Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 92

  • 62 627
  • 849
# 405
Здравейте, преди около месец правихме "новата" вирусология anti-HBs (хепатит В) преди процедура. Днес излязохме и двамата позитивни, като от четене по нета установих, че това по-скоро е добре и означава "задоволителен формиран имунитет" от прекарано заболяване или ваксина. Аз не съм си правила ваксини извън стандартните по календар като дете, да разбирам, че е имало и такава по календар? Някой друг има ли резултати и идея какво значат?

Този показател не ви ли излезе като количествен, т.е да ви излезе колко mUL/ml от тези антитела (anti-HBs) притежавате?
Обикновено anti-HBs се използва за проследяване на имунитета след ваксинация (колко е напрегнат). Спрямо това количество се определя дали има нужда от повторна ваксинация или човекът е достатъчно защитен и не е нужно. Ваксината с/у хепатит В не изгражда доживотна защита и затова се препоръчва изследване на антитела на определен период от време (именно показателя, който вие сте изследвали) и при ниво под 10 или 30 (не съм сигурна за стойностите) поставяне на бустерна доза, ако има нужда от такава.

При нас в БГ, на всички новородени след 1992-ра се поставя ваксина до 12 час от раждането, след това си е в имунизационния календар на първия и на шестия месец. Тоест, ако сте родени и двамата в този период - полученият резултат е вследствие от ваксинация.

Та хубаво е да имате висок брой anti-HBs в случая Simple Smile Те са високи при оздравяваща остра инфекция (положителен развой), при имунизирани и след преболедуване. За остра инфекция се проследяват едни други показатели.
Виж целия пост
# 406
Благодаря за изчерпателния отговор. И двамата сме родени преди 1992 г. Да, количествен е резултатът, при мен 200+, при него 300+. Той е правил доброволно ваксина извън календара, а аз не помня да съм правила, но явно и аз съм с имунитет. Simple Smile
Виж целия пост
# 407
Здравейте момичета. След положителен тест бях вчера на преглед и се оказа,че при ЗЕТ сме върнали 2 5дневнш ембриона, а в момента в мен има 3 със сърдечна дейност и трите и еднаква големина. Другата сед. Пак ще съм на преглед и ще чакам да се върне моя доктор от отпуска в началото на август за да каже какво правим. Но докторката, която му поема пациентите в момента каца,че сигурно ще трябва да се махне едното. Някой бил ли е в такава ситуация? Какво направихте? Как се разви бременноста?
Виж целия пост
# 408
Здравейте,

Имам племенница, която е хомосексуална и няма нищо лошо в това. Вчера късно вечерта ми се обади и ми каза, че от Надежда ѝ предлагат, ако искат дете с партньорката ѝ, могат да разделят яйцеклетки и за тях ще е безплатно бебеправенето.

Отначало помислих, че не е разбрала правилно, но това не ми дава мира и реших да проуча темата по-подробно. Намерих доста информация по въпроса в различни източници, включително тук, във Facebook и в Twitter.

Някой от вас сблъсквал ли се е с подобна ситуация? Ако да, моля да ми пишете.

Въпросът е, разделените яйцеклетки къде отиват?

Благодаря предварително за съдействието.
Виж целия пост
# 409
Радина, предполагам, че половината годни я. се даряват.
Виж целия пост
# 410
А като нямат деца ?
Радина, предполагам, че половината годни я. се даряват.
Виж целия пост
# 411
Сигурно се замразяват и даряват след като им се роди дете. И би трябвало да са обяснили какво предлагат.
Виж целия пост
# 412
Вчера късно вечерта ми се обади и ми каза, че от Надежда ѝ предлагат, ако искат дете с партньорката ѝ, могат да разделят яйцеклетки и за тях ще е безплатно бебеправенето.

Отначало помислих, че не е разбрала правилно, но това не ми дава мира и реших да проуча темата по-подробно.
Правилно е разбрала. И ние с жена ми искахме да сме по тази програма, но нещо не стана така, не разбрах защо, но не сме по нея, съответно бебеправенето си го платихме и не сме дарявали яйцеклетки. С второто дете ще настоявам да сме по програмата обаче, щом си я има. Предполагам, че яйцеклетките се запазват докато не се роди дете, и тогава се даряват, заради законите.

Успех на племенничката и жена ѝ Hug
Виж целия пост
# 413
Ами помолих я да пита. Веднага се дават.
Замразени губили качество.
А в същото време предлагат замразени внос
Ходи и разбери ...
Вчера късно вечерта ми се обади и ми каза, че от Надежда ѝ предлагат, ако искат дете с партньорката ѝ, могат да разделят яйцеклетки и за тях ще е безплатно бебеправенето.

Отначало помислих, че не е разбрала правилно, но това не ми дава мира и реших да проуча темата по-подробно.
Правилно е разбрала. И ние с жена ми искахме да сме по тази програма, но нещо не стана така, не разбрах защо, но не сме по нея, съответно бебеправенето си го платихме и не сме дарявали яйцеклетки. С второто дете ще настоявам да сме по програмата обаче, щом си я има. Предполагам, че яйцеклетките се запазват докато не се роди дете, и тогава се даряват, заради законите.

Успех на племенничката и жена ѝ Hug
Виж целия пост
# 414
Ако се дават веднага, щяха да ни позволят с жена ми да си разменим яйцеклетки. Изрично питахме, когато правихме първото си дете, но казаха, че заради законите в момента в България, не може.
Ще питам и аз, няма да оставя така нещата. И ние сме по този път Grinning
Виж целия пост
# 415
Сега я помолих да пита другите две двойки .
Веднага се дават
Но на ненознати за тях хора
Ако се дават веднага, щяха да ни позволят с жена ми да си разменим яйцеклетки. Изрично питахме, когато правихме първото си дете, но казаха, че заради законите в момента в България, не може.
Ще питам и аз, няма да оставя така нещата. И ние сме по този път Grinning
Виж целия пост
# 416
РВМС са ми поставяли доста пъти и винаги се ръководят от овулацията. Когато имам овулация, в деня на овулация (ден 0) давам първа кръв и ми казват в колко часа след 2 дни да отида да дам втора кръв и в колко часа ще е прилагането на лекарството. Дава се кръв в ден 0 и в ден 2 (втория ден след овулация). Два часа след втората кръв ми го прилагат. В рамките на тези 2 часа кръвта бива обработена и лекарството е готово.

Напоследък често нямам овулация заради възрастта си, затова пия естрофем за лигавица (в моя случай се налага) и се ръководим от хормоните и лигавицата дали ще има или не трансфер, но така или иначе си поставям лекарството. Определя се ден 0, от който започвам прогестероновите препарати и тогава давам първа кръв. Падат ми се 13 или 14 ден от МЦ. След два дни си е същото - втора кръв и поставяне.

При мен РВМС прилагат заради влошени показания от имунологична биопсия. Ако има други причини за използването му, предполагам, че би могло да се прилага в други дни от цикъла.

Здравейте, знаете ли дали поставянето на PBMC е обвързано с цикъла и трябва да се прави в определен ден или може да се направи по всяко време?

Аз също нямам овулация, с ПКЯ и ИР съм и доктор Цветков два пъти ми прави трансфер с медикаменти протестерон и естрофем по схема, без да прави лека стимулация и да предизвика овулация. И двата ми трансфера са неуспешни по тази схема.
На Вас предлагат ли Ви друг подход? За следващия ЗЕТ ще настоявам да ми предизвика овулация, тъкмо и прогестеронът няма на е нисък. Последният път беше 7 и ми дадоха още в деня на трансфера 2х25 Пролутекс, за да наваксаме. Нещо не стана. Ще ми бъде полезно да споделите за Вашия опит.
Виж целия пост
# 417
Здравейте, момичета не намерих инфо за изследването А1 разбрах от рецепция ,че е 240лв ,но какво точно представлява колко често се прави какви са сумите за лечението, което предстои според него и най-вече доволни ли сте от резултата?Някой да е минал по този път, за да сподели ще ми бъде от полза може и на лични, както ви е удобно.Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 418
Аз също нямам овулация, с ПКЯ и ИР съм и доктор Цветков два пъти ми прави трансфер с медикаменти протестерон и естрофем по схема, без да прави лека стимулация и да предизвика овулация. И двата ми трансфера са неуспешни по тази схема.
На Вас предлагат ли Ви друг подход? За следващия ЗЕТ ще настоявам да ми предизвика овулация, тъкмо и прогестеронът няма на е нисък. Последният път беше 7 и ми дадоха още в деня на трансфера 2х25 Пролутекс, за да наваксаме. Нещо не стана. Ще ми бъде полезно да споделите за Вашия опит.

Хмммм, ха сега де...!, като не мога да се сетя как точно приемах естр0фема в 2021 г., когато забременях с дъщеря си от трети ЗЕТ... По онова време имах овулации, но д-р Персенска ми предписваше 2х1 естр0фем от 2-3 ден на МЦ. При единия от трите ЗЕТ започнах естр0фема след трансфера. Два от трите трансфера бяха с имплантация и единият от тях се разви в бременност. Подходите при трите ЗЕТ се различаваха в прилаганите вътрематочни лекарства.
Тази зима, при овулация идваща през цикъл, винаги бях на 2х1 естр0фем, но имаше един цикъл по време на подготовките, в който така и не направих читава лигавица. ЗЕТ в януари-февруари беше неуспешен.
И при четирите ЗЕТ прогестеронът в деня на трансфера беше около 60.
При последния, с ановулаторния цикъл, освен обичайния 2х1 цикл0гест за подготовка от ден 0, док беше съобразила и включи дуфаст0н и 2х25 пр0лутекс. Може би повече прогестеронови препарати от ден 0 и при Вас биха дали по-висок резултат. При мен това определено подейства.
Тъй като сега съм с ДЯ, закупени от банка - за пестене на време от чакане, съм в друга клиника, където ми предписаха по-висока доза естрофем - първо 3х1, а после 4х1. Преди дни новият док ми каза да пия и чай от листа на малина. Дано има ефект, но при билките си трябва време, което ме притеснява. Така че сме на етап "треперене в очакване" (особено заради ползването на замразени Я) и все още нямам резултати. Сега новият подход е това - по-висока доза естр0фем и включване на PRP в допълнение към PBMC в циклите на подготовка - прилагат ми вътрематочни лекарства в 2-3 поредни МЦ.
Говорили сме с док и за климара вместо естрофем, но го няма налично в аптеките. Намерих го в турска онлайн и евентуално може да предложа да пробваме и с него.
Виж целия пост
# 419
Аз съм със СПКЯ, ИР и много нередовен цикъл. Имам два трансфера в друга клиника завършили съответно с двуплодна бременност и извънматочна бременност, и един в Надежда без имплантация. И при трите трансфера съм била на естрофем от 2ри ден на МЦ. При първите два терапията ми беше 3х2 естрофем + дуфастон 3х2 + утрогестан 3х2/циклогест 2х1, при последния 3х1 естрофем + 2х1 пролутекс 25.
При първите два не ми е изследван прогестерона, но смятам че беше добре щом износих близнаци без проблеми, а при извънматочната кървене почна 4 дни след спиране на прогестерона. При последния в деня на трансфера и в деня на теста беше 24ng.
Така че аз самата нямам проблем с контролирания цикъл на фона на СПКЯ. Извънматочната и неуспешния вече сампо съвсем други причини.
Та signora, ако лигавицата ти с естрофем е добре, може просто следващия път от началото да започнеш с пролутекс щом не го усвояваш вагинално.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия