Изпълнително дело - как и кога?

  • 322
  • 3
Здравейте,

Баща ми почина преди няколко месеца и тъй като имаше имущество на негово име (къща), нямаше как да се откажа от наследство. Баща ми има няколко банкови и небанкови кредита, които до момента се опитвам да ги изплащам, уви заплата от 2000 лева не стига за никъде. Имам в предвид идея да замина до края на лятото да работя в Германия и да изкарам сумата, за да погася всичко или поне малко да си стъпя на краката и да изплатя част от дълговете му. Има ли как в рамките на тези 3 месеца да не обслужвам въпросните кредити? Смятате ли, че за толкова кратък срок институциите биха преминали към изпълнително дело от там ЧСИ и запор?

Наистина ще се радвам на отговори от Ваша страна!
Виж целия пост
# 1
Официално 90 дни закъснение прави кредита необслужван. Дори и ден закъснение означава да започнат да начисляват наказателни лихви. За три месеца банката може да ви търси и много бързо да започне постъпки за дело. Банките си вадят изпълнителен лист по съкратена процедура, не се минава цяло съдебно дело. Като цяло е малко вероятно за 90 дни да стигне до ЧСИ, но не се знае, а и дори да не стигне до запор, ще са натрупани такси и наказателни лихви.

Не ви съветвам да забавяте дори с ден, дори и една вноска. При бързите кредити са още по-големи лихвите.

По-добре говорете с банките за отсрочка, някакво разсрочване да направите, все нещо могат да измислят. За бързите кредити - трудно се предоговаря.

Колко общо е дългът? Колко струва тази къща?

Нямат ли кредитите застраховка с покрит риск при смърт на длъжника?
Виж целия пост
# 2
Отидете в банката и преговаряте. Може би за ипотека върху къщата, с която да обедините всички останали кредити. Да ви направят малка и поносима вноска. Въобще - има начин. Просто отидете в банката!
Виж целия пост
# 3
Не ви съветвам да спирате с вноските. Обясниха ви вече, няма да се повтарям.

Отидете в банката и преговаряйте. Вижте кредита в банката дали има застраховка живот.
Бързите кредити са с ужасни лихви и ако не плащате, ще излезе солено. Опитайте да обедините задълженията, които можете, защото така плащате много кредити с високи лихви (бързите) и давате повече пари.

В банката може да обедините поне някои от задълженията и да разсрочите вноските или да ипотекирате имота и да плащате по-ниска лихва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия