Дубай/Тема 17/

  • 46 233
  • 751
# 315
Има ли някой, който е отсядал в този хотел: Premier Inn Abu Dhabi Airport Business Park в Абу Даби и се е възползвал от безплатния им шатъл от летището след късния полет на Уиз еър? Дали можем да му се доверим, или да се ориентираме към такситата?
Февруари 2024 г. бяхме в Премиер Инн на летището. Безплатният шатъл дойде на време и се напълни, но ни сместиха. Всичко беше точно. На другия ден ползвахме пак безплатен шатъл до Лувъра и ни разходиха из целия град (панорамна обиколка Simple Smile ) и вечерта се върнахме пак с техния шатъл от Голямата джамия. Ползвахме го и до Ферари уърлд на Яс айланд и обратно. Беше изключително удобно.
Правилно ли разбирам, че този хотел има безплатен шатъл също до центъра на Абу Даби и обратно?
Виж целия пост
# 316
Можете да летите с Уиз до Абу Даби. За януари, например цените са около 150 лв в посока.
Сега погледнах, че и за ноември има такива цени.
От Абу Даби ще се придвижите с автобус до Дубай, няма нищо сложно.
Благодаря ви, видях wizz, притеснявам се да ги букна, заради постоянните смени и отлагания, но в краен случай ...това ще е.

Смените не са чак толкова лошо нещо, ако човек е подготвен. Една смяна и евтиния билет без право на промяна изведнъж позволява промяна...
Даже може да се залага на смени. Купуваш евтини билети за не чак толкова удобни дати, и след смяна можеш да ги смениш за доста по-скъпи примерно по нова година... Има риск в това, разбира се, защото може и да не ги сменят.
Виж целия пост
# 317
Хотел Атана изглежда добре и го бях загледала, но реално е в единия край на Дубай и много отдалечен от центъра и Дейра... За местоположение за нощувки най-добре или в центъра или Ал Барша.
Вечеря не ви трябва, защото е съобразяване да се приберете, а и ако ходите на сафари или круиз с корабче имате осигурена вечеря.
За вечерята и аз натам клоня-да е без.Ще погледна и други хотели,но този ще го запазя като вариант.
Всъщност този хотел не е ли точно в Ал Барша?
lucinda78, Извинявай, сгрешила съм за Атана - хубав хотел в Теком (мисля, че една спирка с метрото от Ал Барша). Като казах, че е в другия край на Дубай имах в предвид хотел Авани.
Виж целия пост
# 318
Колко излиза една нощувка на човек?
Виж целия пост
# 319
Аз и трите пъти, в които бях в Дубай, летях с Wizzair до Абу Даби и обратно и нямах никакви проблеми. Просто ми се струва безмислено да се дават над 1000 лв за билети след като има опция за 300, преценката е ваша оттук нататък.
Виж целия пост
# 320
Бихте ли дали малко повече подробности за безплатния шатъл?
Виж целия пост
# 321
Понеже самолетът каца в 1 часа сутринта в Абу Даби, от София, къде спите като пристигнете? Понеже сме 4-ма, малко скъпо излиза, а по-евтините места не настаняват след 23-24 часа, благодаря!
Виж целия пост
# 322
Само организация. Искам да видя пустинята, но без да се записвам на сафари и да се качвам на камили. Какъв ми е варианта?
Уиз само до Абу Даби ли имат?
Виж целия пост
# 323
Понеже самолетът каца в 1 часа сутринта в Абу Даби, от София, къде спите като пристигнете? Понеже сме 4-ма, малко скъпо излиза, а по-евтините места не настаняват след 23-24 часа, благодаря!
Поръчвате си трансфер.
Ние си поръчахме трансфер през https://gettransfer.com/en
От летището до апартамента ни в Дубай Марина платих 50€
Както сте 4 ма човека ще Ви е направо без пари
Виж целия пост
# 324
Понеже самолетът каца в 1 часа сутринта в Абу Даби, от София, къде спите като пристигнете? Понеже сме 4-ма, малко скъпо излиза, а по-евтините места не настаняват след 23-24 часа, благодаря!

Ние сме нощували два пъти в Premier Inn Abu Dhabi Capital Centre
Виж целия пост
# 325
Роже и Доня Роса, благодаря ви!
Виж целия пост
# 326
Хотел Атана изглежда добре и го бях загледала, но реално е в единия край на Дубай и много отдалечен от центъра и Дейра... За местоположение за нощувки най-добре или в центъра или Ал Барша.
Вечеря не ви трябва, защото е съобразяване да се приберете, а и ако ходите на сафари или круиз с корабче имате осигурена вечеря.
За вечерята и аз натам клоня-да е без.Ще погледна и други хотели,но този ще го запазя като вариант.
Всъщност този хотел не е ли точно в Ал Барша?
lucinda78, Извинявай, сгрешила съм за Атана - хубав хотел в Теком (мисля, че една спирка с метрото от Ал Барша). Като казах, че е в другия край на Дубай имах в предвид хотел Авани.
Значи си е на прилично(близко) отстояние до центъра,благодаря:)
Виж целия пост
# 327
Здравейте, ще бъдем в Дубай от 04.12. Доколкото видях температурата на въздуха ще е около 25 градуса. В Aquaventure world има опция за безплатно посещение на рожденик с до двама посетители. Някой знае ли дали е студена водата в парка по това време, все пак всички атракции са водни? В сайта не успях да намеря информация за водата по това време на годината.
Ако пътуваме с метро, прочетох че има вагони за жени и мъже. Когато сме едно семейство, как трябва да ползваме тези вагони? Предварително ли уточняваме броя на спирките?
Там на място, кое приложение за такси е най-удобно, най-изгодно да се използва?
Виж целия пост
# 328
Здравейте, ще бъдем в Дубай от 04.12. Доколкото видях температурата на въздуха ще е около 25 градуса. В Aquaventure world има опция за безплатно посещение на рожденик с до двама посетители. Някой знае ли дали е студена водата в парка по това време, все пак всички атракции са водни? В сайта не успях да намеря информация за водата по това време на годината.
Ако пътуваме с метро, прочетох че има вагони за жени и мъже. Когато сме едно семейство, как трябва да ползваме тези вагони? Предварително ли уточняваме броя на спирките?
Там на място, кое приложение за такси е най-удобно, най-изгодно да се използва?
На 25 градуса мисля ще ви е хладно, доста подухва.В метрото не д проблем да пътувате във вагона с мъже, но е много миризливо заради пътуващите. Когато купувате билети от каса уточнявате до къде пътувате. За мен най изгодна е картата.
Виж целия пост
# 329
Здравейте, ще бъдем в Дубай от 04.12.
Здравейте. Организирано ли пътувате? Ако, да, с коя фирма?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия