Дубай/Тема 17/

  • 46 226
  • 751
# 240
Цитат
по разписание е в 00:55ч., а в действителност кацат в 00:15ч. Така ли да разбирам?
По разписание нашият полет трябва да кацне в 00:15 ч.
Не знам какъв е този час 00:55, за който се говори по-горе. Може да има дни, в които излитат и кацат по-късно.
До 25 октомври петък Уизз кацат в Дубай в 00:15ч., но тъй като на 26 октомври събота срещу неделя се сменя часовото време в България и от лятно преминаваме към зимно от 27 октомври неделя часът на кацане е посочен като 00:55ч.
ludmil98 на чийто въпрос отговорих е посочил за 3 ноември като час на кацане 00:15ч., а според разписанието на Уизз  кацането е в 00:55ч. и аз си позволих, имайки предвид официалната информация на превозвача да го поправя. Мисля, че Уизз не са го сметнали правилно и ще се коригира или часа на излитане от 17:50 на 18:50 или часа на кацане на 23:55 като сменят времето, но това са само мои предположения като смятам продължителността на полета.Така посочени часовете на излитане и кацане се получава с 1 час повече полет от 27 октомври в сравнение с полетите до 25 октомври, когато са 18:05- 00:15 . Не завиждам на тези, които летят на 27 октомври Simple Smile
Дано успях да обясня какъв е този час 00:55 за който говоря Simple Smile
Виж целия пост
# 241
В Дубай часовата разлика с България през зимата е 2 часа, а не 1 час, тъй като те не сменят часовата зона. От там се бъркате, никакъв проблем няма в разписанието на Уизз.

Я някой, който е бил на посещение в Бурж Ал Араб да каже дали си струват парите за вход? Понеже отивам за трети път в Дубай и се чудя дали да го посетя.
Виж целия пост
# 242
Аз резервирах частни трансфери през тях преди два дни, тъй като не ни се хваща шатъл бъса в 2 часа. В 3.30 да бъдем в Дубай до Ибн Батутта и да хващаме такси до хотела. Че ще стане най-малко 4 часа. А с трансфера се надявам малко след 2 часа да сме вече в леглата.
А и за обратния път горе долу е  също положението..
Трансферът за 2 души от летище Абу Даби до апартамента ни в Дубай Марина излезе 52€ на посока за 2 човека, или общо 100€. Ползвал съм Гет трансфер над 30 пъти в няколко европейски страни и досега не съм имал издънки с тях. Надявам се и сега да е такa
А как се действа ако по някаква причина не се излезе от летището в часа, за който е запазен трансфера? Има ли връзка с шофьора, за да се коментира това в движение? Заплаща ли се допълнителна сума, ако трябва да ни изчака известно време след часа, за който е резервиран?
Виж целия пост
# 243
Аз резервирах частни трансфери през тях преди два дни, тъй като не ни се хваща шатъл бъса в 2 часа. В 3.30 да бъдем в Дубай до Ибн Батутта и да хващаме такси до хотела. Че ще стане най-малко 4 часа. А с трансфера се надявам малко след 2 часа да сме вече в леглата.
А и за обратния път горе долу е  също положението..
Трансферът за 2 души от летище Абу Даби до апартамента ни в Дубай Марина излезе 52€ на посока за 2 човека, или общо 100€. Ползвал съм Гет трансфер над 30 пъти в няколко европейски страни и досега не съм имал издънки с тях. Надявам се и сега да е такa
А как се действа ако по някаква причина не се излезе от летището в часа, за който е запазен трансфера? Има ли връзка с шофьора, за да се коментира това в движение? Заплаща ли се допълнителна сума, ако трябва да ни изчака известно време след часа, за който е резервиран?

И на мен ми предсрои пътуване в Дубай, също искаме да използваме частен трансфер и в момента се чудя откъде да запазя… погледнах отзиви за Get Trasfer и чесно казано доста лоши отзиви видях в гугъл. Остава ми варианта от Букинг, но ако някой има дриг контакт или фирма, ще съм благодарна да сподели! 🤗
Виж целия пост
# 244
Аз резервирах частни трансфери през тях преди два дни, тъй като не ни се хваща шатъл бъса в 2 часа. В 3.30 да бъдем в Дубай до Ибн Батутта и да хващаме такси до хотела. Че ще стане най-малко 4 часа. А с трансфера се надявам малко след 2 часа да сме вече в леглата.
А и за обратния път горе долу е  също положението..
Трансферът за 2 души от летище Абу Даби до апартамента ни в Дубай Марина излезе 52€ на посока за 2 човека, или общо 100€. Ползвал съм Гет трансфер над 30 пъти в няколко европейски страни и досега не съм имал издънки с тях. Надявам се и сега да е такa
А как се действа ако по някаква причина не се излезе от летището в часа, за който е запазен трансфера? Има ли връзка с шофьора, за да се коментира това в движение? Заплаща ли се допълнителна сума, ако трябва да ни изчака известно време след часа, за който е резервиран?
Имаш връзка с шофьора и в приложението, и в Уатс апп веднага след като платиш трансфера. Колите чакат до 1 час след реалното кацане на самолета, а не на обявеното за кацане време. Затова и даваш номера на полета си, за да могат в реално време да следят полета и да реагират.

И на мен ми предсрои пътуване в Дубай, също искаме да използваме частен трансфер и в момента се чудя откъде да запазя… погледнах отзиви за Get Trasfer и чесно казано доста лоши отзиви видях в гугъл. Остава ми варианта от Букинг, но ако някой има дриг контакт или фирма, ще съм благодарна да сподели! 🤗

Имал съм над 30 трансфера с Гет трансфер и винаги съм имал 24/7 връзка с приложението и постоянна връзка с шофьора на колата. Досега се е случвало един единствен път в Истанбул при ранен трансфер около 7 сутринта шофьора да не се появи в рамките на 30 минути. Позвъних до Гет трансфер, казаха да си хванем такси до летището и  да им изпратим касовата бележка, за да ни върнат парите.
Така и направихме. Друг случай на неизползване на трансферите  / пак повтарям над 30/ нямаме
При Букинг си оставен на произвола на съдбата. Ако никой не те чака единствения, на когото можеш да се оплачеш е арменския поп. Един единствен път ползвахме техен трансфер и хиляди пъти съжалих, че го поръчах от тях след като тръгнахме от летището час и половина след като уж бяхме вече при човека от фирмата извършваща трансфера- разходи ни няколко пъти с все куфари из два етажа на летище Истанбул и паркинга към летището докато открие кой точно ще ни е шофьор. И това в горе долу нормален час - 22 часа през лятото.
За разликата в автомобилите / при Гет трансфер си избираш каквото си харесаш, при Букинг каквото ти пратят/, да не говорим.
Да не говорим   за комфорта при пътуване, особено когато е по-дълго пътуване между градове, както е при Абу Даби- Дубай.
Поне за мен ниската цена е обратно пропорционална на качеството на услугата или стоката, която ползвам, затова и почти никога не си я  позволявам.
Все пак съм тръгнал на почивка и би трябвало да ми е комфортно, а не да се чувствам като в Игри на волята, подлагайки на изпитание физическите си и психически сили.
Виж целия пост
# 245
В Дубай часовата разлика с България през зимата е 2 часа, а не 1 час, тъй като те не сменят часовата зона. От там се бъркате, никакъв проблем няма в разписанието на Уизз.

Я някой, който е бил на посещение в Бурж Ал Араб да каже дали си струват парите за вход? Понеже отивам за трети път в Дубай и се чудя дали да го посетя.

На мен много ми хареса, наистина е впечатляващо. Но всъщност разглеждате само 2 апартамента на последния етаж… Единия го водят президентски, а другия е по скоро като музей , има дори и болид от Формула 1 вътре.
Виж целия пост
# 246
Прочетох, че също вече има автобус от летището в Абу Даби до Дубай. Има ли някой запознат дали наистина е така и дали е 24/7 автобуса?
Виж целия пост
# 247
Здравейте, искам да попитам за Нова година мислим да пътуваме, ще останем около 5 дни, намерих хотели цените варират около 3000-3500 лв. със закуска дали е добре като цена, какво мислите?
Двама възрастни с две деца на 11 и 7 години.
Как е  по Нова година ,искаме зарята да гледаме, бих се радвала да споделите недостатъците освен плюсовете. Ще пътуваме за първи път, моят мъж ще е рожденик.
Много благодаря .

Като за НГ цената е добра, според мен. Зависи все пак и какъв е хотела, къде е.
Хотела е срещу Музея на бъдещето мисля се казваше.
Виж целия пост
# 248
Прочетох, че също вече има автобус от летището в Абу Даби до Дубай. Има ли някой запознат дали наистина е така и дали е 24/7 автобуса?
Да, има shuttle bus на всеки час до Ibn Battuta station в Дубай.
Виж целия пост
# 249
Здравейте! Мога ли да попитам как варират цените за вечеря за двама в Дубай в нормален ресторант, не луксозен. Искам да си направя някаква сметка какви пари ще са ми необходими за там за 8 дни. Закуската ни е в цената в хотела които сме избрали, но там не предлагат вечеря.
Виж целия пост
# 250
Прочетох, че също вече има автобус от летището в Абу Даби до Дубай. Има ли някой запознат дали наистина е така и дали е 24/7 автобуса?
Да, има shuttle bus на всеки час до Ibn Battuta station в Дубай.
Благодаря ви за информацията! Знаете ли билетите предварително ли се купуват или на място и на каква цена са?
Виж целия пост
# 251
Dubai Miracle Garden тази година ще отвори след два дни, на 1 октомври.
Виж целия пост
# 252
Прочетох, че също вече има автобус от летището в Абу Даби до Дубай. Има ли някой запознат дали наистина е така и дали е 24/7 автобуса?
Да, има shuttle bus на всеки час до Ibn Battuta station в Дубай.
Благодаря ви за информацията! Знаете ли билетите предварително ли се купуват или на място и на каква цена са?
35 AED/човек в посока, купуват се на място. На почти всички места, на които четох/гледах видео за този шатъл се споменава, че се заплаща само в брой,  странно ми е в днешно време да не се приема картово плащане.
Виж целия пост
# 253
Здравейте! Мога ли да попитам как варират цените за вечеря за двама в Дубай в нормален ресторант, не луксозен. Искам да си направя някаква сметка какви пари ще са ми необходими за там за 8 дни. Закуската ни е в цената в хотела които сме избрали, но там не предлагат вечеря.
По-евтино е от тук .
Виж на мапса около хотела ресторантите ,много често има и снимки с менюто и цени.
Виж целия пост
# 254
Ако се хапва по моловете в заведнията за бързо хранене, цената е под тази в нашите молове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия