Ваксина срещу рак на шийката на матката е вече в България!

  • 69 488
  • 386
# 360
От страничните й ефекти има тежки такива,както и смьртни случаи.Лично смятам,че прави жените стерилни
Не само това още: парализа, съсирване на кръвта, тежки припадъци, също така проблеми с панкреаса, спонтанни аборти и т.н.

Не стига това, ами искат да започнат да ваксинират и момчетата!!! Това какво е?

Никога няма да сложа тази или друга ваксина на децата си.
Виж целия пост
# 361
Не превръщайте темата в "за" или "против" ваксините. Имате си такива вече...
Виж целия пост
# 362
Ами аз се ваксинирах вече ... преди година...

все още съм жива  Rolling Eyes пък не съм и парализирана...

нека всеки си решава   Peace
Виж целия пост
# 363
Ами аз се ваксинирах вече ... преди година...

пълен курс ли направихте?
изследваха ли ви за носителство на HPV преди това?
това колко време след раждането беше?

пп. отговора може и на лични... интересувам се професионално...
Виж целия пост
# 364
А аз не бих се ваксинирала. Нито, ако мога да повлияя на дъщерите си, ще им позволя да го направят. И без това са фамилно обременени.
По принцип съм против ваксините, каквито и да са те.
Мнението е мое и не го налагам на никой.
Виж целия пост
# 365
Ох, изчетох ви най-накрая.... Гледам все едни и същи си чатите, нахъсвате се един друг Wink
 И така, четейки тези "дискусии" си мисля, че или агрсията е дълбоко вкоренена в живота ви и с абстинентна страст се нуждаете от конфликт, или интонацията е жизнено важна за фактическото съществуване на процеса наречен "комуникация"  Thinking 
Двадесет и няколко страници повтаряте, че трябва да се запознаем с всички алтернативни/различни погледи и научни или нАучни факти, преди да предприемем дадено действие (в случая поставянето на Силгард), за да няма лоши последици. Тоест (поне аз така разбрах) искате да "предпазите" момичетата, защото може да умрат, да останат трайно стерилни, да се парализират и т.н. Това ли е идеята на всички безумно настоятелни МНЕНИЯ (както сами си ги определяте) на опонентите на ваксината?  Thinking Забележка: Тонът на написаното до тук е спокоен, с въпросителни нотки, дружелюбен, тих.
По темата-когато ваксината беше още добро пожелание, имах честта да попадна на семинар за медицински иновации, където беше и част от екипа разработил ваксината към днешна дата. Та тогава те изглеждаха като група ентусиасти, които търсеха допълнително финансиране (непряко), изказвайки плахи предположения, че ракът на МШ, май се причинявал от вирус. Аз нямам съответното образование, но на мен това ми звучеше нелепо.

А те си настояваха, че всичко, което искат е да предизвикат имунен отговор и начин да спрат недеферинцираното делене на изменените клетки, ооо и имали страхотен успех.....  с мишки!
Както и да е, езика на семинара беше високо професионален, та не разбрах много, много , но си помислих, че би било добре да се разбира етиологията на рака и да се лекува по ефикасен начин.  Confused Щото, то и сифилиса се лекува от средновековието, с малката разлика, че тогава са им давали "почти" безвредният живак  newsm78.  Предполагам, че от призмата на времето и сегашните химиотерапевтици ще бъдат спомен съпътстван от снизходително насмешлив тон  Embarassed .
Та всичко това го написах, за да провокирам малко толерантност и подкрепа към опитите за еволюция на здравеопазването.  Peace 
И малко извън темата- абе аз ще взема да си я сложа, пък да видим какво ще стане.  Crossing Arms Еми хазартна личност съм си, тва е... койт играи пичеьли, койт ни играй...  Money
Виж целия пост
# 366
Много съм учуден,че тук има здравомислещи и неповлияни от масивната рекламна кампания жени.Браво момичета!
Виж целия пост
# 367
Ох, изчетох ви най-накрая.... Гледам все едни и същи си чатите, нахъсвате се един друг Wink
 И така, четейки тези "дискусии" си мисля, че или агрсията е дълбоко вкоренена в живота ви и с абстинентна страст се нуждаете от конфликт, или интонацията е жизнено важна за фактическото съществуване на процеса наречен "комуникация"  Thinking 
Двадесет и няколко страници повтаряте, че трябва да се запознаем с всички алтернативни/различни погледи и научни или нАучни факти, преди да предприемем дадено действие (в случая поставянето на Силгард), за да няма лоши последици. Тоест (поне аз така разбрах) искате да "предпазите" момичетата, защото може да умрат, да останат трайно стерилни, да се парализират и т.н. Това ли е идеята на всички безумно настоятелни МНЕНИЯ (както сами си ги определяте) на опонентите на ваксината?  Thinking Забележка: Тонът на написаното до тук е спокоен, с въпросителни нотки, дружелюбен, тих.
По темата-когато ваксината беше още добро пожелание, имах честта да попадна на семинар за медицински иновации, където беше и част от екипа разработил ваксината към днешна дата. Та тогава те изглеждаха като група ентусиасти, които търсеха допълнително финансиране (непряко), изказвайки плахи предположения, че ракът на МШ, май се причинявал от вирус. Аз нямам съответното образование, но на мен това ми звучеше нелепо.

А те си настояваха, че всичко, което искат е да предизвикат имунен отговор и начин да спрат недеферинцираното делене на изменените клетки, ооо и имали страхотен успех.....  с мишки!
Както и да е, езика на семинара беше високо професионален, та не разбрах много, много , но си помислих, че би било добре да се разбира етиологията на рака и да се лекува по ефикасен начин.  Confused Щото, то и сифилиса се лекува от средновековието, с малката разлика, че тогава са им давали "почти" безвредният живак  newsm78.  Предполагам, че от призмата на времето и сегашните химиотерапевтици ще бъдат спомен съпътстван от снизходително насмешлив тон  Embarassed .
Та всичко това го написах, за да провокирам малко толерантност и подкрепа към опитите за еволюция на здравеопазването.  Peace 
И малко извън темата- абе аз ще взема да си я сложа, пък да видим какво ще стане.  Crossing Arms Еми хазартна личност съм си, тва е... койт играи пичеьли, койт ни играй...  Money

Баф ма***му що за безпристрастен външен човек ходи на медицински семинари? Аз не съм ходила, кажи къде да отида?
Виж целия пост
# 368
аз го имам този вирус.смятам да се ваксинирам заради по нататъшни усложнения.някой ще каже ли колко струва ваксината.
Виж целия пост
# 369
аз го имам този вирус.смятам да се ваксинирам заради по нататъшни усложнения.някой ще каже ли колко струва ваксината.

Последно беше 240 лв едната - трябва 3 по схема. Но това беше миналата година. Предполагам, че цените са паднали. Преди всичко - консултация  гинеколог.
Виж целия пост
# 370
аз го имам този вирус.смятам да се ваксинирам заради по нататъшни усложнения.някой ще каже ли колко струва ваксината.

Тя се слага на жени, които не са носители, затова и препоръчителната възраст е до 16 години.
Виж целия пост
# 371
Става вече година откакто съм с ваксината. Чух за нея, говорих с гинеколожката си- много информирана жена и й се доверих.
Засега нямам никакви проблеми.  Peace
Виж целия пост
# 372
аз го имам този вирус.смятам да се ваксинирам заради по нататъшни усложнения.някой ще каже ли колко струва ваксината.
Според информация от преди 3 седмици, че ни предлагаха в работата да ни ваксинират всяка доза е по 284.77 лв и общо прави 854.31 лв.
Виж целия пост
# 373
С такива приходи от продажби много лесно се купуват стотици клакьори, които да защитават ползата и липсата на вреда от тази ваксина (както и на други нови "страшно ефикасни" лекарства) - по форуми, по телевизия и всякакви медии Simple Smile
Виж целия пост
# 374
Не бих сложила нито на себе си нито на дъщеря си. Има достатъчно информация за страничните ефекти на тази ваксина, които варират от страшни болести до смърт. Преди да си сложа каквото и да било не се доверявам само на един човек, та било той лекар, а чета и се информирам от много източници.

Лично не мисля,че решението не е ваксина, а по-скоро редовни цитонамазки и строга лична хигиена. За какво говорим, попаднах на една статистика, че 12% от българите не си мият зъбите и още горе долу толкова ги мият по веднъж седмично. Какво остава за оная работа преди и след полов акт:sick:

polly1234 , че то до скоро живак имаше и във ваксините. Сега няма, но пък има формалалдехид, алуминий и други красоти. Така че не сме много далеч от средновековието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия