвам оксидантите 50/50,а следващите месеци до октомври 12% ще остане 10гр. или въобще ще го шкартирам. В жегите косата изсветлява по-лесно и с по-нисък оксидант. Към формулата добавям по грахче син и зелен коректор заради проклетия червен пигмент Grinning.
Много време смесвах 1:2 боя оксидант,но читава фризьорка,която за съжаление е на другия край на България ме убеди,че 1:1.5 е по-добрия вариант когато се гони едновременно стабилно покриване на бялата коса и сериозно изсветляване на корен.
 Основата ми е 5-ца с упорит червен пигмент.

Много, много благодаря Hands Pray Heart , и аз съм с упорит червен пигмент и тъмно кестенява към почти черна коса, всеки път с рижави корени независимо дали ме боядисва фризьор или сама вкъщи.. на всичко отгоре станах рижава и 4 пръста под корена опитвам да го изсветля, но досега все неуспешно Rolling Eyes ще пробвам и с Oway, дано се изсветли.. Благодаря още веднъж за отговора  Heart
Виж целия пост
# 198
Здравейте, някой ползвал ли е оцветяваща маска на Велла, която се нанася върху суха и подсушена коса и после се отмива? От фризьорката ми си закупих такава и още не смея да я използвам. Идеята е да се премахват жълтите оттенъци от русата коса.
Виж целия пост
# 199
Ако е ето тази

Аз съм я използвала, получих хубав пепеляв нюанс, но аз имам дълга коса и ми е точно за 2 ползвания, а цвета от нея при мен падна още на първото измиване, та не ми е рентабилна.
Виж целия пост
# 200
Ей, да похваля сребърния балсам на Милк шейк. Хем ми подхранва, хем дава много хубав блясък и убива жълтото.
Виж целия пост
# 201
    Привет и от мен,да се похваля,че ме боядисаха с Мажирел,та поне малко се заличи ужасния миши цвят😂
Виж целия пост
# 202
Ако е ето тази

Аз съм я използвала, получих хубав пепеляв нюанс, но аз имам дълга коса и ми е точно за 2 ползвания, а цвета от нея при мен падна още на първото измиване, та не ми е рентабилна.
Да, имам лилавия нюанс, втората на долния ред. Моята коса е средно дълга, не знам за колко нанасяния ще ми стигне. А как я нанасяш така, че да ти покрие равномерно косата?
Виж целия пост
# 203
За всички продукти за оцветяване за дълга коса - много разресване. Понякога дори мокря гребена допълнително.
Виж целия пост
# 204
Здравейте, коя точно Ви направи пепеляв нюанс? Аз си взех лилак фреш мисля беше и станах доста лилава и ми държа поне 3 измивания...

Ако е ето тази

Аз съм я използвала, получих хубав пепеляв нюанс, но аз имам дълга коса и ми е точно за 2 ползвания, а цвета от нея при мен падна още на първото измиване, та не ми е рентабилна.
Виж целия пост
# 205
Първата на втория ред.
Аз обикновено взимам кичур и разтривам между двете ръце и пак понякога не хваща равномерно, но така става най-добре.
Виж целия пост
# 206
Момичета, някоя може ли да ми каже това какъв нюанс се води като цвят? След многото експерименти и бои ми се струва,че близък до този  цвят мога да докарам. Последно пробвах с Wella  и ми избиха кофти корени, Дори взех 66/02 за корени, защото препоръчват за бяла коса и пак не ми покри добре. Напоследък каквото и да взема не покрива добре бялата коса или жълтее.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 207
Ще я пробвам тази оцветяваща маска, така и така съм давала пари за нея, но си търся по-скоро и оцветяващ шампоан, който да премахва нежеланите жълти и оранжеви оттенъци. Вие какво ползвате и сте доволни?
Виж целия пост
# 208
Аз съм най-доволна от Olaplex 4, не изсушава косата, но наистина прави доста пепепляви и сиви оттенъци. Аз точно това търся и много ми харесва резултата.
Виж целия пост
# 209
Ще я пробвам тази оцветяваща маска, така и така съм давала пари за нея, но си търся по-скоро и оцветяващ шампоан, който да премахва нежеланите жълти и оранжеви оттенъци. Вие какво ползвате и сте доволни?
На Andrea ползвам тъмно лилав е за жълти и оранжеви отенъци,но зависи все пак до колко е изсветлена косата,аз съм брюнетка с балеаж,върши работа,но трябва системно,издържа  ми 1-2 миенета и после пак с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия