Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 46 652
  • 733
# 270
Здравейте, моля за помощ.
Попринцип се следя по здравна каса, моята аг не изражда.Опитвам се да си намеря израждащ лекар, за сега ходих при двама при които се налага да си платя преглед за да говоря с тях все пак за раждането. И двамата ми отказаха. Единия не се ангажирал с нормално, другия защото не ме следял той. И така аз ако продължавам да плащам прегледи и те ми отказват израждане ще фалирам. Моля за съвет как се търси израждащ лекар?  Как стоят нещата с избор на екип? Искам да родя нормално Стара Загора, Сливен или Бургас.
Каква е логиката на избор на лекар при условие че си плащам и те пак да не се съгласяват...
И не искам да раждам при който ми се падне на смяна!
Как да намеря лекар на който ще платя колкото трябва , само за да дойде да ме изроди нормално дори и в 4 ч сутринта да му звънна?

Препоръка от близки и познати... Първия път, преди много години, родих при доктора, който е изродил брат ми. ☺️
Виж целия пост
# 271
Здравейте, моля за помощ.
Попринцип се следя по здравна каса, моята аг не изражда.Опитвам се да си намеря израждащ лекар, за сега ходих при двама при които се налага да си платя преглед за да говоря с тях все пак за раждането. И двамата ми отказаха. Единия не се ангажирал с нормално, другия защото не ме следял той. И така аз ако продължавам да плащам прегледи и те ми отказват израждане ще фалирам. Моля за съвет как се търси израждащ лекар?  Как стоят нещата с избор на екип? Искам да родя нормално Стара Загора, Сливен или Бургас.
Каква е логиката на избор на лекар при условие че си плащам и те пак да не се съгласяват...
И не искам да раждам при който ми се падне на смяна!
Как да намеря лекар на който ще платя колкото трябва , само за да дойде да ме изроди нормално дори и в 4 ч сутринта да му звънна?

Идеята за избор на екип е да те изроди предпочитан лекар. Ако не си се следял при него, да знаеш колко е компетентен и как работи как ще имаш предпочитания? Има страхотни лекари със серт характери, където няма да си паснете и обратното.
Ако няма да имаш наблюдение над лекаря, тогава отиваш в някой от родилните и който се падне. Не знам защо отказват, но от моя опит всеки предпочита да си знае пациентките и да има история на протичане на бременността. Моята като ме види и знае всичко- колко полипа, къде ми е кистата, какво лекуваме,  как съм раждала преди..и не само го има записано, но не го поглежда и го обсъждаме. Отделно знае прагът ми на чувствителност и кога как да подходи. За това плащаш.
Ако искаш лекар с добри отзиви пак е редно да си била при него - да видиш дали е твоя човек. Отзивите са отправна точка, но не винаги са обективни и не са всичко.
Правителствена и Вита ( София) са болници в които на който и да попаднеш ще си в добри ръце. Не са светила, но са добри - едната държавна, другата частна. Но ето пак е само мнение.
Защо ти е важно да си при даден лекар, бе да си се следяла при него? Чувстваш повече сигурност като си си платила ?
Виж целия пост
# 272
И аз не смятам изобщо да се напрягам за тия неща, въпреки че ще ми е първо раждане, живот и здраве. Избрала съм си Шейново. Дойде ли моментът, взимам багажа и отивам. Може би ще ида няколко пъти преди това, разбира се, но нищо конкретно. Смятам, че там всички си разбират от работата, все пак е важно да се роди детето и да сме добре.
Виж целия пост
# 273
Мамите с предна плацента,кога започнахте да усещате бебето по често?
Аз съм 21+3 гс с предна(2 бременност) и все още не усещам почти нищо, много рядко и много слаби движения, но още не мога да кажа, че усещам бебето
Виж целия пост
# 274
Аз съм 19+3 с предна висока.Усещам го рядко и повечето пъти ниско долу.До оня ден пишех и аз , защото се шашках.Ама спрях да го мисля.
Иначе ми е втора бременност.
Виж целия пост
# 275
При здрава майка и бременност без усложнения,  всеки дежурен лекар може да изражда. При мен втория път даже дадоха на акушерка да води раждането, лекарят даваше насоки и ме заши после. Но аз съм раждала в Майчин дом в София, която за мен е най-добрият избор.
Виж целия пост
# 276
Много не искат естествено, защото не им се занимава, друго си е секцио - повече пари, планува се и след 30 минути е свободен.
Аз не разбирам и това с избора на екип, това са лекари, които обикновено работят в дадената болница, налага се и допълнителни дежурства да дават и ако тръгнеш да раждаш, след нечие 24 часово дежурство, колко да е адекватен човека /работила съм денонощно, с кратки почивки за сън и знам какво е/.

Аз първия път раждах в държавна болница без избор на екип, сега мисля отново така да процедирам, като настъпи моментът се къпя, стягам си багажа и тръгвам.
Виж целия пост
# 277
Аз първия път поради уговорка зачочнах да раждам сама. Нямаше лекар, освен един, но бяха минали 6 раждания през нощта през половин час за оккръжна болница е много и докторът на смяна, както и целия екип почиваха, пиеха кафе някъде. Моят доктор беше в къщи след няколко дежурства едно след друго, за да поспи. Таа, докато дойде, почти бях започнала да раждам. С напъни от предродилна зала, носейки си системата (защо пък изобщо ми сложиха е отделен въпрос), изтичах до родилна зала, акушерката отиде да вика дежурния доктор, малко по-късно дойде и моя. Размениха се в движение.
Виж целия пост
# 278
Mama2288, ако имаш предвид системата окситоцин май на много малко места можеш да я откажеш. Аз пробвах да се пазаря с нощната смяна при постъпване, уж се разбрахме, че дежурната се оказа близка с джипито ми, но...реално родих в следващата нощна смяна 😂 там никой не ми обърна внимание какво искам. Жива и здрава да е акушерката, ако не беше тя сигурно щях да убия израждащата, беше много арогантно-надменна та спретнах бърз скандал с нея, но акушерката много деликатно насочи гнева ми към напъните, после ми даде гратис да подремна като ме проверяваше /два часа след раждането не дават да се спи/.
Преди мен едно Айше раждаше и докато ми поставят окситоцина и другите салтанати за вкарване в родилна, смяната си говореше за Банско и какво са правили, тогава вътрешно се възмутих, но като размислих във времето нормално да не ни приемат твърде лично и да сме просто "работа" за тях.

Забравих да спомена в предния пост, че когато се чудих в коя от двете държавни болници в града да родя се спрях на тази с по-добрата неонатология. За мен това е почти най-важнота звено, доскоро имахме частна клиника без такава и недай си боже стане нещо, викат линейка, която да придвижи бебето - пълно безумие да оставиш 1000+лв и да няма неонатология.
Виж целия пост
# 279
Имай предвид, че никой човек/лекар не може и не трябва да работи 24/7 . Има си работни часове, отпуска така че при едно естествено раждане не може да избереш лекаря и да знаеш, че на 100% ще е той.
Аз мисля в Бургас в Окръжна болница да раждам при Кироваков. Той подкрепя и насърчава естествено раждане стига да няма противопоказания разбира се. Предполагам и други лекари там израждат естествено.

Здравейте, моля за помощ.
Попринцип се следя по здравна каса, моята аг не изражда.Опитвам се да си намеря израждащ лекар, за сега ходих при двама при които се налага да си платя преглед за да говоря с тях все пак за раждането. И двамата ми отказаха. Единия не се ангажирал с нормално, другия защото не ме следял той. И така аз ако продължавам да плащам прегледи и те ми отказват израждане ще фалирам. Моля за съвет как се търси израждащ лекар?  Как стоят нещата с избор на екип? Искам да родя нормално Стара Загора, Сливен или Бургас.
Каква е логиката на избор на лекар при условие че си плащам и те пак да не се съгласяват...
И не искам да раждам при който ми се падне на смяна!
Как да намеря лекар на който ще платя колкото трябва , само за да дойде да ме изроди нормално дори и в 4 ч сутринта да му звънна?
Виж целия пост
# 280
Здравейте, момичета 🌷
Включвам се с ъпдейт:
Вчера пак ми измериха шийката тук в болницата, изкараха я 10 мм. Не знам дали е възможно за ден и половина да нарастне от 7 мм на 10 мм от системите магнезий и Утрогестана или е по-скоро въпрос на измерване...

Сутринта ми излязоха резултатите от микробиологията - няма да ме шият днес, имам Ешерихия Коли и Стрептококи, които трябва да се излекуват първо.
До обяд ще излезе и антибиограмата, да се види кой антибиотик е подходящ. Поне 5 дни ще ми вливат венозно антибиотик и после ще ме зашият. Само се надявам да не се отвори шийката още повече през това време.... Но пък и не може да се зашие с бактериите вътре, опасно е...
Та.. Остава ми да лежа, да чакам и да се надявам 🍀
Виж целия пост
# 281
Там ще лежиш и ще ти вливат спазмолитици и няма да се скъсява повече! От утрогестана набъбва шийката и е напълно възможно да е нараснала❤ много хубаво, че са пуснали Антибиограма, а не да целят на сляпо с антибиотика! Стискай зъби да минат тези няколко дни, да те зашият, след това вкъщи ще почиваш и ще ти е по-спокойно! Кураж и спокойствие! ❤ Лежащите мами със серклажи си имаме група във Вайбър, мрънкаме си по цял ден една на друга, ако имаш нужда може да се присъединиш https://invite.viber.com/?g2=AQAU8KpMYr%2FlN1Keyvgm7SjWuhlUrdbLj … ZyhYtnWnNE747hsne
Виж целия пост
# 282
Sunny Smile, всичко ще е наред, ще видиш! В добри ръце си, там всички знаят какво да правят! Дано да преборите лесно и бързо инфекциите! Мисля, че от тях е това скъсяване по-скоро, отколкото от какъвто и да е друг фактор, затова се пази. 🍀🍀🍀🍀🍀💚💚💚💚💚💚💕💕💕💕💕
Виж целия пост
# 283
Sunny, стискам палци и знам, че си в най-добрите ръце. Пращам ти прегръдки и кураж! Hug

Аз си минах ЖК онзи ден и ми назначиха магнезий 2х300мг, защото започнах да имам стягания, когато се разхождам. Бебето е около 500гр и си отговаря на седмицата. Похвалиха ме за поддържането на килограмите и ми каза, че при ИР това е желаният ефект. Другият петък съм на втора фетална чак 23+5, вече нямам търпение.
Желая на всички само положителни емоции от тук нататък. Flowers Rose
Виж целия пост
# 284
Имай предвид, че никой човек/лекар не може и не трябва да работи 24/7 . Има си работни часове, отпуска така че при едно естествено раждане не може да избереш лекаря и да знаеш, че на 100% ще е той.
Аз мисля в Бургас в Окръжна болница да раждам при Кироваков. Той подкрепя и насърчава естествено раждане стига да няма противопоказания разбира се. Предполагам и други лекари там израждат естествено.

Здравейте, моля за помощ.
Попринцип се следя по здравна каса, моята аг не изражда.Опитвам се да си намеря израждащ лекар, за сега ходих при двама при които се налага да си платя преглед за да говоря с тях все пак за раждането. И двамата ми отказаха. Единия не се ангажирал с нормално, другия защото не ме следял той. И така аз ако продължавам да плащам прегледи и те ми отказват израждане ще фалирам. Моля за съвет как се търси израждащ лекар?  Как стоят нещата с избор на екип? Искам да родя нормално Стара Загора, Сливен или Бургас.
Каква е логиката на избор на лекар при условие че си плащам и те пак да не се съгласяват...
И не искам да раждам при който ми се падне на смяна!
Как да намеря лекар на който ще платя колкото трябва , само за да дойде да ме изроди нормално дори и в 4 ч сутринта да му звънна?
При Кироваков ли се следиш ? Понеже аз си записах час сега за него да говоря за раждане, но не се следя при него. Дано не ми откаже..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия