Румъния /Тема 4/

  • 59 630
  • 822
# 195
По границата с Румъния в момента е отврат. По-зле е и от границата с Турция където традиционно се чака най-много (Кап.Андреево-Капъкуле).
Автобусите са на общо гише с колите - Кардам и Дуранкулак.
Ако уцелите украйнска кола или автобус пред вас - страшно! Румънците не ги вълнува особено, но българите видят ли украйнски номер започва едно тарашене, ще си отвисите цял ден.
  Колежка е била миналата седмица на еднодневна екскурзия. Автобусите пред техния са били 24 броя…Над 8 часа висене само на българската страна.
Такова чудо и до Одрин не е било (там съм чакала 5 часа..)

Затова написах, че подобно нещо не бих си причинила по това време през Кардам и Дуранкулак, а в следващите над 2 години през Дунав мост - никога!!! Следващите 2 години и половина да минеш през Дунав мост ще е равно на едно  - пълен мазохизъм!
Виж целия пост
# 196
За средата на октомври откъде ще е най-добре да минем, ще пътуваме в петък, ако има значение?
Виж целия пост
# 197
Не знам как е сега, но миналото лято минавах през Дунав мост няколко пъти на път за Букурещ и обратно, никакво чакане, нито с кола, нито с автобус. Много бързо става, трябват ти няколко лей за винетка.

Станало ли е нещо, че да има проблеми сега? Питам, защото това лято пак мислим да ходим.
Виж целия пост
# 198
Ремонт е станал. https://www.api.bg/bg/novini/na-10-yuli-zapochva-osnovniyat-remo … ost-pri-ruse.html
Виж целия пост
# 199
Не знам как е сега, но миналото лято минавах през Дунав мост няколко пъти на път за Букурещ и обратно, никакво чакане, нито с кола, нито с автобус. Много бързо става, трябват ти няколко лей за винетка.

Станало ли е нещо, че да има проблеми сега? Питам, защото това лято пак мислим да ходим.

Над 2 години ремонт започва точно в разгара на сезона
Виж целия пост
# 200
Той като ще е 2 години все 2 сезона ще хване.
След 2 седмици ще кажа как е.
Запазили сме вече настаняване, билети купени за Терме.
Виж целия пост
# 201
И аз започнах обратното броене. Тепърва ще купувам билети за Терме и винетка.
Четох в сайта на АПИ, че ремонта стартира с платното на влизане в България.
Виж целия пост
# 202
Да попитам българките, които живеят в Букурещ. Къде има бутици  на румънски дизайнери на дрехи и обувки, знаете ли?
Виж целия пост
# 203
Що се отнася до преминаването на границата, пробвахме един от онези нови гранични пунктове, които са насред нищото, когато отидохме в Балчик преди няколко седмици, и беше напълно празен. Там не могат да минават автобуси, ТИР-ове също, само за леки коли и само през деня. Бяхме единствената кола, която пресичаше в неделя на ГКПП Северняк - Добромир. От там, ако отидете до Букурещ, можете да стигнете до магистрала А2 при Черна вода за около 1 час и да преминете по моста там (има такса, можете да я платите онлайн, чрез съобщение или на будката). Колкото до пътя за Северняк, от българска страна не е идеален, но поне е с асфалт и ако не караш много бързо и търсиш дупките е добре. От румънска страна е добре, окръжният път наскоро беше ремонтиран, доколкото мога да кажа. Може би това може да помогне на някого.
Виж целия пост
# 204
Що се отнася до преминаването на границата, пробвахме един от онези нови гранични пунктове, които са насред нищото, когато отидохме в Балчик преди няколко седмици, и беше напълно празен. Там не могат да минават автобуси, ТИР-ове също, само за леки коли и само през деня. Бяхме единствената кола, която пресичаше в неделя на ГКПП Северняк - Добромир. От там, ако отидете до Букурещ, можете да стигнете до магистрала А2 при Черна вода за около 1 час и да преминете по моста там (има такса, можете да я платите онлайн, чрез съобщение или на будката). Колкото до пътя за Северняк, от българска страна не е идеален, но поне е с асфалт и ако не караш много бързо и търсиш дупките е добре. От румънска страна е добре, окръжният път наскоро беше ремонтиран, доколкото мога да кажа. Може би това може да помогне на някого.

Чрез съобщение дори с румънската ми телефонна карта не можех да плащам на кола с Български рег. номер. Само на будката.
Виж целия пост
# 205
Чрез съобщение дори с румънската ми телефонна карта не можех да плащам на кола с Български рег. номер. Само на будката.

Можете да опитате на този сайт: https://www.taxadepod.ro/

Уверете се, че сте избрали държава: България. Ако формулярът не ви позволява да продължите, превключете клавиатурата към латинските букви, когато го попълвате. Българските регистрационни табели така или иначе имат само общи букви между кирилица и латиница.
Виж целия пост
# 206
Чрез съобщение дори с румънската ми телефонна карта не можех да плащам на кола с Български рег. номер. Само на будката.

Можете да опитате на този сайт: https://www.taxadepod.ro/

Уверете се, че сте избрали държава: България. Ако формулярът не ви позволява да продължите, превключете клавиатурата към латинските букви, когато го попълвате. Българските регистрационни табели така или иначе имат само общи букви между кирилица и латиница.

Когато заживях в Румъния 2011г. този сайт не мисля, че съществуваше, та и години по-късно.

От коя година е това?
Виж целия пост
# 207
Чрез съобщение дори с румънската ми телефонна карта не можех да плащам на кола с Български рег. номер. Само на будката.

Можете да опитате на този сайт: https://www.taxadepod.ro/

Уверете се, че сте избрали държава: България. Ако формулярът не ви позволява да продължите, превключете клавиатурата към латинските букви, когато го попълвате. Българските регистрационни табели така или иначе имат само общи букви между кирилица и латиница.

Когато заживях в Румъния 2011г. този сайт не мисля, че съществуваше, та и години по-късно.

От коя година е това?

Не знам, имам шофьорска книжка само от миналата година и преди не се интересувах от тази материя. Млад съм. Simple Smile
Виж целия пост
# 208
Здравейте, и ние плануваме пътуване до Замъците в Синая и Бран. За първи път ще пътувам за Румъния и наистина ме интересува, дали през Русе-Дунав мост е най-добре да се пътува? Мисля, да тръгна в събота сутринта и обратно в понеделник обратно за София. 2 нощи в Синая, за да видим замъците Пелеш, Бран и Черната катедрала в Брашов. Мислите ли, че две нощи ще ни стигнат? И друго, освен винетка, мед. застраховка и изрядни документи за колата, друго ще ни трябва ли? Благодаря!
Виж целия пост
# 209
Здравейте, и ние плануваме пътуване до Замъците в Синая и Бран. За първи път ще пътувам за Румъния и наистина ме интересува, дали през Русе-Дунав мост е най-добре да се пътува? Мисля, да тръгна в събота сутринта и обратно в понеделник обратно за София. 2 нощи в Синая, за да видим замъците Пелеш, Бран и Черната катедрала в Брашов. Мислите ли, че две нощи ще ни стигнат? И друго, освен винетка, мед. застраховка и изрядни документи за колата, друго ще ни трябва ли? Благодаря!
Откъм документи друго не ви трябва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия