(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 56)

  • 37 906
  • 730
# 180
За съжаление в една борса ги гледах преди време и не беше никак малка сумата за една тухличка, а на теб ще ти трябват доста. Все пак зависи и какъв бюджет си предвидила за това.
Около 2000, 2500лв. Гледах покривна ламарина и там ще ми трябват 90листа, за това пространство. Пак стъпва 2000лв само тя. Отделно рамка и крепежи. Ако тухличките дойдат на тази сума или малко над, пак ще е по-удачно. Сега ще започна да проучвам цени.
Виж целия пост
# 181
Няма ли да ти е по бюджетно ако просто някой майстор ти ги вдигне с бетон или нещо . Или просто закови дъски една за друга и по дължината няколко за да може да се забият и да държат и пак ще стане . То дървото докато си изгние ще отнеме доста време , а и не е невъзможно да се сменят .

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WmRLyT5DshQ
https://lazara.bg/dom-i-gradina/gradina/zelenchukova-gradina/

Според мен дървото ще ти е по бюджетен вариант . Дори и да е от ламарина пак ще ти излязат златни , защото вече един лист ламарина струва около 30 40 лв . , а и не на всякъде я има . Другия вариант е с мрежа пълна с камъни . Но по големият въпрос е от къде ще вземете толкова пръс за да напълните леглата . От долу пак може да има нещо за да не слагате толкова пръс .
Виж целия пост
# 182
Няма ли да ти е по бюджетно ако просто някой майстор ти ги вдигне с бетон или нещо . Или просто закови дъски една за друга и по дължината няколко за да може да се забият и да държат и пак ще стане . То дървото докато си изгние ще отнеме доста време , а и не е невъзможно да се сменят .

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WmRLyT5DshQ
https://lazara.bg/dom-i-gradina/gradina/zelenchukova-gradina/

Според мен дървото ще ти е по бюджетен вариант . Дори и да е от ламарина пак ще ти излязат златни , защото вече един лист ламарина струва около 30 40 лв . , а и не на всякъде я има . Другия вариант е с мрежа пълна с камъни . Но по големият въпрос е от къде ще вземете толкова пръс за да напълните леглата . От долу пак може да има нещо за да не слагате толкова пръс .
Да, и това ше проверя, дъски за покрив, колко кубика ще ми трябват , те май са най евтини. Има прекрасна рал ламарина, златен дъб, за огради, но е брутално скъпа.
Леглата, да добра забележка. Имам останали парчета картони, кашони, греди, подпори, почиствани клони от паразитиращи храсти и дръвчета , от строежа на къщата доста био материал, който няма да се налага да изхвърлям. Ще го подредя на дъното, да си гние . Пак няма да е достатъчно. Ще се наложи да докарвам пръст допълнително и имам запазени няколко кубика, в съседния строеж.
Абе доста голяма инвестиция е задигнатата , естетическа леха. Не ще и дума, но не мога друго да си представя .
Сестра ми е голям любител, (според мен не само), има всякакви лехички. Тя си ги задига само с клонките от пролетното изрязване на овошките и преплита. Стои много приятно, но нейните са нисички. Ако ги направя така, ще трябва да хвърчат кучета и младежи през оградата 🤫
Виж целия пост
# 183
Твоите ще са високи и няма да стане с пръчки , а и не всички видове дървета стават за ограда . Някои много бързо съхнат и така . Според мен с дъски ще ти е най - бюджетно . Зависи също колко искаш да са дълги и широки , но ако е от дъски можеш да вземеш и метални ъгли . Ти хубаво ще ги сложиш тия отпадъци от долу , но ще трябва периодично да слагаш пръс защото тия ще слягат . Няма ли начин лехите да са отделно от футболиста и кучо ? А футболиста едва ли ще рита всеки ден .. Помисли добре . С каквото решиш да е все ще трябва някакъв бюджет . Има палети , които се продават по 5 6 лв . ако намериш и за по малко да им вземеш дъските .
Виж целия пост
# 184
Някой може ли да сподели за хубави и не безумно скъпи европалети откъде може да се вземат?
Поприключваме с ремота на старата къща и имам някои идеи за европалетите, както за отвън, така и за вътре, но ми трябвато поне 20-30 европалета.
Виж целия пост
# 185
Aila, аспержите от коренища ли са или от семена? Че аз миналата година сложих семена и поникнаха едни зеленяши, но запазих коренищата и сега ще ги слагам. Те нали не дават първата година истински аспержи.
Виж целия пост
# 186
Aila, аспержите от коренища ли са или от семена? Че аз миналата година сложих семена и поникнаха едни зеленяши, но запазих коренищата и сега ще ги слагам. Те нали не дават първата година истински аспержи.
Аз съм тепърва на първата година. Тоест сега си правя разсад, после ще го преместя на постоянно място, което още не съм избрала и догодина ще се надявам на някаква реколта евентуално.
Ще се радвам да споделиш дали при теб ще има нещо за бране тази година Simple Smile
Виж целия пост
# 187
Палети търси в ОЛХ или Базар има по 3 4 лв за брой . А може около теб да намериш и безплатно .
Виж целия пост
# 188
Палети търси в ОЛХ или Базар има по 3 4 лв за брой . А може около теб да намериш и безплатно .
Много благодаря!
Виж целия пост
# 189
Палети търси в ОЛХ или Базар има по 3 4 лв за брой . А може около теб да намериш и безплатно .
Явно не търся добре, но цените са доста по-високи на тези, които аз намирам. А дори не търся близо до София вече.
Виж целия пост
# 190
Палети търси в ОЛХ или Базар има по 3 4 лв за брой . А може около теб да намериш и безплатно .
Явно не търся добре, но цените са доста по-високи на тези, които аз намирам. А дори не търся близо до София вече.

Аз гледах че има по 3 4 лв или по договаряне . Вариант е ако видите някъде и попитате може и да ви ги дадът и без пари или ако имате транспот да отидете до място и да си вземете иначе доставката ще е повече от цената на палетите .
Виж целия пост
# 191
Бус имаме и няма проблем да ги вземем, въпросът е че под 15 - 20 лв не откривам нищо, но ще поровя повече. Ако не накрая съм склонна и повече пари да дам, но да приключа и с това, че вече от няколко години го отлагам. Simple Smile
Виж целия пост
# 192
Бус имаме и няма проблем да ги вземем, въпросът е че под 15 - 20 лв не откривам нищо, но ще поровя повече. Ако не накрая съм склонна и повече пари да дам, но да приключа и с това, че вече от няколко години го отлагам. Simple Smile
Аз намерих обява, за използвани на 10лв. На снимката изглеждаха запазени, но дали не е принципна, не се знае. Както и да е, ще търся. Идеята ми допада, доста. И да много подходящ размер 1 пале, почти 1 кв.м.
Виж целия пост
# 193
За повдигнатите лехи - имай предвид че с тази височина  конструкцията ще е много тежка, с времето ще започне да сляга на места и може да се разкриви. Т.е ти трябва много добре подготвена, здрава и стабилна основа.
Не бих ползвала дърво или нещо друго различно от бетон, защото след няколко години ако започне да се разпада, ще имаш проблем как да го укрепваш.
Чисто практически, ако не си в дъждовен регион повдигнатите лехи искат много поливане. За да не губиш време може да се инсталира капково, ти ще си прецениш дали разходите за вода си струват.
Пръстта в тези лехи с времето се изчерпва и трябва да се подмени.

Не разбрах защо трябва да са повдигнати лехи, не става ли  да вдигнеш плътна ограда на желаната височина, може и да е зидана за по-сигурно. И пред оградата да си садиш каквото искаш в земята. Или кучето ще влиза в лехите? Ако са храсталаци и отзад е плътна ограда, бързо ще изгуби интерес към тях.
Виж целия пост
# 194
https://www.olx.bg/d/ad/paleti-darveni-prodavam-CID262-ID8E5Dk.html
https://www.olx.bg/d/ad/paleti-80-110sm-h-5-00lv-nalichni-nad-50 … D262-ID9kuGD.html
https://www.olx.bg/d/ad/prodavam-paleti-darveni-skari-3lv-br-CID262-ID9qisq.html
https://www.olx.bg/d/ad/evro-paleti-i-skari-CID262-ID8NNDQ.html

Не гледате ,където трябва момичета . Пийте си следобедното кафе . Sparkling Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия