Майски бебета 2024г. - Тема 10

  • 40 621
  • 744
# 315
Коментирали сме чувалчетата и козметиката. Аз лично взех едно чувалче за преходни сезони засега, а относно козметиката като за начало съм заложила на Бочко и Hipp. Намеренията ми бяха да взема всичко на Бочко от една серия, но ползвах приложението INCI Beauty да сканирам съставките и някои от нещата на Бочко се оказаха с кофти съставки, та затова взех и няколко неща на Hipp. Ако пък не му се отразят добре на бебчо ще заменяме в последствие.
Виж целия пост
# 316
С това сладко на глава не се излиза Joy
Ние 4 години сме по репродуктивни и още тогава намалих сладкото, а последните 1-2 години с опитите инвитро тотално го ограничих. Та като забременях пак го върнах.. пусто му сладко и шоколади.
За козметика не съм купувала, но ще вземам Биодерма. За чувалче още се чудя..
Виж целия пост
# 317
Ох, това сладко... и преди да забременея си обичах, и сега е така. Впрочем, не е вярно, че с момче не ти се яде сладичко. Поне при мен това не важи.
Виж целия пост
# 318
Взех на Uriage 2в1 за къпане за тяло и коса, пак на Uriage крем за тяло, Bepanten за подсичане и спрейчето на A-Derma за пъпа. Трябва да взема спирт, физиологичен разтвор и съм готова.
Виж целия пост
# 319
+10кг. съм аз.
И аз не мога да се оплача от бременността ми като цяло. Да, понатежава ми и са ми трудни някои движения, вече почти не мога да си обувам обувките сама, но като цяло съм доста добре откъм неразположения. Нямам киселини, сутрешно гадене така и не съм имала, болките в ставите са били леки и за много кратко... Сега ми изтръпват ръцете сутрин и краката доста ми се подуват, но това са си бели кахъри, бременна съм все пак. Слава Богу, бих казала, че до момента изкарах много лека и прекрасна бременност и благодаря на бебчето ми, че не ми създава неприятни ситуации 😊
Иначе аз си карам с 2 чифта дънки за бременни, които си взех още в началото и с някои рокли. Понакупих си малко дрехи по-голям размер, защото няма веднага след раждането да вляза в топ форма, така че за лятото съм подготвена.
На изписването ще съм с рокля.
Виж целия пост
# 320
Аз вече съм +11 кг в 32+5, за последните 3 седмици 2 кг 🙄🙄🙄. Надявам се да се задържи този темп и да не кача повече от 4 до края....
Дрехите си ми стават, особено едни разтегливи трико тениски, даже бельото още снимки става, та се надявам да не е толкова зле положението след раждането. Мисля, че защото ограничих въглехидратите започнах да качвам, че ям повече ядки, а те са с бая калории.
На изписването предният път бях с клин и рокля за бременни и сега пак ще е нещо подобно. Въпреки, че моите летни рокли са разкроени в талията, та и те ще свършат работа.
Имам си яке и суетшърт за бебеносене и си избутах зимата 😀, а даже още не съм слагала приставките.
На мен движенията не са ми ограничени като цяло, въпреки, че вече ми е трудна да си епилирам бикини линията, ама този корем 😅

Вчера видях, че имам нови стрии, ама той вече надмина предишната бременност като размери ...
Виж целия пост
# 321
И аз си карам главно с клинове и рокли, нищо друго не ми е удобно. Коремът ми е станал огромен и толкова изпънат, че имам чувството че вече няма накъде да расте. Иначе цялостно не съм се променила особено, дори ако човек ме гледа в лицето, не би казал че съм бременна. Качила съм към 6кг в 32+4, а очаквах че ще са доста повече, но и не тръгнах от оптимално тегло.
Винаги съм имала предразположеност към напълняване, но сякаш точно с бременността килограмите отиват главно в корема. И си го харесвам, въпреки че ми тежи и ме ограничава доста вече. 😊 Ще видим как ще бъде в оставащите седмици. Но ако роклите все още ми стават и тогава, мисля да взема една от тях за изписването.

Киселини имам почти всеки ден, но вече им свикнах и се оправям бързо с тях като хапна цитрус или кисело мляко. Иначе сладко и на мен ми се яде всеки ден, но се стремя да е в по-малки количества, че и без това въглехидратите са ми слабост.
 
Днес съм на офталмолог и се надявам да ми даде зелена светлина за естествено раждане! 🙂
Виж целия пост
# 322
И аз първоначално ще заложа на бочко, хип или бебо. Ще взема и 1-2 чувалчета.

До момента съм около +10, колкото и добре да се движех за последните 2 седмици съм +2. Умирам за сладко, въпреки че до 6-ти месец ми се хапваше само солено, а съм с момиче.
Виж целия пост
# 323
Аз съм +11кг. в 32г.с., но не съм спряла да се тъпча цяла бременност Disappointed Relieved Такъв вълчи апетит не съм имала преди.

Иначе си карам с няколко клина, почти нищо друго не ми е удобно. За изписването нямам представа още, може би някоя широка рокля, ако е топло.

За козметика мноого се чудя още. Мислех да взема wooden spoon, но доставката до чужбина е убийствена. Май ще заложа на Биодерма накрая.
Виж целия пост
# 324
С каката ядях много сладко и таратор сега и тя така,днес закуси коремче с ванилия ужас така напада сладкото....
На миналото изписване бях с дрехи за бременни и плувах,но седях повече време в болницата и не ми се ядеше ...
Сега изобщо нз има една единствена рокля за бр. мисля с нея да съм 😁

За козметика нз
Взех една мустела за къпане нз дали ще се отрази добре ....има доста негативни коментари, ако не ние ще се къпем с нея.От каката винаги вкъщи има Бочко за къпане 😁
За лосионче нз....
Като цяло няма да купувам скъпи марки и аз,само ако се наложи.
Виж целия пост
# 325
Здравейте, мамита 🌸

Аз съм взела един комплект Мустела за начало. Беше на намаление и в много сладка чантичка. Включва 2 в 1 гел за тяло и косичка, мляко за тяло и вода без изплакване за дупе. Отделно съм взела бепантен крем за подсичане и този на мустела също.

И аз съм така със сладкото.. на мен ми се яде предимно сладко, но тестено-кексове, торти, мъфини. Бях в Икеа преди няколко дни и хапнах едно парче морковена торта и сега не мога да спра да я мисля. За сега съм +11кг от началото, надявам се да не кача повече от 2-3 до края.

Преди няколко дни бях на преглед и с акушерката коментирахме раждането, и как горе долу протича тук в Холандия, и честно казано се наплаших малко. Искат да си остана в къщи до към 4-5см разкритие и чак тогава да ходя към болницата. Да не забравяме, че тук нямам и запазена стая, а всичко е до късмет и колко е заето този ден. Аз казах, че не ме устройва този вариант, защото искам епидурална, не съм герой, а и няма гаранция колко бързо ще се случат нещата. Тя каза, че ако “много ме боли” може и по-рано, но има вариант да ме отпратят. Имам чувството, че правят всичко възможно ряжданията да са без никаква форма на обезболяване, защото така било естествено и правилно. Ние за това сме били родени. 🙃 Искат, ако ми изтекат водите и са чисти да остана 24 часа вкъщи. Въобще.. много се наплаших и с всеки ден мисля все повече дали да не се прибирам да раждам в България. ММ се цупи като ги наричам средновековни практики и разбирания, ама не е ли така?
Оплаках се. 👌🏼
Виж целия пост
# 326
За първо раждане и на мен в Токуда ми казаха да отида при 4/5см разкритие. Също така и аз ще заявя единична стая, но никой не ти гарантира, че ще има свободна. Спокойно, явно си е практика така да правят
Виж целия пост
# 327
Как така да ти изтекат водите и 24 часа да си седиш вкъщи 😳 На мен ми изтекоха водите в 20ч вечерта и в 3ч сутринта родих. Не мисля, че с изтекли води е добра идея да си седиш вкъщи. Само с контракции на по-големи интервали да, но това е абсурдно. На мен докторът ми каза, че тръгне ли раждането, до час да съм в болницата. Общо взето ще имам време само да се епилирам и да се облека.

За епидуралната - първият път бях без нея. Сега си правя устата да ми сложат упойка, но всички от болницата и моят доктор ме разубеждават.

Здравейте, мамита 🌸

Аз съм взела един комплект Мустела за начало. Беше на намаление и в много сладка чантичка. Включва 2 в 1 гел за тяло и косичка, мляко за тяло и вода без изплакване за дупе. Отделно съм взела бепантен крем за подсичане и този на мустела също.

И аз съм така със сладкото.. на мен ми се яде предимно сладко, но тестено-кексове, торти, мъфини. Бях в Икеа преди няколко дни и хапнах едно парче морковена торта и сега не мога да спра да я мисля. За сега съм +11кг от началото, надявам се да не кача повече от 2-3 до края.

Преди няколко дни бях на преглед и с акушерката коментирахме раждането, и как горе долу протича тук в Холандия, и честно казано се наплаших малко. Искат да си остана в къщи до към 4-5см разкритие и чак тогава да ходя към болницата. Да не забравяме, че тук нямам и запазена стая, а всичко е до късмет и колко е заето този ден. Аз казах, че не ме устройва този вариант, защото искам епидурална, не съм герой, а и няма гаранция колко бързо ще се случат нещата. Тя каза, че ако “много ме боли” може и по-рано, но има вариант да ме отпратят. Имам чувството, че правят всичко възможно ряжданията да са без никаква форма на обезболяване, защото така било естествено и правилно. Ние за това сме били родени. 🙃 Искат, ако ми изтекат водите и са чисти да остана 24 часа вкъщи. Въобще.. много се наплаших и с всеки ден мисля все повече дали да не се прибирам да раждам в България. ММ се цупи като ги наричам средновековни практики и разбирания, ама не е ли така?
Оплаках се. 👌🏼
Виж целия пост
# 328
Моя приятелка три пъти я връщаха от Щерев да си ходи в тях, че няма разкритие. От сутринта, та до вечерта чак, когато беше чакала толкова много и нямаше време за упойка. Роди доста бързо като най-накрая я приеха. Та явно не е само в чужбина.
Виж целия пост
# 329
sunnyalexacc Ох, никак не звучи приятно това. Как се предполага, че трябва да знаеш кога си с 4-5 см разкритие, че тогава да отидеш Astonished
До колкото чувам отзивите от другите страни май тук направо си ни глезят с прегледите и болничния престой.

Аз да се оплача, тази нощ ми беше кошмарна. Вчера явно се преуморих от ходене по задачки и то беше едно стягане на корема цяла вечер, болежки, изтръпванки, потене, сърцебиене. Чак по едно време си мислех дали да не отидем с ММ до спешното, но явно съм се унесла и съм заспала. Иначе малкия го усещах доста често през нощта и затова бях сравнително спокойна.
Сега съм ок, слава богу, но съм решила да не стана от дивана цял ден, за да си почина.

Разведрих се малко като ми дойде поръчката от шейн. Поръчах си 3 нощници, дълбоко бельо за след раждането и сутиени за кърмене и от всичко съм страшно доволна. Даже поръчах преди малко още 2 нощници да имам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия