Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 77 (м. февруари)

  • 34 846
  • 821
# 210
Ама аз не пуша Joy
Виж целия пост
# 211
Искам да се оплача, че килограмите ми вървят нагоре -надолу и много ме дразнят Joy
Все си мисля, че съм много режимна, последните дни съм яла зеле с месо, салати, зелен фасул с месо (той нали е режимен?), сутрин закусвам малко филе и кашкавал, под малко имам предвид, че двете общо правят около 100 грама, кюфтета си пържих, сама че да съм сигурна че няма нещо забранено и след няколко дни хранене по канон се качвам, и...две кила нагоре.... Аааа, хич не е честно, ама продължаваме търпеливо, все някога трябва да тръгне нанякъде Joy
Виж целия пост
# 212
Здравейте и добри дошли на всички нови момичета 💐
Елора липсва ❤
Аз слагам ряпа/алабаш които ползвам вместо картофи. На фраер не ми харесаха обаче в мусаката 😃
Е никой не разбра че не е с картофи 🤣
Даже им се услади 😃
Аз продължавам да съм само +3 кг което незнам ок ли е не е ли😃
Ям си както приди тс режимна и си правя клекове. Много добре се чувства тярото ви от тях а и провя някои от тай чи онези с махането на ръце имам чувството че от тях ръцете ми верно станаха по-тънки. Не са онези ми ти гребла🤣

Имам да чета още ще се връщам назад
Виж целия пост
# 213
Как така липсвам? Joy
Виж целия пост
# 214
Eлора, пропуснала съм факта и грешно съм разбрала, но браво на теб. Тъкмо свалих един виц,и ти да не пушиш. Няма нищо. Изтривам го.
Дара ❤️, вясвай се от време на време. Групата расте.ли расте. Ще взема да пробвам и аз ряпа за картофи в мусака..имам малко замразена кайма, но ще стане за събота.
Днес телешко с доматен сос и грах. Много ми е сухо, а телешко варено без картофи нещо не ме влече.
Москуита, и аз съм на платото. Минах към шестицата, ама нещо се закучи работата. Аз съм доволна, че си влязох я едно стари дънки и майната му на кантара...
Виж целия пост
# 215
Това с всичките хормони на щитовидната е много сложна работа. Ендокринолозите обикновено си гледат само ТСХ-то да е в норма и за тях останалото е окей. Аз имам от 10 години диагностицирано и никога не съм видяла всички едновременно в норма. Да не говорим колко лошо ми ставаше при всяко нацелване на дозата или смяна на фирмата, защото тукашната здравна каса поема само определена фирма и често е различна, а не можеш да си купиш просто така тироксин от аптеката...

Да ви споделя малко за моя начин на хранене, някакси интуитивно са били храни с нисък ГИ, аз много обичам яйца, зрели сирена, маслини, месо, плодовете не са ми вкусни въобще - единствено боровинки, малини, къпини, ягоди.
От зеленчуците обичам броколи, карфиол, гъби, домати и краставици. Днес до обяд си се храних само с неща, с които обикновено се храня - сутринта бъркани яйца със сирене и краставички, на обяд пилешко със зеленолистна салата. Сензорът ми беше много стабилен, дори след като хапнах обичайното парче черен шоколад с кафето. Аз много обичам хляб и паста, но рядко си позволявам заради щитовидната, а и заради теглото.

Обаче след работа пекох питки на децата и изядох една (няма и 100 гр) и захарта ми скочи до 182, което е 10,1. Бях в супермаркета като ми се появи пак онова усещане за мозъчна мъгла и си погледнах сензора. Очевидно хлябът е проблемен за мен и ще трябва да го избягвам. Тези дни ще ям още веднъж, в комбинация с нещо друго, за да видя как реагира.
Виж целия пост
# 216
Да напомня да си следите ПХ на урината. Кисела урина, няма сваляне. Невена.
И аз съм така. Уж салати ям, зеленища , ама то колко ли полезно има този сезон в тях. Ще дойде лападът и копривата, и ще оправим и пх, и килата.
Поне правим крачки в хубавото време.
Дара, ми много добре, че не качваш . Heart С моята бременност качих само последния месец, като родих, и се слепнах пак. Ама бях на 25 години. И 55 кила.

Гущерски е голям Магелан, браво. И вЕрно са тлъсти колумбийците и хич не им пука Joy

Arhinora, при хляб и при здрави хора кз се качва , зависи кога се връща в нормални граници.
До 2 часа трябва да е нормална.
При теб как е ?

Аз веднъж с един ориз се подведох в гювече,  а бях на режим. И на първи час скочи кз над 9, на втори паднаа около 3 и ми стана лошо.

Няма да забравя сестра ми веднъж дойде до нас пеша, близо живеем, на около 5000 крачки, беше яла баници за закуска. Ами 4, 7 и беше на първи час още. Тя е доста слаба, с добър метаболизъм и напълно здрава,  пу- пу.
Това пак по указания на Невена. След ядене, половин час бързо ходене, или падане на кз на 5.

При сестра ми си се беше получило поо естествен път.
Виж целия пост
# 217
Има го и моментът че ако човек се храни постоянно с ниски въглехидрати, тялото си отвиква и ако му дадеш изведнъж, не се справя добре. То с всичко е така. Наскоро приятел който е веган, се полъгал по парче сирене Бри, че много му се дояло. Горкичкият, хич не можа да го храносмели, той такава храна по принцип не яде.
Аз донякъде и заради това не съм фен на много строго и много продължително кето през цялото време. Трябва си да е гъвкав тоя метаболизъм а не да може само на захар да кара или само на мазнини.
Сега, докато човек гони подобряване на показатели и особено ако са много влошени, наистина бива да е по-обрано. Но поне за мен нонстоп кето не звучи добре. То и преди не звучеше, ама откакто се запалих по тия теории че при жените бива и цикъла да си съблюдаваме, съвсем. Не че спазвам особено да спра фастовете в определени периоди де, то просто не ми се яде толкова скоро и пак съм си на интервално хранене, ама все пак.
Виж целия пост
# 218
Eлора, пропуснала съм факта и грешно съм разбрала, но браво на теб. Тъкмо свалих един виц,и ти да не пушиш. Няма нищо. Изтривам го.

Аз пуша, давай вица. Simple Smile

Москита, направи си едни дневник. В продължение на седмица се тегли всеки ден и си записвай всичко каквото си яла и пила.
Не знам имаш ли проблеми с щитовидна жлеза? В дните около цикъл също варира теглото.

Пристигна ми калиевият цитрат с вкус на лимон. Всъщност, как се пие? Аз засега пия по една доза сутрин.
Виж целия пост
# 219



Няма да забравя сестра ми веднъж дойде до нас пеша, близо живеем, на около 5000 крачки, беше яла баници за закуска. Ами 4, 7 и беше на първи час още. Тя е доста слаба, с добър метаболизъм и напълно здрава,  пу- пу.
Това пак по указания на Невена. След ядене, половин час бързо ходене, или падане на кз на 5.

При сестра ми си се беше получило поо естествен път.

Тъкмо щях да пиша и аз за ефекта на многото макар и режимно ядене и бързото ходене при мен днес. Обядвах шопска салата и панирани  калмари голяма порция, нали да не остана гладна, че 2 пъти само ям вече по ваша препоръка, това в 11.30, в 17 премерих КЗ - 8,9. такова нещо не бях виждала. Станах и ходих 6000 крачки, върнах се и о, чудо - 4.0. Ще знам вече, никави пържено, панирано, големи порции и задължително ходене и спорт при висока захар. Току що открих Америка  Simple Smile
Вечерях свинска малка задушена свинска пържола с микс зелени салати , премерих на първия час 5,7.
Виж целия пост
# 220
"Многото режимно хранене"- панираните калмари не са режимни. Поне панировката по тях не е, а и не се знае в каква мазнина са пържени. По-скоро КЗ се е покачила заради панировката, а после е спаднала до 4 и заради избълван инсулин. Ходенето може също да е повлияло, но при мен няма чак такъв ефект от само 6000 крачки...
Виж целия пост
# 221
Напълно съгласна с Натка за кетото.
Когато в началото се хранех по-чисто, ако ядях ориз например КЗ скачаше до 9. Сега, 2 години по-късно, се храня доста по-либерално и няма такива скокове. Всъщност вече горе-долу по веднъж в седмицата ям по нещо “забранено”, в умерени количества, разбира се.
Виж целия пост
# 222
"Многото режимно хранене"- панираните калмари не са режимни. Поне панировката по тях не е, а и не се знае в каква мазнина са пържени. По-скоро КЗ се е покачила заради панировката, а после е спаднала до 4 и заради избълван инсулин. Ходенето може също да е повлияло, но при мен няма чак такъв ефект от само 6000 крачки...
Ами не знам дали е от избълван инсулин, след като КЗ не спадна за 6 часа, а след ходене веднага спадна?
Виж целия пост
# 223
Сега се върнах пак да прочета...КЗ е била 8,9 5-6 часа след хранене? Това са доста часове, как ли е била преди това?🤔 Още повече се чудя какво е имало в панировката на калмарите...
Аз нерядко след разходка отчитам или същата, или по-висока КЗ. Това и без ядене преди разходката.😂 Затова казах, че при мен крачките трябва да са доста повече от 6000, за да видя и ефект понижаване на КЗ.🙂
При всички положения, полза от ходенето има.
Виж целия пост
# 224
Панирани калмари... То повече панировка отколкото друго, всякакви магарии можеш да очакваш с КЗ като това се и изпържи в олио и се наядеш хубаво с него.
То ясно че на всеки се случва да изяде нещо не особено подходящо, ако е рядко не е болка за умиране. Е, хубаво е да не го счита за режимно такова хранене, за да си знае че не бива често.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия