Дубай/Тема 17/

  • 46 226
  • 751
# 375
Наистина цените на хотелите са доста високи, особено тези на по-добрата и удобна локация. И особено около празниците... Grinning Аз избрах хотел в Ал Барша, близо до Мола на Емирствата и метростанция.
Сега правя програмата и единия ден нещо не мога да го измисля. Като за второ ходене и то сега с деца, съм включила по-малко забележителности, за да няма препускане. Сутринта слагам Мединат Джумейра, снимки пред Бурж Ал Араб. Вечерта мисля Дубай мол и фонтаните. Какво друго може да се види наоколо в този ден? Да ходим до Атлантис за разходка с монорелсовото влакче дали ще има време?
Програмата приблизително е следната:
1. първите 3 нощи сме в Абу Даби, пътуване до Дубай, настаняване в хотела, Мола на Емирствата и вечерта Глобал вилидж
2. въпросния ден до Мединат Джумейра и Дубай мол и още нещо..
3. организиран тур до стария Дубай, суковете, лодка по реката, спирки на Рамката, Бурж Ал Араб, Атлантис и Дубай мол, след тура - Марината и вечеря на корабче
4. Миракъл Гардън, Марината и Ибн Батута мол от където ще вземем вечерта автобус за Абу Даби и много късен полет.
За плаж и аквапаркове няма да има време, но ако има интересни места, които пропускам, дайте предложения.
Виж целия пост
# 376
2. въпросния ден до Мединат Джумейра и Дубай мол и още нещо..

Ето предложения, вече зависи дали ви отговарят на интересите:

Музеят на бъдещето, на две спирки с метрото след Дубай Мол е:
https://museumofthefuture.ae/en

The View на Палм Джумейра:
https://booking.theviewpalm.ae/booking.html
Виж целия пост
# 377
Здравейте,

Ще бъдем в  Дубай от 29.12.2024 до 07.01.2025 и обмислям да взема комбиниран билет за Бурж Халифа и Дубай аквариум и се чудя в кой времеви слот е най-добре да избера( сутрин, обяд, следобед). Какво бихте ме посъветвали?
Виж целия пост
# 378
Здравейте, Ще бъдем в Дубай за годишнина от сватбата. Резервирали сме хотел на Марината. Моля , ако някой има лични впечатления за добър ресторант за такъв повод, моля да препоръча! Гледах Dream , в който има шоу на всеки 10 минути и минимална сума от 500 дирхама. Притеснява ме облеклото - ще бъде ли достатъчно риза и сако с панталон за мъжа ми? Аз все ще намеря рокля .
Виж целия пост
# 379
Здравейте, ще празнуваме рожден ден в Дубай с приятели, може ли да ми препоръчате в кой ресторант или някъде подходящо да почерпим, че сме голяма група и да не ни излезе няколко десетки хиляди накрая 😁
Другия ми въпрос е някой дали разбира алгоритмите на wizz air, понеже има проблем в банката с плащането и няколко пъти не успях да платя и съответно като влязох 10 пъти и цените ми се вдигнаха. Та въпроса ми е ако изчакам ще намалеят ли или вече ще са си тези цени?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 380
Здравейте, ще празнуваме рожден ден в Дубай с приятели, може ли да ми препоръчате в кой ресторант или някъде подходящо да почерпим, че сме голяма група и да не ни излезе няколко десетки хиляди накрая 😁
Другия ми въпрос е някой дали разбира алгоритмите на wizz air, понеже има проблем в банката с плащането и няколко пъти не успях да платя и съответно като влязох 10 пъти и цените ми се вдигнаха. Та въпроса ми е ако изчакам ще намалеят ли или вече ще са си тези цени?
Благодаря предварително!
Колкото повече влизате, толкова скачат цените , това от опит сме установили.
Виж целия пост
# 381
Здравейте, ще празнуваме рожден ден в Дубай с приятели, може ли да ми препоръчате в кой ресторант или някъде подходящо да почерпим, че сме голяма група и да не ни излезе няколко десетки хиляди накрая 😁
Другия ми въпрос е някой дали разбира алгоритмите на wizz air, понеже има проблем в банката с плащането и няколко пъти не успях да платя и съответно като влязох 10 пъти и цените ми се вдигнаха. Та въпроса ми е ако изчакам ще намалеят ли или вече ще са си тези цени?
Благодаря предварително!
Колкото повече влизате, толкова скачат цените , това от опит сме установили.

Да, след всяко влизане се вдигаше. Установихте ли дали пак намалят като не влизате. Понеже първо ми беше към 780 лева, беше стигнало до 1200 лева и сега си е твърдо на 1000 и не намаля. Чудя се накрая от много чакане да не се прецакам и май ще купувам каквото ми се падне
Виж целия пост
# 382
С контактите как стои въпроса? Предния път си поискахме от рецепцията на хотела приставка, но беше само една и беше трудно да зареждаме едновременно телефони и фотоапарат. Та се чудя вие носите ли си или от там може да се купи? Английски стандарт ли беше, че не си спомням вече?
Виж целия пост
# 383
Да, английски адаптер ще ви свърши работа.
Ние си носим. В хотела имаше една кошничка, ако някой иска да си вземе.
Ivilieva - Изтрийте си кеша и бисквитките, има възможност цената да се променимпак след няколко часа
Виж целия пост
# 384
Здравейте,  моля за помощ, искам да си закупя билети онлайн от сайта на SeaWorld, но не ми приема транзакцията. Въпросът ми е има ли някакви особености при закупуване на билети и ако някой е ходил там задължително ли трябва да купим по - рано билети или може и в деня? Много ще съм благодарна ако ми отговорите.
Виж целия пост
# 385
Здравейте, имам няколко въпроса.
Има ли таксита в Новогодишната нощ?
Ще бъдем в Дубай за Нова година, трябва ли да запазвам предварително онлайн билети според вас за това което искаме да посетим?
Има ли нещо по различно около Нова година ,което трябва да знаем?
Благодаря
Виж целия пост
# 386
И ние ще сме там за Нова Година и се интересувам дали ще има таксита, защото казват, че блокират доста голяма част от града.
Здравейте, имам няколко въпроса.
Има ли таксита в Новогодишната нощ?
Ще бъдем в Дубай за Нова година, трябва ли да запазвам предварително онлайн билети според вас за това което искаме да посетим?
Има ли нещо по различно около Нова година ,което трябва да знаем?
Благодаря
Виж целия пост
# 387
Да, английски адаптер ще ви свърши работа.
Ние си носим. В хотела имаше една кошничка, ако някой иска да си вземе.
Ivilieva - Изтрийте си кеша и бисквитките, има възможност цената да се променимпак след няколко часа

Благодаря, ще си носим по един английски адаптер.

Сега ми изниква друг въпрос. Понеже доколкото разбирам с банкова карта може да се плаща там навсякъде (даже в такситата), какви карти използвате - дебитни
или кредитни? Питам защото доколкото разбирам при кредитните карти няма такси при плащане и теглене на кеш от тях, докато при дебитните има такива такси. Така ли е наистина? И дали има разлика в курса на обмяна на валутата? Понеже моите карти не са от Бг банки, съм забелязала голяма разлика в курса, ако плащам с тях в лева или друга валута различна от евро... Моля споделете вашия опит с плащания в Дубай.
Виж целия пост
# 388
С Револют...
Виж целия пост
# 389
Благодаря момичета , звучи много забавно и интересно !
Ще потърсим апартамент за 4ма , предполагам ще е по-изгодно от хотел .

Дано успея да реализирам екскурзията Simple Smile
Винаги апартаментите са по-евтини от хотелите. Още повече ако търсите добра локация.
Това е апартамента, който аз съм резервирал за предстоящето ни пътуване. За 4-ма човека е. На страхотно място в Дубай Марина. До плажа, до спирката на трамвая и до метро станцията.
Ако не Ви хареса, хостът / фирма/ отдава под наем още много апартаменти на различни локации в Дубай, можете да ги видите през профила му.
https://bg.airbnb.com/rooms/1046165275039461817
Как да се ориентираме за цените?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия