Боледуване на децата ни-тема 76

  • 28 008
  • 753
# 375
Нашата лекарка казва да изчакам 2 часа в тези случаи.
Виж целия пост
# 376
Ваня,Нурофен защо не дадеш?Той също освен противовъзпалително е и за болки.Ти не даваш ли хапчета на голямата?
Хоуп,аз изчаквам два часа и тогава давам друго.
Аз да питам пак за пресипнал глас Хомеовокс ли беше?
Виж целия пост
# 377
Хомеовокс и Хомеожен знам, че са за гласа.
Виж целия пост
# 378
Дани, не може да гълта хапчета. Дадох ефиралган, защото е ниска температурата, реших да си оставя нурофена за по-късно ако вдигне много.
Виж целия пост
# 379
Здравейте отново бебче на 13 дена , по колко капки витамин Д трябва да приема , педито вика по 2 к , Лк вика по 1к , тотално се обърках , не помня с баткото как процедирах . Благодаря
Виж целия пост
# 380
Аз давах 1 капка ..когато ми вдигнаха капките на 2 ми направи проблем с бъбреците ...
Виж целия пост
# 381
Аз давах 1 капка ..когато ми вдигнаха капките на 2 ми направи проблем с бъбреците ...
а мога ли да смеся с млякото или капвам направо в устата или в малка лъжичка , вие как давахте
Виж целия пост
# 382
В лъжичка  с малко мляко да или на биберона давах аз
Виж целия пост
# 383
Според мен зависи и с какво количество витамин Д в една капка и този, който давате. Каката ми беше на АМ, където също има витамин Д, много рано се затвори фонтанелата, дори го спряхме на 4 месеца. На  бебка свърши в Турция, купих от там, после педиатърката каза, че трябва по три капки от него. Най добре се усвоява с нещо мазно, на каката давам върху кашкавалче и саламче. На бебка може с в лъжичка, напрово в устата. Както ви е удобно.
Виж целия пост
# 384
Ние все пак стигнахме до Велата. Сутринта се събуди с по-силен обрив на лицето и гърба, и вече имаше по гърдите и ръцете. Там го прегледаха, не се установи друго, докторът също сметна, че е някаква алергична реакция и му назначи система Урбазон и глюкоза, утре пак трябва да отидем на преглед и може би пак ще му сложат система. Зверска диета от черен хляб, вода и варени картофи. Съученичка на детето преди месец е била по същия начин, майка ѝ я развела из различни специалисти, били единодушни, че е късна реакция след Аугментин. Моят също пи Аугментин, но в края на декември....А докато му течеше системата, приеха още две деца с такъв обрив, едното също било на Аугментин. Изобщо....
Виж целия пост
# 385
Момичета, аз влизам с малко по-странен въпрос.
Малкият ми го върнаха в сряда от градинката с ларингитна кашлица и помолиха като го пускам пак, да занеса бележка от личната, че е клинично здрав.
Личната го прегледа, изписа ни стандартното лечение и ми даде бележка без дата, за да си я напиша аз като реша да го пускам.
Той вече е добре и утре ще си е на градинка.
В този случай коя дата трябва да пиша:
02.02 - петък
или
05.02 - понеделник?
Виж целия пост
# 386
Витамин Д,давах по 2 капки по препоръка на лекар.Слагах го в млякото или на върха на малка лъжичка.
Моме,моя пи Аугументин,но странични реакции не е имал.
Роскет,аз бих писала Понеделник.Ако помня правилно ОЗБ бележките важяха 3 дни.
Ваня,как е твоята?
Хоуп,благодаря.Взех Хомеовокс и ще давам,че снощи доста е викал и гласа му е пресипнал.
Виж целия пост
# 387
Момето, моите веднъж са пили Агументин и едната получи обрив, но на 10-тия ден от приема. Вярно, че дава късни реакции, но чак месец след това не ми се вярва. Доколкото си спомням, беше писала, че ходиш във Вела в Пловдив, аз изобщо не съм доволна от педиатрите там и бих имала едно наум, макар че в случая наистина Урбазон е правилното лечение според мен.Ние даже направихме застраховка на нашите деца, за да имаме повече избор за частни прегледи, че на тези от Велата хич им нямам доверие.
Виж целия пост
# 388
Момичета, аз влизам с малко по-странен въпрос.
Малкият ми го върнаха в сряда от градинката с ларингитна кашлица и помолиха като го пускам пак, да занеса бележка от личната, че е клинично здрав.
Личната го прегледа, изписа ни стандартното лечение и ми даде бележка без дата, за да си я напиша аз като реша да го пускам.
Той вече е добре и утре ще си е на градинка.
В този случай коя дата трябва да пиша:
02.02 - петък
или
05.02 - понеделник?

Пишеш петък 02.02.
Виж целия пост
# 389
Тони,ако пише 02.02.няма ли в Понеделник да е невалидна бележката?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия