Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 46 658
  • 733
# 285
А имаше ли симптоми за тези инфекции освент скъсяването? Гинеколожката не ти ли взимаше цервикален секрет до сега?

Здравейте, момичета 🌷
Включвам се с ъпдейт:
Вчера пак ми измериха шийката тук в болницата, изкараха я 10 мм. Не знам дали е възможно за ден и половина да нарастне от 7 мм на 10 мм от системите магнезий и Утрогестана или е по-скоро въпрос на измерване...

Сутринта ми излязоха резултатите от микробиологията - няма да ме шият днес, имам Ешерихия Коли и Стрептококи, които трябва да се излекуват първо.
До обяд ще излезе и антибиограмата, да се види кой антибиотик е подходящ. Поне 5 дни ще ми вливат венозно антибиотик и после ще ме зашият. Само се надявам да не се отвори шийката още повече през това време.... Но пък и не може да се зашие с бактериите вътре, опасно е...
Та.. Остава ми да лежа, да чакам и да се надявам 🍀
Виж целия пост
# 286
Съни Hug на практика не се удължава шийката, но от прогестерона набъбва, така че е напълно нормално да я мерят по-дълга вече. Когато констатираха моето скъсяване ми взеха микробиология и цервикален секрет. В първото излезе някакъв стафилокок (преди месец беше чист), а във второто уреоплазма парвум (изследването ми за плазми преди забременяването беше чисто). Нямам симптоми. Естествено веднага започнах антибиотик
Виж целия пост
# 287
А имаше ли симптоми за тези инфекции освент скъсяването? Гинеколожката не ти ли взимаше цервикален секрет до сега?

Здравейте, момичета 🌷
Включвам се с ъпдейт:
Вчера пак ми измериха шийката тук в болницата, изкараха я 10 мм. Не знам дали е възможно за ден и половина да нарастне от 7 мм на 10 мм от системите магнезий и Утрогестана или е по-скоро въпрос на измерване...

Сутринта ми излязоха резултатите от микробиологията - няма да ме шият днес, имам Ешерихия Коли и Стрептококи, които трябва да се излекуват първо.
До обяд ще излезе и антибиограмата, да се види кой антибиотик е подходящ. Поне 5 дни ще ми вливат венозно антибиотик и после ще ме зашият. Само се надявам да не се отвори шийката още повече през това време.... Но пък и не може да се зашие с бактериите вътре, опасно е...
Та.. Остава ми да лежа, да чакам и да се надявам 🍀

Взимаше ми, по мое настояване. Симптомът беше лек сърбеж през януари, тогава открихме стрептококите и имам 2 неуспешни курса лечение оттогава . А Ешерихията сега за пръв път я откриваме, симптоми нямам никакви.
Виж целия пост
# 288
Съни Hug на практика не се удължава шийката, но от прогестерона набъбва, така че е напълно нормално да я мерят по-дълга вече. Когато констатираха моето скъсяване ми взеха микробиология и цервикален секрет. В първото излезе някакъв стафилокок (преди месец беше чист), а във второто уреоплазма парвум (изследването ми за плазми преди забременяването беше чисто). Нямам симптоми. Естествено веднага започнах антибиотик
Привет!
Колко беше твоето скъсяване и за какъв период от време се установи?
Виж целия пост
# 289
Съни Hug на практика не се удължава шийката, но от прогестерона набъбва, така че е напълно нормално да я мерят по-дълга вече. Когато констатираха моето скъсяване ми взеха микробиология и цервикален секрет. В първото излезе някакъв стафилокок (преди месец беше чист), а във второто уреоплазма парвум (изследването ми за плазми преди забременяването беше чисто). Нямам симптоми. Естествено веднага започнах антибиотик

Amelin, през устата или венозно антибиотик и за колко дни?
Виж целия пост
# 290
Марбела, на 29.02 шийката беше 3.22, а на 1.04 - 2.97. днес бях при тази, която ми издава болничния. Примери шийката 2.92, но това може и да е от меренето, а да не се е скъсила още...знам ли. Тя е малко крайна и ми забрани каквито и да е натоварвания, дълги разходки, вдигане на тежко. Дори ми вдигна дамската чанта и каза, че и тя е тежка (според мен е не повече от 2 кг). Да устискам до 15.04, когато ми е следващия преглед за шийка при моята си лекарка и направо ще си я помоля за песар
Съни, венозно само в болница може, иначе е по-добрият вариант. Азакс - първия ден два пъти по 500 мг, а втори, трети и четвърти - веднъж на ден по 500 мг. Отделно слагам флуомизин вагинални таблетки. Добре е, че стафилококът не е резистентен към активното вещество  на азакс и се надявам и двете бактерии да се повлияят
Виж целия пост
# 291
Марбела, на 29.02 шийката беше 3.22, а на 1.04 - 2.97. днес бях при тази, която ми издава болничния. Примери шийката 2.92, но това може и да е от меренето, а да не се е скъсила още...знам ли. Тя е малко крайна и ми забрани каквито и да е натоварвания, дълги разходки, вдигане на тежко. Дори ми вдигна дамската чанта и каза, че и тя е тежка (според мен е не повече от 2 кг). Да устискам до 15.04, когато ми е следващия преглед за шийка при моята си лекарка и направо ще си я помоля за песар
Съни, венозно само в болница може, иначе е по-добрият вариант. Азакс - първия ден два пъти по 500 мг, а втори, трети и четвърти - веднъж на ден по 500 мг. Отделно слагам флуомизин вагинални таблетки. Добре е, че стафилококът не е резистентен към активното вещество  на азакс и се надявам и двете бактерии да се повлияят

Да, да, аз съм в болница.
Успех и на теб, сякаш не звучат толкова страшно нещата, само трябва да излекуваш гадинките. Стискам палци! 🍀
Виж целия пост
# 292
Лелее аз с натоварването и тежкото ..направо си прекалявам.
Всички ли се пазите или просто битовизма и грижите за другите деца (който има) имат превес?
Аз все се опитам да почивам , ама децата са си малки , то за преобличане , за обуване .. домакинство , пазаруване.. все съм си аз.
Таткото помага , ама няма как като болна да лежа и да не функционирам.
Виж целия пост
# 293
И аз съм така, Марбела. Нося и малкия(13кг),понякога. Баткото(18кг) всеки път ми се мята да го вдигна, като го взимам от градина. Торби си мъкна от пазар(ако мъжът не е вкъщи,няма как да ги оставя в тези жеги в колата). Често мъкна и торби и дете. Добре че не е станала беля с тази ниска плацента, но никой не ме беше предупредил,едва миналият месец разбрах. Следващият е решил,че не вдигам тежко и не ми е казал,за да не се филмирам,понеже трябвало да се вдигне. Та така, мъкна си неща Simple Smile Съни,стискам и аз палци бързо да минат тревогите при теб Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Нямам възможност да се пазя. Дъщеря ми ( година и 5) е към 11 кг и я дигам най-редовно, по 10 пъти на ден, но вече наистина ще търся други начини за миене, преобуване и т.н. Живеем на 2ри етаж, но няма асансьор и като го няма баща им, качвам първо нея за ръчичка ( или я нося) и после чантите. Баткото ( почти на 6) е 20 кг и знае, че не може да ми се хвърля и ме пази. Ползвам го да ми подава неща от земята, а от онзи ден и вече да събува обувките на сестра си и да ѝ сваля якето.
Благодарна съм, че карам нормална бременност и сега все още си имам много енергия. Не ми се мисли юли и август с много големия корем как ще е. Имам радикулит (възпаление на нервите на кръста) и взе да се обажда и почнах да пия хранителна добавка, че да ме облекчи малко.
Виж целия пост
# 295
И аз съм така, Марбела. Нося и малкия(13кг),понякога. Баткото(18кг) всеки път ми се мята да го вдигна, като го взимам от градина. Торби си мъкна от пазар(ако мъжът не е вкъщи,няма как да ги оставя в тези жеги в колата). Често мъкна и торби и дете. Добре че не е станала беля с тази ниска плацента, но никой не ме беше предупредил,едва миналият месец разбрах. Следващият е решил,че не вдигам тежко и не ми е казал,за да не се филмирам,понеже трябвало да се вдигне. Та така, мъкна си неща Simple Smile Съни,стискам и аз палци бързо да минат тревогите при теб Simple Smile

Gamora, баткото недей дори опитва, не само защото си бременна, а за да не ги приучиш, че мама е някакъв слуга, не се грижи за себе си и винаги ще подвива крак за домочадието... Аз бях така, ама не е ок. Трябва да е нещо по изключение с малкия само. Колкото до носене нс тежки торби и вършене на по-тежки домакински задачи - също апелирам, не правете като мен, защото ще свършите с памперс, когато не ви се иска да е все още така и не сте на преклонна възраст. За протокола - в това отношение съм по-зле от мама. Мама няма никакви проблеми, но никога не се е и натискала да върши мъжка работа.
Виж целия пост
# 296
Съни, стискаме палци венозното лечение да даде резултат! Всички сме с теб! Мисля, че си в добри ръце. 🍀❤

При мен новото е, че ходих на фетална ехокардиография при др. Маринов. Без индикации, но вродените сърдечни дефекти са сравнително често срещани - 1/100, което е средно доста по-висок шанс от синдром на Даун например. Докторът е много любезен и вдъхва доверие, само дето имаше забавяне с около 1 час и ни глобиха за неправилно паркиране 🤨 Важното е, че сърцето на бебчето е добре!

Следващият ми преглед е при следящия по ЗК. Да попитам за всеки случай, защото съм била само веднъж при него досега - не ми трябва ново направление нали? Само казвам на регистратура, че съм за женска консултация по ЗК?

Аз гледам да не вдигам тежко, но все пак нямам деца. Иначе се движа, старая се всеки ден да има разходки, все още ходя на танци, макар да почва да ми тежи малко - почивам си като се изморя.
Виж целия пост
# 297
Съни Hug на практика не се удължава шийката, но от прогестерона набъбва, така че е напълно нормално да я мерят по-дълга вече. Когато констатираха моето скъсяване ми взеха микробиология и цервикален секрет. В първото излезе някакъв стафилокок (преди месец беше чист), а във второто уреоплазма парвум (изследването ми за плазми преди забременяването беше чисто). Нямам симптоми. Естествено веднага започнах антибиотик

С какво лекува и излекува ли уреаплазмата ? Аз минах курс клиндамицин, предстои контрола ама се съмнявам че сме я махнали. Не беше в Антибиограмата, но от тези които бяха лекарката каза че нямаме опции
Виж целия пост
# 298
Клиндамицина става за стафилококи, но за уреаплазма по време на бременност Азитромицин си трябва. На мен ми беше писано като забележка по време на бременност това е единствената опция.
Съни Hug на практика не се удължава шийката, но от прогестерона набъбва, така че е напълно нормално да я мерят по-дълга вече. Когато констатираха моето скъсяване ми взеха микробиология и цервикален секрет. В първото излезе някакъв стафилокок (преди месец беше чист), а във второто уреоплазма парвум (изследването ми за плазми преди забременяването беше чисто). Нямам симптоми. Естествено веднага започнах антибиотик

С какво лекува и излекува ли уреаплазмата ? Аз минах курс клиндамицин, предстои контрола ама се съмнявам че сме я махнали. Не беше в Антибиограмата, но от тези които бяха лекарката каза че нямаме опции
Виж целия пост
# 299
Момичета, бях на втора ФМ днес. Диагностицираха бебчето с асцит, тъй като има много течност в корема, а на мен самата ми казаха, че имам сериозно количество околоплодни води, като се притесняват за руптура на червата на бебето. Забелязаха и някакъв дисбаланс в дясното предсърдие и подозират, че нещата са свързани. Павлова изобщо не беше оптимистично настроена, прати ме на кардиолог, каза, че ще се наложат и допълнителни изследвания и не спираше да повтаря, че има проблем… Сринах се, след отлични изследвания, скрийнинг и перфектна първа фетална ми дойде като гръм.. Най лошото е, че не се ангажира да дава каквито и да е прогнози, но  определено не ми помогна да се обнадеждя..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия